banner614

KARARA SERT TEPKİ!

banner619

Alman meclisinin ‘Ermeni soykırımı’ kararı Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de tepkiyle karşılandı. CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, kararı sert bir dille kınarken hükümeti gerekli yaptırımları uygulaması için göreve davet etti.

banner846
Siyaset 03.06.2016, 09:51
994
KARARA SERT TEPKİ!
banner844

 CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, Almanya Federal Meclisi'nin 1915 olaylarını 'Soykırım' olarak niteleyen karar tasarısını kabul etmesini derin üzüntüyle karşıladığını belirterek şiddetle kınadı.

Önce kendisiyle hesaplaşmalı

“Karar; bizim açımızdan hükümsüz ve geçersizdir.” Diyen Tozan yaptığı yazılı açıklamada “Olayları bu güne göre değil,yaşandığı yer ve şartlara göre değerlendirmek gerekir.O günkü durumda ermeni çetelerinin Anadolu'da Türkleri öldürüp toplu mezarlara gömdüğünü biz biliyoruz.Geçmişinde 6 milyon yahudiyi akıl almaz yöntemlarle öldüren bir milletin ,önce kendisi ile hesaplaşması gerekir.”         

Gerekli yaptırımlar uygulanmalı

Tozan, CHP olarak hükümetin en sert tepkiyi vermesini ve gerekli yaptrımları uygulamasını istediklerini dile getirdi ve “Öncelikle Gümrük Birliği masaya yatırılmalıdır.Türkiye pazarının bu kadar kolay olmadığı Avrupaya anlatılmalıdır. Ayrıca her yıl bu soykırım masalını karşımıza çıkaran ABD nin Kızılderililer ile ve Almanya için de Yahudiler ile ilgili 'soykırım' oalarak niteleyen karar tasarısını TBMM misilleme olarak gündeme getirmeli ve kabul etmelidir.”

HABER;S.KAŞKIR

Yorumlar (2)
tepki şart 5 yıl önce
türkün türkten başka dostu yok o kadar
tepki şart 5 yıl önce
almanya federal meclisindeki türk vekil cem özdemir bu tasarıyı hazırlamada başı çekiyor ve yakasında ermeni rozetiyle geziyor almanyaya gittiklerinde bazı genel başkanlar bu adamla boy boy fotoğraf çektirmiş şimdi sıra o adama tepki verme zamanı
18°
parçalı az bulutlu