banner851

banner955

“KENDİ YUVAM OLAN AK PARTİ’YE GERİ DÖNDÜM”

2 dönemdir Düzce merkeze bağlı Hasanlar Köyü Muhtarlığını yapan İlknur Ünlü, kısa bir süre önce üye olduğu İYİ Parti’den istifa ederek, AK Parti’ye geçti. İstifa kararını Öncü Haber mikrofonuna açıklayan Ünlü, “İYİ Parti’ye ait olmadığımı anladım. Eski yuvam olan AK Parti’ye geriye döndüm” dedi.

Siyaset 25.05.2022, 18:01
5331
“KENDİ YUVAM OLAN AK PARTİ’YE GERİ DÖNDÜM”

Geçtiğimiz aylarda İYİ Parti saflarına geçen Hasanlar Köyü Muhtarı İlknur Ünlü’den istifa kararı. İYİ Parti’den “Buraya ait olmadığımı anladım” diyerek istifa eden İlknur Ünlü, Öncü habere AK Parti saflarına geçtiğini açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i kadın olmasından dolayı desteklediğini, ancak İYİ Parti’de yapamayacağını anladığı için istifa kararı aldığını söyleyen Ünlü, “Ben iki dönemdir muhtarlık yapıyorum. Kadın muhtar olduğum ve kendi hemcinsimi desteklemek amacıyla, Genel Başkanını desteklemek için İYİ Parti’ye geçtim. Fazla da kalmadım aslında İYİ Parti’de. 3-4 aylık bir süre üyeliğim oldu. Ama sonra, orada yapamayacağımı, oraya ait olmadığımı anladım. Ben 18 yaşıma girdiğimden bu yana hep Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hep destek vermiş birisi olarak vicdan yaptım. Yani İYİ Parti’de yapamayacağımı anladım. Tekrar çok kısa bir sürede istifamı verdim. Yani kendi yuvam olan AK Parti’ye geriye döndüm” diye konuştu.

Yorumlar (30)
Kadınlara ve aday olacakl 7 ay önce
Bayan idareciler, tşk gibi siyasette de olsunlar, yer alsınlar derken fırıldak, af buyrun dönek olsunlar diye istemedik, kadın eli her yerde olsun bir farklılık olsun dedik ama yazık ettin hem kendine hem kadın oluşuna yakışmadı, muhtarın partisi olmaz, partisinin hükmü seçildiğinde biter. Elbette herkesin bir fikri bir görüşü olacaktır, bir evde A partilide, B partilide, C partilide olur ve varsa ama sonuçta hepsi ailenin bireyleridir. Muhtarda bir mahallenin, yada bir köyün aile reisidir, reis ailesine davranışlarıyla örnek olur.
Kıyak hareket 7 ay önce
Şimdi bu hareketinle iktidar olma şansını iyi partiden alıp yeniden akpartiye bağışladın kıyak hareket beee
Hasanlar köyü 7 ay önce
Hasanlar köyü vatandaşı olarak muhtarlıktan da istifa etmeni istiyoruz çünkü sana bu köyde artık oy yok
Siyaset deneme tahtasımı 7 ay önce
Partilerde kadın dayanışması diye birşey olmaz, particilik başka birşey kadın dayanışması başka. Ama geri dönmek yerine boşta dursanız daha iyiydi. Ak Parti'nin yerine olsam geri almazdım.
düzceli 7 ay önce
iyi partide aç kaldın ozaman karnını iyi doyuracagın yere git
Yamalı Pantalon 7 ay önce
Bir muhtarın parti belirtmesi bana hiç etik gelmiyor. Muhtar seçilen kişi; oturduğu muhitte söz sahibi, sayılan, insanlarının halini ihtiyacını bilip desteğini sağlayandır. Sen ak partili olsan ne ot partili olsan ne, bize ne.
MIGHTY 7 ay önce
Bu senin değil İYİ Parti’nin hatası.Nerde eski MHP’li,AKP’li var bünyesinde topluyor.Sonuç ortada.
dzc 7 ay önce
iyi partililer senin istifana cok üzülmüştür
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız