banner851

banner614

KENDİ PARTİSİNE BAYRAK AÇTI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bolu Milletvekili Tanju Özcan, iyi yönetilemediğini savunduğu kendi partisine bayrak açtı. Parti olarak herhangi bir konuda dik duruşlarının olmadığını savunan Özcan, “Oradan oraya savruluyoruz, bir gün HDP ile kol kola anılır bir parti olarak anılıyoruz, bir gün FETÖ ile anılır bir parti haline geliyoruz.” diyerek çok dikkat çekici bir özeleştiride bulundu.

banner619
Siyaset 05.12.2016, 21:14 07.12.2016, 11:24
3026
KENDİ PARTİSİNE BAYRAK AÇTI

CHP’nin hükümeti en sert dille eleştiren milletvekillerinden olan ve aynı zamanda Düzce ile ilgili konuları yakından takip ederek meclise taşıması ile tanınan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, bu kez eleştiri oklarını kendi partisine yöneltti.

PARTİ RAYDAN ÇIKTI
Parti yönetimini hedef alan ve gidişattan memnun olmadığını çok açık ifadelerle dile getiren Özcan,partinin rayından çıktığını söyledi.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ KALMADIĞI İÇİN BAŞARILI OLAMIYORUZ
Özcan adeta bayrak açtığı kendi partisine yönelik şu eleştirileri yaptı:“Parti iyi yönetilemiyor. Herhangi bir konuda dik duruşu yok. Bundan dolayıdır ki, biz bütün krizlerden zararlı çıkan taraf oluyoruz. Hiçbir konuda net duruşumuz, kırmızıçizgimiz kalmadığı için siyaseten başarılı olamıyoruz. Ülkenin başına bela olan 14 yıllık AKParti dönemini bir türlü sonlandıramıyoruz. Bunlardan rahatsızım. Cumhuriyet Halk Partisi İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verilerek kurulmuş bir parti değil, ülkenin kurucu partisi. Kuvayı Milliye ruhunun siyasi tecellisi. Cumhuriyet Halk Partisi her konuda net duruşu olması lazım, Cumhuriyet’ten yana olması lazım, Atatürk'ten yana tavrını koyması lazım. Oradan oraya savruluyoruz, bir gün HDP ile kol kola anılır bir parti olarak anılıyoruz, bir gün FETÖ ile anılır bir parti haline geliyoruz. Net duruşunuz, ilkeli olmazsa bunları yaşamakta, siyasi rakiplerinizin böyle haksız algıları oluşturmasına zemin hazırlamış oluyorsunuz. Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi bir an önce partinin temel çizgilerine geri dönmek zorundadır. Böyle devam ederse, her geçen gün kamuoyunda tutarlılığımızı yitiriyoruz, siyaseten geriye doğru gitmeye devam ediyoruz.”

Yorumlar (24)
abdullah 5 yıl önce
tanju bey güzel ve doğru soyluyorsunuz bencede sayın genel başkan parti yönetimi ve parti meclisimizin toplanarak yaptıkları konuşmaların partimizin kuruluş ilkelerinin dışına cıkılmaması yani 6 okumuzdaki ilkelerin dışına cıkılmaması cok önemlidir.C H P genel başkanının meydanlarda 1970 li yıllardan tanıdığımız faşist ve son dönemde fetocu olduğu tespit edilmiş bir gazeteciyi alkışlatması bizleri cok üzmüştür.
demet kubra 5 yıl önce
Bence Tanju bey anladigini diger chp lilerede anlatsin ve onlarda anlasin durumu...
Bolu Beyi 5 yıl önce
Nede olsa bolu beyi torunu, chp başkanı kk sana karşı dişli bir başkan adayı geliyor. Bolu Beyi geliyor.
nsm 5 yıl önce
akp mi sandiniz chp'yi? Allah'in verdigi akli kullanarak yorum yapmak her partilinin hakki olmali. ak ardaslar gibi aklini birine mi enanet etseydi yani?
Rahmetli Erbakan'ın s 5 yıl önce
Nskm, senelerce gönül verdiğin fakat maalesef Atatürk sonrası çoklu parti döneminden sonra iktidar inancı olmadan yine sözde iktidarda yer almama hırsıyla birlikte 14 yıldır hezimetleri tekrar tekrar tattıran acılar, sende derin acılara neden olmuş. Bir Ak parti kin ve nefreti içerisinde yorum yapmaya çalışıyorsun. Ama sonuç nafile. Çünki sen her iki kişiden birinin oy verdiği partiyi karalamak için ipe sapa gelmez yorumlarla birlikte seçen halkın sözde aklını değerlendirerek aşağılamaya çalışıyorsun ki sana düşmez ve bunu hiç bir hakla kendinde bulamazsın. Hiç düşünüyor musun, bu düşüncedeki CHP için yakın gelecek biraz zor, uzak gelecekte yine sen bu 2 kişinin belki oylarıyla belki iktidara geleceksin (Pek inancım yok yalnız). O zaman ne diyeceksin? Zihniyeti değiştir. Diğer partinin yapamadığını senin parti niye ve nasıl beceremiyor? Bunlara kafa yor. Haydi çeeeeekkkkk bir hülllooogggg
can toker 5 yıl önce
şimdi chp içindeki DEMOKRASİ anlayışını prova edeceğiz...
eren 5 yıl önce
sonunda birisi chp nin gerçek yüzünü anlattı ama bu adama ya sözlerini geri çektirecekler yada ihraç edecekler bence...
Kazım 5 yıl önce
Yaa bak gördünmü?Chp içiçişlerine dilekce verilerek kurulmamış,Ama vatan içinde hiçbirşey yapmıyormuş,Türkiyenin başına akp belaymış,yine fetöyü bela olarak görmüyorsun.Şaibe kokuyor.Acaba birşeylermi sezdin,Korkumu sardı seni,,,neden u dönüşü yapmış gibi konuşuyorsun,,,,,ilginç doğrusu????!!!!!
gerçek düzceli 5 yıl önce
kılıçtaroğlu - bahçeli , al birini vur ötekine ikisinden de bi cacık olmaz ben mhp li olarak bu heriften utanıyorum darısı chp lilerin başına ama ben hala bu ikisinin bu partilerin başına nasıl geldiklerini anlayamıyorum vay ki vay halimize .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın