banner851

banner614

KAŞIKOĞLU’NDAN ‘ŞEMSİYE’ AÇIKLAMASI!

banner619

TÜGVA tarafından düzenlenen EVET yürüyüşünde kullandığı şemsiyenin üzerinde yazan yazıyla gündeme gelen AK Parti eski Milletvekili Metin Kaşıkoğlu yazılı açıklama yaptı. Kaşıkoğlu şemsiyenin üzerinde yazan yazıdan habersiz olduğunu belirterek olayı bir talihsizlik olarak nitelendirdi.

banner846
Siyaset 09.04.2017, 00:14 10.04.2017, 12:18
7093
KAŞIKOĞLU’NDAN ‘ŞEMSİYE’ AÇIKLAMASI!
banner844

Türkiye Gençlik Vakfı ‘TÜGVA’ tarafından düzenlenen ‘EVET’ yürüyüşünde üzerinde FETÖ/PDY şirketlerine ait isim bulunan şemsiyeyi kullanan AK Parti eski Milletvekili Metin Kaşıkoğlu konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kaşıkoğlu açıklamasında “şemsiyenin bu gün farkında olmadan açılıp kullanılması tamamen talihsizliktir.” İfadelerine yer verdi.
 
Kaşıkoğlu’nun açıklaması ise şöyle;
''TÜGVA tarafından, 8 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen yürüyüş ve basın açıklaması esnasında yoğun yağıştan korunma amaçlı kullandığım şemsiyenin üzerinde, FETÖ/PDY bağlantısı son derece açık bir tesisin adının yer alması, yerel bir medyada haber konusu yapılmıştır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına iş bu açıklamayı yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. Adı, AK Parti istişare toplantılarında yıllarca milletvekilleri, bakanlar ve eşlerini, kalmakta oldukları odalarında ahlaksızca gizli kameraya almakla da malum, alçak ve kahpe FETÖ/PDY terör örgütü ile tüm bağlantıları ifşa olmuş bir tesisin adının yer aldığı ve tesislerinde yapılan toplantılar sırasında promosyon olarak dağıtılan bir şemsiyenin, bu gün farkında olmadan açılıp kullanılması tamamen talihsizliktir.

İsmin üstte yer alması nedeniyle fark edemediğim şemsiye, herhangi bir uyarı olmadan bir müddet yağış esnasında kullanılmış, Anıtpark meydanında gerçekleştirilen basın açıklaması esnasında, SKM başkanımızın ikazı neticesi derhal kapatılıp kaldırılmıştır.

Alçak ve kahpe terör örgütü ile bağlantısı son derece açık olan bir işletmenin isminin yer aldığı şemsiyenin, FETÖ ile mücadelede en ön safta yer alan şahsım tarafından bilerek ve isteyerek kullanılmayacağı tüm kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Bu talihsiz olay üzerinden hesap kitap yapmak, başkaca anlamlar yüklemeye çalışmak, hele hele devletimiz ve milletimizin bekası için son derece önemli gördüğümüz anayasa değişikliğine ilişkin halkoylaması çalışmalarında “EVET” aleyhine zafiyet oluşturmak için kullanmak en hafif deyimiyle alçaklık olacaktır. Böyle talihsiz bir olaya istemeyerek de olsa sebebiyet verdiğim nedenle tüm kamuoyuna derin üzüntülerimi ifade etmek isterim.

Yorumlar (31)
İsyankar 4 yıl önce
Siz yapınca talihsizlik oluyor...eğer bi gariban memurda görseydiniz fetö'cü diye içeri attırırdınız...
yorgundemokrat 4 yıl önce
Metin bey! Bazı toplantılarda biz MGV liyiz diyen büraokratlara" çok şükür biz öyle ayrıcalıklı kuruluşlar içinde yer almadık" diyordun. Siz daha farklı kuruluşların içindeymişsinizde haberimiz yokmuş...
sıra kimde... 4 yıl önce
16 nisandan sonra sıra siyasetteki fetocuları temizlemek olmalı...
insan 4 yıl önce
Böylesi önemli ve hassas bir konuda bile gerekeni yapamayacak kadar dikkatsiz ve özensizsiniz , çıkmış vatandaştan destek istiyorsunuz. Yine bir ulusal haberlerde Düzce sendromu yaşatacaksınız belli ki. Bir günde güzel bir şeyle gündem olun
HALK 4 yıl önce
simdi herkes bagajında ki şemsiyeleri yakmaya başlar,evleri aransa kitaplar çıkmazsa sizce ??
Derya 4 yıl önce
Bu bir suç delili...
Hale 4 yıl önce
Hiiçcc.ona kalirsa ictigimiz su.giysilerimiz yidigimiz ber sey o marka deyip durmayin.sokmasaydiniz ulkeye koca koca reklamkari devlet imkanlari yapmasadiniz..Acilis kurdelelerini kesmeseydiniz..bosuna bi semsiyeden be olacak demeyin.
Şemsiye 4 yıl önce
O semsiye normal bı vatandasın ewınden çıksaydı yanmıştı ama sıyaset ayagında bu tıp şeyler pek sorun olmuyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın