banner851

banner614

KARARA TEPKİSİ SERT OLDU

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, garnizon komutanlarının protokolden çıkarılma kararını Türkiye’nin milli direncini zayıflatan bir karar olarak yorumladı. Sönmez, “Hainlerin orduya sızmasına yardımcı olan siyasi irade protokolden çıkarılmalıdır.” dedi.

banner619
Siyaset 28.10.2016, 17:16 29.10.2016, 16:03
1605
KARARA TEPKİSİ SERT OLDU

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, garnizon komutanlarının ulusal ve resmi bayramlar ile tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalarda protokolden çıkarılmasına yönelik alınan kararı değerlendirdi.

Türkiye’nin ikinci bir Kurtuluş Savaşı verdiğini söyleyen Sönmez, kararı eleştirdi. Sönmez, “Suriye’nin kuzeyinde ABD-İsrail koridoruna karşı savaşıyoruz. Bütün kurumlara yer var. Garnizon Komutanlığı'na yer yok. Bundan en çok FETÖ'cüler memnun olacaktır. Karar, silahlı kuvvetlerimize çelme atmaktır. Bu askerimizi itibarsız hale getirmektir.” dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Sönmez, siyasi iradeyi sert bir şekilde eleştirerek şöyle devam etti:

“15 Temmuz darbe girişiminden askerler sorumlu tutuluyorsa, o hainlerin silahlı kuvvetlerin içine sızmasına yardımcı olan o siyasi idare protokolden çıkarılmalıdır. Silahlı kuvvetlerimiz terörle mücadele ederken askerlerin moralini bozan her türlü girişim ve söylemden kaçınılmalıdır. Garnizon komutanlarının protokolden çıkarılma kararı düzeltilmelidir. Karar, Türkiye’nin milli direncini zayıflatan bir harekettir.”

banner844
Yorumlar (12)
emeklı 5 yıl önce
sizi yakınen tanıyan bırı olarak fetı hocam darbeyı bır ulusalcı kımlıgınızle ne çok ısyedığinizi bılmesem dıyecem ne durust adam
HADI ORDAN 5 yıl önce
DARBEYI EN ÇOK SEN ISTIYORDUN 15 TEMMUZDAN ONCE şimdı hepınız hamaset yapmaya basladınız.dondunuzzzz
naim 5 yıl önce
askerin protokola ihtiyacı yoktur.hiç problem değil.ve asker her zaman değerlidir.ihtiyaç halinde de askerle özel protokol yapılabilinmektedir.gündeme getiriliş biçimi yanlıştır.ebul vefa askerin zayıflamaması için koca fatihle ağlama derecesinde görmek isterken koca fatihinde görüşme arzusunu bildiği halde işlerin aksamasından korktuğu için görüşmemiştir.
Osman Nevres 5 yıl önce
Bütün Dünya da milli bayramlar aynı zamanda askere saygı ifade edilen günlerdir.Araştırın bütün ülkelerde bu böyledir.Ordusuz devlet olmaz.Bakın Irak ta bir avuç işid militanı ırak ordusunu dağıttı.Ordumuza gözümüz gibi bakacağız.Ordusu olmayan millet düşman ayağı altında kalır.İtibarsızlaştırılan bir ordu savaşmaz memur olur.Bir orduyu güçlü kılan en önce moral ve fedai ruhudur.Ömer Halis Demir' e saygısızlık eder,itibarını zedelersen o kahramanlığı yapamaz.Ordumuza ve vatanımıza hep birlikte sahip çıkalım.Önümüzde büyük badireler var.Hainler ve üst akıllarıyla daha savaşımız bitmedi.
perinçek 5 yıl önce
Siyasi lideri apo ile kol kola gezen partinin de protokolden çıkarılmasını istiyoru.z
CHP 5 yıl önce
Biz 10 sene önce de fetoş düşman dediğimizde bizi yerden yere vuruyordunuz şimdi kandırıldık diye gazel okuyorsunuz ben mi soktum sanki bu kadar haini devlet içine sen bile isteye soktun sırf piyonum diye
İyi demiş 5 yıl önce
Darbe girişiminden askerler sorumlu tutuluyorsa, o hainlerin silahlı kuvvetlerin içine sızmasına yardımcı olan o siyasi idare protokolden çıkarılmalıdır.... Ne güzel demiş başka söze gerek yok...
Can . D 5 yıl önce
BU DEVIRDE POROTOKOL NE YA VE BU ZATDA BAYAGI SACMALAMIS
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın