banner851

banner614

KAZANAN MUHALİFLER OLDU

MHP'de muhalifler parti tüzüğünde değiştirmek istedikleri 14 maddenin tamamını değiştirdi. MHP olağanüstü tüzük kurultayı sona erdi.

banner619
Siyaset 19.06.2016, 14:54 19.06.2016, 18:13
2616
KAZANAN MUHALİFLER OLDU

Partililer kongrenin yapılacağı Büyük Anadolu Otel önünde toplanmaya başladı.Salonda tüm hazırlıklar tamamlandı. Bin 500 kişi kapasiteli salonda Atatürk, Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli'nin dev posterleri asıldı. Salona gelen ilk genel başkan adayı Ümit Özdağ oldu. MHP'de genel başkan adayı olan Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sait Gönen protokol sırasında yan yana oturdu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kurultayı genel merkezden takip etti.  Kurultayda imza bilmecesi yaşandı. Muhalifler, kurultayda noter huzurunda 752 imza toplandıklarını savunurken, MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, 495 noter tasdikli imza bulunduğu öne sürüldü. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından bu kez de Ankara 13. Noterliği duyuruda bulunarak son rakamı verdi.

Kurultay'ın başlamasıyla birlikte Divan Kurulu seçimine geçildi. Divan başkanlığı için iki ayrı aday ve liste bulunuyordu. Adaylardan birini Meral Akşener, diğerini de Sinan Oğan destekliyordu. İki genel başkan adayı bir süre görüştükten sonra uzlaştılar ve Meral Akşener'in desteklediği Musavat Dervişoğlu tek aday olarak girdiği divan başkanlığı seçimini kazandı.

Muhaliflerin kurultayında, tüm önergeler oy birliği ile kabul edildi. Kurultayda tüzükte 13 madde değişti. Olağanüstü kurultayda genel başkan seçiminin önü açıldı. Olağanüstü Büyük Kongrenin 10 Temmuz 2016 tarihinde Arena Spor Salonu'nda yapılması oy birliğiyle kabul edildi.

haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (12)
ülkücü 5 yıl önce
Bahçeliye toz kondurmayanlar,şimdi eleştiriyor..yazık..elli bin tane meral eder.partinin başına enazından ülkücü camiadan biri geçmeli.devşirme değil..Alperen gerçekten alperenmisin..siz proje bişeyler üretin..başkalarının başarısızlığından mutlu olmayın. veya hesaplamayın..bu gemi batarsa hepimiz batarız.
mehmet 5 yıl önce
HANGİ BAŞKANDAN BAHSEDİYOSUN SEN DÜZCELI RUMUZKU KİŞİ ÖYLE ETIKET BAŞKANLIĞI OLMUYOR PARTIYI İCRALIK YAPAN ADAMLARIN OMAKAMI İŞGAL ETMEYE HAKKI YOKTU LAYIĞINI BULDU UTANMADAN PARTININ TOPLANTILARINA GİDİYOLAR AMA ADAM YERİNE KONULMADIKLARI AP AÇİK ORTADA AZICIK UTANMA OLACAK ADAMLARDA KALMAMIŞ DEMEKKİ
ALPEREN 5 yıl önce
Mesele Meral, Sinan, Koray ya da Ümit hoca meselesi değil. Bazı arkadaşlar durumun kişiler hatta partiler üstü olup memleket ve ideallelerin ikbal meselesi olduğunun farkında değil. Memleketin içi ve çevresiyle nasıl bir halde olduğunu anlamak çok mu zor bilmiyorum. Ne illada ateş kapıdan içeri girdiğinde anlaşılır diyorsanız bilmiyorum. Her gün şehit haberi geliyor, mllet siyasi kamplaşma yüzünden kader birliğinden uzaklaşıyorsa ülkenin siyasi, sosyolojik ve psikolojik durumu ortadadır. Bu durumda değişim kaçınılmazdır. Aksi halde cinnet ve intihar çaresizliğin tek seçimi olacaktır. Bu durumların tek çözümü ülkücülerdir. Zira ülkücüler en karanlık zamanlarda riskleri göze alıp inisiyatif yüklenenlerdir. İslamı siyasal olarak sömürenler ancak rant varken ortada dolanırken Ülkücüler her zaman cefa çekmekten imtina etmemiştir.
insan 5 yıl önce
sen nasıl bir ülkücüsün ki her gün şehit haberi geliyomuş benim askerime kurşun sıksınlar insanımıza tuzak kursunlar masum insanları bombalasınlar sende kalk ülkücuyum de sen önce dön bi kendine bak
Kumbar 5 yıl önce
düzeltiyorum...bu kongre sonucu Bahçeli ve avenesi muhalif ,Muhalifler genel merkez olmuştur...sonuç ortada genel merkezde Semih,Devlet ve çaycı kaldı.Üçü oturup çay demleyip içsinler artık...
yolcu 5 yıl önce
10 temmuz 2016 tarihinde bu ülkenin sahipleri kötü gidişata son verecek. Millet iradesi yeniden doğacak En bbüyük hayri da tek adamlık hayali kuranlara dokunacak.
Duzce81 5 yıl önce
Anavatan ve doğruyol partisinde bulamadiği m.h.p de buldu meral hnm ulkucu camiadan olmayann biri hayirlisi olsun
kuru 5 yıl önce
Meral abla basbakanmi olacak şimdi birazda o desesin bakalım belki olur ama sözünün arkasında duracak başbakan olamazsam istifa ederim dedi ne ictyse artık
Hakkı 5 yıl önce
Şimdi mualif devlet bahçeli ve saz arkadaşları oldu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın