banner851

banner955

'KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ' AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, son günlerde siyasetin gündemine taşınan kabine değişikliğine ilişkin yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımız ekibiyle beraber yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz." dedi.

Siyaset 23.03.2021, 12:18 23.03.2021, 17:41
1303

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, konuk olduğu NTV'de gündemdeki başlıklara dair önemli açıklamalarda bulundu.

“Kabine değişikliği bekleniyor mu?” şeklindeki soruya Ünal, şu yanıtı verdi: “Şimdi tabii değişim konuşulmaya başlanınca kaçınılmaz olarak bütün sistemin bir parçası değiştiğinde sistemin hepsinde bir hareketlilik ortaya çıkıyor. Şimdi 2023'e dönük sadece partide değil diğer alanlarda da sayın Cumhurbaşkanımız ekibiyle beraber yeni bir düzenleme yapacaktır, yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz.

“Karşımızda girdiği hiçbir seçimi kazanamamış bir muhalefet var”

“AK Parti neden 19 yıldan beri iktidarda sorusunu sorduğumuzda, sanırım bunun en güzel cevabı AK Parti bir öğrenen organizasyondur.” diyen Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Düşünün şu anda karşımızda bir muhalefet var ve girdiği hiçbir seçimi kazanamamış. Hiçbir seçimi kazanamamanın getirdiği psikolojiyle adeta ruh sağlığı bozulmuş bir muhalefet var karşımızda. Ama diğer taraftan Türkiye'yi taşıyan, deneyimini arttıran kendi kadrolarını da daha deneyimli hale getiren bir AK Parti var. Evet, altıncı olağan kongrede çok ciddi anlamda gençleşme yaşadı. Mesela bizim MYK'mızda altı gençlik kollarından gelen genel başkan yardımcımız var. Ve bunlar da geçtiğimiz üç yılda çok ciddi anlamda deneyim kazandılar.”

“MKYK'mız genişleyecek”

24 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilecek büyük kurultayda AK Parti’nin iyi bir kombinasyonla geniş bir MKYK oluşturacağına dikkat çeken Ünal, “Muhtemelen MKYK'mızın sayısı artacak, genişleyecek. Şimdi 2002 yılının şartlarına göre oluşturulmuş bir tüzük var. Ve 2002'nin şartlarına göre oluşturulmuş birimlerin çalışma biçimleri var. Şimdi AK Parti hem insan kaynağı açısından kendisini yenilerken hem de parti mekanizmalarını da birim başkanlıklarını da yeniliyor. 19 yılda yaptıklarımız bir hazırlıktı, şimdi yeni başlıyoruz. Çünkü cumhuriyetimizin 100 yılı bitiyor, ikinci yüz yıla başlıyor. Biz 19 yıl boyunca sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, bilişim teknolojilerinde Türkiye'nin altyapısını hazırladık. İnşallah şimdi yola çıkıyoruz.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız