banner851

banner614

"İYİ PARTİ" TARTIŞMASI!

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, partisinin seçimlere girip giremeyeceği ile ilgili olarak Muğla Fethiye'de çok sert ifadeler kullandı. İYİ Parti'nin 10 Haziran itibarıyla 6 ayını doldurarak, seçime girmeye hak kazanmış bir siyasi parti olduğunu belirten Akşener, "Eğer seçime sokmamak gibi bir hata yaparsanız, benim adım da Meral Akşener ise, gök kubbeyi başınıza yıkarım." dedi. Aynı konuda konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ise partisinin geçmiş yıllarda birçok kez siyaset alanında engellenmeye çalışıldığını hatırlatarak, "Kendi eksikliklerini bize fatura etmeye kalkışmasınlar." çıkışında bulundu.

banner619
Siyaset 19.04.2018, 15:58 20.04.2018, 17:16
2199

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken seçim tarihini 24 Haziran olarak açıklaması sonası en tartışılan konu, İYİ Parti'nin seçime girip giremeyeceği oldu.

İYİ Parti'den seçime girebilmek için tüm hukuki şartların sağlandığı yönünde açıklamalar gelirken, AK Parti cephesinden de konu hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün miting için gittiği Muğla Fethiye'de İYİ Parti'ye geçen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya rozet taktı.

"İYİ Parti seçime girmeye hak kazanmış bir siyasi partidir"
Akşener, burada İYİ Parti'nin seçimlere girip giremeyeceği ile ilgili olarak açıklamada bulundu.

İYİ Parti'nin seçime girebilmek için bütün hukuki şartları tamamladığını belirten Akşener, "10 Haziran itibarıyla 6 ayını doldurarak, seçime girmeye hak kazanmış bir siyasi partidir. Bizim partinin en büyük özelliği yani 80 darbesini yakından biliyoruz, 60 darbesini hatırlıyoruz. Bu tür darbelerden sonra siyasi partiler kapatılırdı. Ardından sıfırdan partiler kurulurdu. Sonraki dönemde, yani normal şartlarda, bugün Türkiye'mizde normal şartlar olduğu pek söylenemez ki OHAL var." diye konuştu.

"Gök kubbeyi başınıza yıkarım"
Akşener, konuşmasının devamında sert ifadeler kullanarak, "Eğer seçime sokmamak gibi bir hata yaparsanız, benim adım da Meral Akşener ise, gök kubbeyi başınıza yıkarım." dedi.

"Kendi eksikliklerini bize fatura etmeye kalkışmasınlar"
Öte yandan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal da İYİ Parti'nin seçime girip giremeyeceği konusunda bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti genel merkezinde milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantı sonrası açıklama yapan Ünal, İYİ Parti konusuna da değindi. Ünal, partisinin geçmiş yıllarda birçok kez siyaset alanında engellenmeye çalışıldığını hatırlatarak, "Biz geçmişte seçimlerden alıkonulmak istenmiş, genel başkanı yasaklanmış, partisi kapatılmak istenmiş, demokrasi dışı müdahalelerle önü kesilmek istenmiş bir gelenekten geliyoruz. Biz her zaman demokrasinin tesisinden yana olduk. Seçime girmek için yasalarla belirlenmiş koşulları taşıyan tüm aday ve partilerin 24 Haziran'da sandıkta seçmenin karşısına çıkmasından yanayız. Dolayısıyla herhangi bir şekilde birileri bu süreçte kendi eksikliklerini bize fatura etmeye kalkışmasın. AK Parti 16 yıldan beri Türkiye'de demokrasinin, özgürlüklerin, temel insan haklarının garantisi olmuştur. Bugüne kadar çıkardığımız demokrasi paketleriyle bunu gerçekleştirdik, bundan sonraki süreçte de bu çerçevede yolumuza devam edeceğiz." dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (36)
Zeki 3 yıl önce
İyi parti seçim dışı kalırsa bu siyasi ahlaksızlık olur gerekli açıklamalar yapılmalı gerekirse düzenleme yapılıp iyi partinin seçimlere dahil edilmesi gerekir 100 bin imza toplar yine aday olur seçim i erkene alma nedeni korku değilse
ESNAF 3 yıl önce
MERAL BOŞUNA HEVES EME SANA ÜLKE TESLİM EDİLMEZ GEÇTİ BOLU PAZARI
Düzceli 3 yıl önce
ay çok korktuk..!! yapmayın böyle şeyler, gözünüzü seveyim. koca ABD arkanızda sizden korkmayalım da kimden korkalım. Meral ninem, tamam seni başbakan yapacaz merak etme :)
Eğitim şart. 3 yıl önce
Düzceli nine minee..Senin yaşından çok siyaset yapmış birine bu tarz laflar ancak eğitim görmemiş birinin söylemleri olur ancak..Git dersine çalışda daha akıllıca şeylerle gel.Tayyip deden kaybedebilir..
ömer 3 yıl önce
yahu bu aralar ne yiyor ne içiyor bunlar , birşey yedirmeyin içirmeyin kardeşim şu karamollayla akşenere kötü gaz yapıyor
HASAN 3 yıl önce
Hem İyi parti seçime girmesin diye baskın seçim yap. Hem eksiklikleri bize fatura etmeyin de. Mahalle kurnazlığı.
Ters 3 yıl önce
Yıllarca sağ partilere oy verdim yine sağ partiye vereceğim İYİ olacak diye düşündüğümden iyi partiye oy atacağım
e30cengiz 3 yıl önce
GÖK KUBBEYİ YIKARSA ALLAH YIKAR.
Bu söz mecazi anlamda dahi inanan birinin söylemesi hatadır.
Rahmetli Erbakan Hoca tabiri ile , Hadi ordan .
Eski mhpli 3 yıl önce
Eğer İYİ parti seçime giremezse akp=mhp bi kadından korkmuş sayarım o kadın seçime girmeli bakalım ne edecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın