banner851

banner614

“Karar Hayat Öpücüğü Gibi”

banner619

Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Ak Parti'nin kapatılmaması ile ilgili kararın siyaset ve ülke açısından bir hayat öpücüğü gibi olduğunu söyledi.

banner846
Siyaset 01.08.2008, 16:43
197
“Karar Hayat Öpücüğü Gibi”
banner844

Ak Parti Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin Ak Parti'nin kapatılması davası ile ilgili olarak aldığı kararı değerlendirirken, mahkeme üyelerinin şimdiki dağılımı göz önünde bulundurulduğunda kapatma kararının çıkmamasının mucize gibi olduğunu söyledi.

Kaşıkoğlu, kararın Ak parti'yi irticai faaliyetlerin odağı gibi göstermesi nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade ederken, kararın bütün olarak yerinde olduğu kanaatini taşımadığını da ifade etti.

Kaşıkoğlu, mahkemenin şeklen incelemesi gereken bir konuyu esastan incelediğini, mahkemenin şu andaki üyeleri göz önünde bulundurulduğu zaman çıkan kararın bir mucize olduğunu söyledi. Kaşıkoğlu, kararın Türkiye'nin bir yargı reformuna ne kadar ihtiyacı olduğunu da gösterdiğini dile getirerek, sonuç itibarıyla alınan kararın Ak parti açısından tam olarak yerinde olmasa da, ekonomi ve siyaset açısından bir hayat öpücüğü niteliği taşıdığını söyledi.

Yorumlar (0)
19°
kapalı