banner851

banner955

“KABALAK HALKI MAĞDUR EDİLMEMELİ”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Kabalak ve çevre köylere taşımacılık hizmeti veren Yeşilboğaz Kooperatifi araçlarının Düzce Şehir Merkezi’ne girmemesi nedeniyle, vatandaşların mağdur edildiğini savundu. Boğaziçi taşımacılık ihalesini alan Düzce Belediyesi’nin iştiraki olan Düzce Ulaşım AŞ. midibüslerinin de Kabalak Köyü’nde girmediğinin altını çizen Er, “Kabalak halkı da Kabalak köyünün çocukları da kentin ulaşım haklarından adil biçimde yararlanabilmelidir” diye konuştu.

Siyaset 16.11.2021, 17:00 16.11.2021, 18:39
1219

Kabalak ve civar köylere taşımacılık hizmeti veren Yeşilboğaz Kooperatifinin Düzce şehir merkezine girmemesinin bölge halkının tepkisine yol açtığını belirten İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, bu konuya çözüm getirilmesi için çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

“Kooperatife güzergah izni verilmeli”

Boğaziçi Beldesi toplu taşıma ihalesini kazanan Düzce Belediyesi iştiraki olan Düzce Ulaşım AŞ’nin de Kabalak köyüne girmemesi nedeniyle vatandaşların ekonomik yönden mağdur olduğunu kaydeden Er,  “Son yapılan düzenleme ve ihale sonrasında Boğaziçi Beldesi yeni araçlarla toplu taşıma hizmeti vermektedir. Bu düzenleme yapılır iken, daha önce Kabalak köyü ve bölgeye taşıma hizmeti veren kooperatif de yapılan güzergah çalışması ile hizmet vermeyi sürdürmektedir. Bununla beraber mevcut kooperatifin güzergah izninin resmî manada somutlaşmaması ; belediyeye ait yeni araçların da Kabalak köyüne girmemesi, Kabalak halkını mağdur edebilecek; bu halde şehir içine girmek isteyen halk ya iki araç değiştirmek ya da uzun bir yolu yürüyüp Boğaziçi Belediyesi araçlarını kullanmak durumunda kalabilecektir” dedi.

“Bu soruna bir çözüm bulunmalı”

Kabalak Köyü halkının kooperatif minibüslerinin şehir merkezine sokulmaması nedeniyle iki araç değiştirmek zorunda kaldığına işaret eden Er,  “Halkın gerek ekonomik gerekse de zaman olarak zor durumda bırakılmaması gerekmektedir. Bu bağlamda mevcut kooperatifin sözlü olarak izni verilen güzergâhının resmî bir izin şekline dönüştürülüp gelecekte de araçların şehir içine girmesi şüpheye yer bırakmayacak şekilde temin edilmelidir. Bir başka yapılabilecek şey de Belediye araçlarının kooperatif araçlarından aktarma yapacak yolcuya bilet ücreti hususunda bir kolaylık gösterecek sistemin geliştirmesidir. Kabalak halkı da Kabalak köyünün çocukları da kentin ulaşım haklarından adil biçimde yararlanabilmelidir” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (14)
iyiler 1 yıl önce
her şeyiniz dedikodu. işe yarayacak bilginiz yok. dogruları göremeyenler başka kapılara...
Abidin Hebiloğlu 1 yıl önce
Yunus bey
Birkaç sene öncesine kadar Yeşilboğaz koop araçları Pazaryerine ve belediye kavşağına kadar kaçak girerken hiç kimsenin sesi çıkmıyordu. Şimdi nedir bu konunun deşilme sebebi? O zaman şehir dışından gelen bütün toplu taşıma araçları şehir merkezine girsin. İstanbul caddesine durak yapılsın. Olur mu?
Olmaz ise de Çözüm nedir?
Yok sadece fikir belirtiyorsanız önce bakın bakalım o akıl var mıdır?
kabalaklı 1 yıl önce
Başkan boşa konuşmaz. Akıl da var, bilgi de var.
Cemalettin 1 yıl önce
Kabalaktan kaç oy aldın. Saydın mı.
Hemşehrilerim sana oy bile vermiyor
düzceli 1 yıl önce
Bütün olumsuzluklara rağmen. Küsmelere rağmen. çok iyi almıştır.
Vatandaş 1 yıl önce
Bu çocuk yakınınız mı sürekli ilgili haber bulmaya çalışıyorsunuz
iyiler 1 yıl önce
bilgi ve becerisi olan başkan. Çocuklar senin gibi yazı yazarlar senin gibilerle kaybedecek zamanımız yok!'
adige 1 yıl önce
mümkünse hiç gelmesinler zaten..
vatandaş 1 yıl önce
reklamları izlediniz.
iyiler 1 yıl önce
reklama ihtiyacımız yok. senin varsa reklamını yapalım. zavallılar.
Belediyeci 1 yıl önce
nerede yere göğe sığdıramadığınız caboğlu
YAVUZ0881 1 yıl önce
Kabalak tek araç verilsin direkt hiçbir durakta durmadan düzce şehir merkezine kabalaklılar ulaştırlsın onlarla yolculuk çekilmez sakın otobüs oraya girmesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız