banner851

banner614

İYİ PARTİLİ ENDER ÇAKAR’DAN BAŞKAN ÖZLÜ’YE ELEŞTİRİ

banner619

İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar, dün olağanüstü meclis toplantısına katılmayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü, “Belediye meclis üyelerinin kendi sağlıklarını riske edip katıldıkları ve belediye başkanının kendi çağrısı ile olağanüstü topladığı meclise, Sayın Dr. Faruk Özlü’nün gelmemesinin bizleri toplumumuz adına üzmesi bir yana, siyasi etiğe uygun olmadığı kanaatindeyiz.” sözleri ile eleştirdi.

banner846
Siyaset 05.05.2020, 17:00 05.05.2020, 18:27
2627
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün çağrısı ile dün Kültür Merkezi’ndeki Küçük Salon’da olağanüstü toplanan Düzce Belediye Meclisi’ne, Başkan Özlü’nün katılmaması, eleştirileri de beraberinde getirdi.

“Siyasi etiğe uygun değil”

Düzce Valiliği’nin izni ile  pandemi konularının görüşüldüğü olağanüstü toplantıya Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün katılmamasına tepki gösteren İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “Düzce Belediye Meclisi Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk Özlü tarafından olağanüstü gündemle toplantıya çağrılmıştır ve dün olağanüstü gündemle toplanılmıştır. Meclis üyelerine gönderilen gündem maddelerinden arsa satışı için yetki verilmesi talebi pandemi ile alakası olmadığı için gündemden çıkarılmıştır ki gündeme yazılmasını hata olarak gördüğümüz bu konunun gündemden çıkarılması doğru bir karar olmuştur fikrindeyiz.  Belediye meclis üyelerinin kendi sağlıklarını riske edip katıldıkları ve Belediye başkanının kendi çağrısı ile olağanüstü topladığı meclise Sayın Dr. Faruk Özlü’nün gelmemesinin bizleri toplumumuz adına üzmesi bir yana, siyasi etiğe uygun olmadığı kanaatindeyiz.”   

“Takdir Düzce halkının”

Başkan Özlü’nün, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Düzce Belediye Meclis Üyesi Kemal Günaydın için düzenlenen cenaze törenine de katılmadığını belirten Çakar, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Tüm dünyada yaşanan pandemi döneminde üstelik bir belediye meclis üyemizin vefatının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen meclise gelmesini, başkanlık etmesini ve cenazesine katılamadığı Sayın Kemal Günaydın’ın çalışma arkadaşları olan meclis üyelerinin acılarını paylaşması doğru olurdu diye düşünüyoruz. Takdir elbette Sayın Dr. Faruk Özlü’nün ve Düzce halkınındır.”

Yorumlar (5)
Düzceli 1 yıl önce
Maalesf faruk özlü ile bu belediyecilik olmuyor..oysaki ona inanıp güvenmiştik....bence çok iyi niyetli ama çok başarısız bir başkanlık yapıyor.. çok beyfendi çok adam gibi adam ama iyi bir lider iyi bir yönetici değil gözüküyor inşallah yanılırız
Tahsin 1 yıl önce
Vürüsden önce de pek ortalıkta yoktu ki. İş yapanların başında yalandan bir iki resim çektiriyor sonra nerde kimse bilen yok. Başkan deme zaten sensin başkan. İlla Bakan
Vatandaş 1 yıl önce
O hala kendisini bakan olarak görüyor sanayi teknoloji bakanı düzce belediye bakanı iyiki yanlışlıkla reis onu bakan yaptı ha
korona bitti 1 yıl önce
Erdoğan´ın çifte bayram temennisinden sonra planlı şekilde düşürülen test sayıları ve buna bağlı olarak düşük vaka oranları ne kadar ciddiyetli süreç yürüttüğümüzü ortaya koyuyor :) pandemiye rağmen dünya liderleri mesai yapaken Erdoğan´ın karantinası neden bitmiyor? :)
M 1 yıl önce
Başkan beyimiz beğenmiyor meclisi ondan gelmiyor
19°
açık