banner851

banner955

KAZA MI SUİKAST Mİ?

İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve BBP lideri Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun, içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin üzerinden geçen 9 yılın ardından yaptığı açıklamada, “Şaibelerin giderilmemiş olmaması ‘suikast’ ihtimallerini kuvvetlendirmektedir. AKP, FETÖ ile mücadeledeki kararlılığını Yazıcıoğlu dosyasında da göstermelidir” ifadesinde bulundu.

Siyaset 25.03.2018, 15:41 26.03.2018, 09:23
714
banner1032

İYİ Parti İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Keş dağlarında geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı ve BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün 9.yılı dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:

“Kaza mı, suikast mi?”
“Aradan geçen 9 yıllık zaman dilimi ve aydınlatılamayan Muhsin Yazıcıoğlu dosyasındaki şaibelerin giderilmemiş olmaması ‘suikast’ ihtimallerini kuvvetlendirmektedir. Kırıma uğrayan helikopterdeki cihazları söken askerlerin ceza almaması, cihazların ‘hırsızlık’ amaçlı çaldıklarını iddia etmeleri inandırıcılıktan çok uzaktır. Ayrıca arama kurtarma çalışmalarında zafiyeti ve ihmali olan bürokratlara siyasi iktidarın en ufak bir fatura kesmemesi düşündürücüdür. Tüm bu cevapsız sorular karşısında, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadeti kaza ihtimalinden çok uzak görünmekte ve ‘suikast’ ihtimalini kuvvetlendirmektedir.

“Boynumuza asılı vebaldir”
Muhsin Yazıcıoğlu Ülkücü hareketin ağabeyi bir kuşağın lideridir. Ülkücü hareketin çilekeşi ve en ağır bedel ödeyen isimlerindendir. Partimizde de Ülkücü kökenli isimler oldukça fazla ve birçoğu Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşlarıdır. Ölümü sonrası AKP iktidarı gereğini yapmamış ve Muhsin Yazıcıoğlu dosyası şeffaf ve net bir şekilde aydınlatılamamıştır. AKP, FETÖ ile mücadeledeki kararlılığını Yazıcıoğlu dosyasında da göstermelidir. İYİ Parti olarak Muhsin Yazıcıoğlu dosyası boynumuza asılı vebaldir. İYİ Parti iktidar olduğunda bu dosyanın üzerine gidilecek, başta cihazları sökenler olmak üzere ihmali olan herkes adalet karşısında hesabını verecektir.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (6)
Allah rahmet eylesin. 5 yıl önce
Yabancı biri kaybolduğunda 3-4 saatte yeri tesbit ediliyor. Önce Ergenekoncular yaptı, şimdi Fötöcüler yaptı diyorsunuz ama iktidarın ihmali, hatası bile yok ha?
Kime Kalmış 5 yıl önce
Partinizin genel kurucu üyesi Ali Lapanta bu olayda saibe altındaydi ama sizin partinizde bu yazdiklarinizi ona da sordunuz mu sn.katırcıoğlu.
bravo kardeşim 5 yıl önce
sadece o değilki.çok var o tiplerden bu partide.hep erdoğan fetöcü oldu.akşener fetö olimpiyatında hocaefendisini nasıl övüyor.STV den inmiyordu.o fetöcü olmuyor ama.fetöcü polis şeflerini görevine döndürceğini de söylemişti hanfendi.
81 5 yıl önce
adamı göz göre göre yediler..rabbim mekanını cennet eylesin.
... 5 yıl önce
Suikast olmasa saatlerce neden bulunamasin bu isin arkasi arastirilmadi dosya kapandi erdogani yikmaya calisanlar yapti bunu...
X-ray 5 yıl önce
Cinayetle ne isin var senin? Hukukcumusun polis mi sefalet diz boyu,yolsuzluklar almis basini gitmis fabrikalar satiliyor sen de "cambaza bak" diyosun! Neyse demiim simdi.
14
kapalı