banner614

İYİ PARTİLİ ER’DEN CABOĞLU’NA SİYASİ AHLAK DERSİ!

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, hem İYİ Parti Lideri Meral Akşener’i hem de Düzce basınını aşağılayan bir üslup kullanan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’na yaptığı ‘seviyeli’ basın açıklamasıyla adeta siyasi ahlak dersi verdi.

Siyaset 24.11.2020, 14:46
2982
İYİ PARTİLİ ER’DEN CABOĞLU’NA SİYASİ AHLAK DERSİ!
banner785

Düzce siyaseti tarihinde görülmemiş şekilde çirkin sataşmalara sahne oluyor. Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’i önce il kongresine davet eden ardından kovan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, hızını alamadı bu kez lastik yakma tesislerinin önünü açan düzenleme hakkında vekillere sorular yönelten İYİ Partili Yunus Özay Er’e yakışık almayan bir üslupta saldırdı.

“Akşener’e: Müdire, Düzce basınına: Satılık” dedi

Caboğlu yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti Lideri Meral Akşener ve Düzce basınını hedef alan şu skandal ifadeleri kullandı:

“İP'in İl Başkanı Düzce'nin Cumhur İttifakı vekillerine son günlerin popüler konusu olan kanun teklifiyle alakalı sorular sorarak cevap istemiş. Bulunduğu konum itibariyle gündemi pek takip etmediği anlaşılan müdirenin Düzce temsilcisi MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ı sosyal medyadan ve satılık olmayan yerel basından takip etmiş olsa sorularının cevabını alacaktı. Ama ille de bir vekilden Düzce'nin gündemini öğrenecekse ittifak içinde oldukları LGBT taraftarı APO posterleri altında miting yapan terör örgütü yayın organı zaman gazetesi önünde eylem yapan Mahmut Tanal'a sorup öğrenebilir. Alacağı cevaplar vekilimizin dediği gibi nasıl olsa duymak istediği yalan yanlış ifadeler olacaktır.”

“Yakın gelecekte, size ait “özgün” ifadelerle hizmetlerinizi tartışmak isterim”

Caboğlu’nun hiçbir siyasi etiğe uymayan bu saldırgan açıklamasına sessiz kalmayan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, ise MHP İl Başkanı’na adeta siyasi ahlak dersi verdiği yazılı basın bildirisinde şu ifadeleri kullandı:

“Nasıl seviyorsunuz kavgayı ne kadar da hoşlanıyorsunuz polemik yaratmaktan Sayın Başkan ama siyaset ciddi iştir. Halk polemik değil hizmet bekler bizler gibi siyasi makam sahiplerinden. Kamuoyunun son dönemlerde genel siyasetten aşikar olduğu seviyesiz üslup Düzce’nin siyasetine ait değildir. Ben de yakın gelecekte, size ait “özgün” ifadeler ile sizinle yaptığınız hizmetleri tartışmak isterim. Bu hususta da umudumu hala ve ısrarla koruyorum.

“Kavga değil çözüm üretmek sizin için zor olacaktır ama başarabilirsiniz”

Basına bir paylaşım yapmışsınız, birkaç düzeltme yapalım,

1) İP değil, İyi Parti.

2) Cumhur ittifakı vekilleri değil, Düzce milletvekilleri. Dolayısı ile her Düzceli vekiline soru sorma hakkına sahiptir. Bakış açınız son derece yanlış!

2) “Müdire” ifadenizi kamuoyunun takdirine bırakıyorum, kale alınmayacak derecede yakışıksız bir kelime ne yazık ki!

3) Basınla dün paylaştığımız metni ya okumamış veya anlamak istememişsiniz. Metin , Sayın Vekilimizin açıklamalarını destekler nitelikte. Tekrar okuyun lütfen . Çünkü bu tarzınızın en fazla Sayın Vekile zarar verdiğinizin umarım farkındasınızdır. Ben Sayın Vekilin farkında olduğunu düşünüyorum !

4) Zor şartlarda çalışan, gece gündüz haber peşinde koşan basın mensuplarını “satılık” kelimesi ile töhmet altında bırakmışsınız. Her şeyin bir fiyatı olduğunu düşünen zihniyetin kullanacağı bir kelime olan “satılık” kelimesini Düzce basını değerlendirecektir. Fakat , anlaşılması belki zor olacak sizin için ama, bu ülkede hala inandığı değerler  için mücadele eden milyonlarca insan var.

Karşılıklı anlayış, hakkaniyet ve saygı ( bu kelime gerçekten çok önemli ) ile bu güne kadar birlikte çalıştığımız basın mensubu arkadaşlarımız ile parti olarak kurduğumuz yapıcı iletişimi de bu vesile ile belki anlayabilirsiniz!

5) Belki sizin kadar “uzun” ve “dolu” tahsil hayatım olmadığından lütfen “cehaletime” verin çünkü hava kirliliği konusu ile kurduğunuz cümlelerin hiç bir alakası ne yazık ki yok. Oysaki biz başka sorular sormuştuk. Size yakışan kavga, tartışma ve polemiklerden beslenmek değil, bulunduğunuz makam ve ittifak ortağı olmanız sebebi ile çözüm üretmek, kente katkı sunmak olmalıdır. Sizin için zor olacaktır ama başarabileceğinize inanıyorum.

“MHP teşkilatının ve seçmeninin da affına sığınıyoruz”

Bu üslupla devam etmeniz, bizleri sizi değil kelimelerinizi muhatap almak zorunda bırakıyor.

Bu nedenle de bizde yeri ayrı olan vekilimiz Sayın Ümit Yılmaz’ın ve memleketin en önemli siyasi geleneğine sahip partilerinden olan MHP teşkilatının ve seçmeninin da affına sığınıyor, bizleri anlayışla karşılayacağını umuyoruz.”

Yorumlar (18)
Mesut Durgun 2 ay önce
Yahu bu IP baskani korkusundan kurucu delegeleri seçime davet etmemistir, kalkmis siyasî ahlaktan bahsediyor. Söz seni vekil yatırmayacağız . Bose para harcama
düzceli 2 ay önce
Siyasette bilgi ve seviye çok önemli. seviyesiz konuşmalar topuma zarar veriyor
Duzceli 2 ay önce
siz kimsiniz ermisin nesin..çık önce partini eleştir..yolunuz belli değil..çıkmışsın ahlaktan bahsediyorsun
Düzceli 2 ay önce
Şimdi bu aşısı yapılmamış il başkanı çapsizoğlu ile merkez ilçe başkanı murat baki yılmazın bilinmeyen yüzlerini anlatsam yer yerinden oynar. Melesa verilmeyen hiçbir sözün tuutlmaması, mehmet bakanın paraları ile umreye gidilmesi, alınan borçların zamanında ödenmemesi ve isteyene karşı tehdit. Hey gidi mhp kimlere kaldın
Sinan 2 ay önce
Caboğlu haddini aşıyorsun seni gündemde tutan bu saçma açıklamaların karekterini gün yüzüne çıkartıyor ADAM OL CABOĞLU
Kenan Ersoy 2 ay önce
Ders niteliğinde cevap olmuş eğitim ve kültür farkı.
Alperen 2 ay önce
Biraz tarafsiz haber yapin MHP yle ne dediniz var sizin
Esnaf 2 ay önce
Caboğlu ve tayfası sıkışınca karşılarında olana hemen fetöcü LGBT apo bilmem ben diye saldırıyor. Seçimlerde Osman Öcalan TRT ye çıkarken neredeydin. Hayatınız hikaye.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı