banner851

banner955

İYİ PARTİ’DEN VİDEOLU GÖNDERME

İYİ Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli dünya evine girmeye hazırlanan çiftlerin yeni ev kurarken, pahalılık yüzünden yaşadıkları ekonomik sıkıntılara hazırladıkları video ile parmak bastı.

Siyaset 22.06.2022, 14:56 22.06.2022, 18:53
2295

Düğün sezonunda, döviz kurunun yüksek seyretmesi nedeniyle akaryakıt başta olmak üzere iğneden ipliğe gelen zamlar mobilya ve beyaz eşyayı da vurdu. Artan pahalılık, evlenmeyi düşünen çiftlerin belini bükmeye başladı.

Bu duruma dikkat çeken İYİ Parti Gençlik kolları bir video hazırlayarak Düzcelilerin dikkatine sundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İYİ Parti Düzce Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli ‘’ Yuva kurma, aile olmak isteyen genç kardeşlerimiz korkutucu bir tablo ile karşı karşıyadır. En basit mantık ile 200.000 TL’leri bulan masraflar göz önüne alındığında evlenmek ve yuva kurmak genç kardeşlerimiz için adeta bir kabusa dönmüştür. Yetkililerimizi evlenme niyetinde olan genç kardeşlerimiz için imkanlar yaratmaya ve onlara destek olmaya davet ediyoruz. Evlilik müessesesi kutsal bir kurum olup toplumun hali hazırda var olan birçok ahlaki ve kamusal sorununa çare olabilecek bir çözüm yoludur. Bu gerçekten, hareketle yetkilileri yerelde ve ulusal bazda adım atmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar (5)
Cemdal 2 hafta önce
Sizin için ülke bitti gibi ama göreceksiniz ki herşey çok güzel olacak reisleee
ziyaretçi 2 hafta önce
Hayat pahallılığı yok diyen mi var? Siz bu günkü bu şartlarda daha iyi nasıl olabilir somut verilerle söyleyebilir msiniz?
Düzceli Vatandaş 2 hafta önce
İyiki zamanında herşey ucuz iken düğün yapmışız
Duzceli 2 hafta önce
Ya zaten evleniyorum belini büken borç ve geçim sıkıntısı yıkılan yuvaların haddi hesa biriyim gençler evlenemiyor ne olacak bu insanların hali
Düzceli Vatandaş 2 hafta önce
Bu gidişle bekarların oranı artacak
27
açık