banner851

banner614

KAFA KARIŞTIRAN İSTİFA YORUMU!

banner619

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in istifasını ilk kez değerlendirdi. Ancak sarf ettiği cümleler dikkat çekiciydi. Keleş'in istifasını üzüntü ile karşıladıklarını ancak Genel Merkez'in tasarrufunun üzerinde bir tasarruftan söz etmenin mümkün olmadığını dile getiren Keskin, konuşmasının devamında istifanın Keleş'in kendi kararı olduğunu vurguladı. Ayrıca Keleş'in Düzce’ye kalıcı hizmetler bıraktığını belirterek, kendisine teşekkür etti.

banner846
Siyaset 04.10.2017, 10:49 05.10.2017, 16:29
6006
banner844

Düzce Belediye Başkanlığı koltuğu için AK Parti il binasında dün temayül yoklaması gerçekleştirildi. Temayülde oy verme işlemini yaptıktan basına açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifasını değerlendirdi.

"İstifasını üzüntü ile karşıladık"
Keskin durumu üzüntü ile karşıladıklarını fakat genel merkezin tasarrufunun üzerinde bir tasarruftan söz etmenin mümkün olmadığını dile getirerek, “Sayın başkanımız istifasını vermiş. Genel merkez de kabul etmiş bu kararın ardından bir açıklama yapmamız da çok doğru olmaz diye düşündük. Sayın başkanımız bizim abimizdir. Düzce’ye kalıcı hizmetler bırakmıştır. Sayın başkanımızın hukukunu korumak bizim görevmizdir. Kendisine bugüne kadar yaptığı büyük hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın başkanımızın kendi kararıdır. Eleştirmek bize düşmez.“ şeklinde konuştu.

Temayül, istişareler ve Cumhurbaşkanı'nın kararıyla belirlenecek
Temayül yoklamasını değerlendiren Keskin başkanlık seçimini birlik ve beraberlik içerisinde geçirdiklerini belirtti. Sürecin Düzce için hayırlı olması temennisinde bulunan Keskin, “Belediye başkanı adayımızı yerelde temayülle, Genel Başkan Yardımcılarımızın istişareleri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla bir arkadaşımız tavsiye edilecek.“ dedi.

İsimler üzerinde durmuyoruz
İsimler üzerinde durmadıklarını belirten Keskin, “21 meclis üyemiz var. 21’i de bu partiye gönül vermiş çok değerli isimler. Şu olsun bu olsundan ziyade isimler üzerinde durmuyoruz. Burada bir basamak temayül yoklaması, bir basamak bu arkadaşlarımızın çalışmaları, arkadaşlarımızın eğitim durumları ve sayın bakanımızın, milletvekillerimizin ve il yönetiminin fikirleri alınacak. Tüm bu birikimler Cumhurbaşkanımıza sunulacak. Teşkilat olarak, 'Şu arkadaşımızı destekliyoruz, bu arkadaşımızı destekleyemiyoruz.' diye bir şey kesinlikle olamaz. Biz bir aileyiz.“ diye konuştu.

‘Bizde görev istenmez verilir‘
AK Partili meclis üyelerinin başkanlık için talepte bulunmasını normal ‘Bizde görev istenmez verilir‘ diyen Keskin, bazı isimlerin talepte bulunmasını normal karşıladıklarını söyledi.

Haber; C. ÜSTÜNER

Yorumlar (62)
Düzceli 4 yıl önce
Düzce il başkanlığını da komplike yenilik lazım taze kana ihtiyaç var hepsini yenilemek lazım yoruldular bunlar dinlenmesi lazım
SONER ÇETİNKAYA 4 yıl önce
@HACIBABA ŞİMDİ DÜZCE İL YÖNETİMİNE DÖNÜN BİR BAKIN BAKALIM ALLAH İÇİN VATAN İÇİN MİLLET İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞAN KAÇ KİŞİ GÖRECEKSİNİZ SİZİN VERGİLERİNİZ LE AKŞAMA KADAR BOŞ TOPLANTILAR YAPAN MAFYAYA DÜZCEYİ PEŞKEŞ ÇEKEN BUNLAR.
SONER ÇETİNKAYA 4 yıl önce
@HACI BABA BEN DOĞMA BÜYÜME DÜZCELİ YİM ALLAHA ŞÜKÜR BU ZAMANA KADAR KİMSEYE MİNNET ETMEDİM. 4 DÖNEM AKP YE OY VERDİM BEN OY VERİRKEN İÇERİSİNDE BUNLAR GİBİ MENFAATÇİ KİMSE YOKTU.
doktoraa 4 yıl önce
senın dktor olmadıgın kesın.. hiçbir dr bu kadar kalitesiz ve sevıyesız olmaz diye düşünüyorum ..hayallerını meslegın gıbı gosterecegıne ilk once ınsan sonra okyup dr olursun belki :D
Haydaa 4 yıl önce
Kıskanma çalış seninde olur mail adresini gönderirsen diploma mı mail atayım. Herkesi kendiniz gibi mi zannediyorsunuz.
Başkan 4 yıl önce
Caymazı isteyenler iş takipçileri emlakla uğraşanlar istiyorlar ki bizim dediğimizi yaptırabileceğimiz adam gelsin düzce kaybeder eğitimli tecrübeli insanlar yokmu.İstifadan sonra yaptığı açıklama sonrası oraya nasıl talip olur ve yakışır
fatih 4 yıl önce
kıredi istesem banada verirlermi 5milyoncuk lazım. ama iflas edip ödemiycem.devlette zaten zam yapar vatandaştan paylaşarak alır
metek 4 yıl önce
ayyuka ulaşmış iddaların aslı varmıdır iddadan öte birşeymidir bilemem. yapılan israf hoyratça harcamalar ben yaparım ederim edalarıı. inşaAllah sizde böyle olmazsınız .artık olamazsınızda zaten.mesaj kızım sana söyledim sonra gelen anlar
Talisca 4 yıl önce
Belediye baskani Selahattin Aydin olsun nede olsa belediyecilikte tecrubeli bi isim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın