banner851

banner955

KENT KONSEYİ ÖZLÜ’YÜ AĞIRLADI

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin aylık olağan toplantısına konuk oldu. Buradaki konuşmasında “Kapsayıcı olacağız, belli bir kesimin değil Düzce’de yaşayan herkesin, her kesimin siyasi anlamda temsilcisi olacağız.” diyen Özlü, merakla beklenen projeleri ile ilgili tanıtım toplantısını ise şubat ayı başında yapacağını açıkladı.

Siyaset 16.01.2019, 12:14 17.01.2019, 12:06
1069

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, seçim çalışmaları kapsamında bu kez Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne misafir oldu. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi tüm adayları tek tek toplantılarında ağırlama ve taleplerini bizzat iletme kararı alan Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ilk konuğu olan AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, hem başkan seçilmesi halinde Düzce için yapacaklarını anlattı hem de kadınların isteklerine kulak verdi. Toplantıya Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Elif Sezer Cebar da katıldı.Özlü, kadın meclisine hitaben yaptığı konuşmada, öncelikle kendisini misafir ettikleri için tüm üyelere teşekkür etti.

“Coğrafi işaretlerle ilgili çalışmalarınızı takdir ediyorum”
İlk kez bu toplantıya katıldığını ancak uzaktan çalışmaları takip ettiğini aktaran Özlü, sözlerine şöyle devam etti: “Son dönemdeki Düzce’deki yöresel ürünlere coğrafi işaretler verilmesi yönündeki çalışmalarınızı takdir ediyorum. Türkiye’de coğrafi işaret verilebilecek 2 bin 500 ürün vardır. Bugüne kadar gerçekleştirilen tescil sayısı ise 300’ün üzerindedir. Coğrafi işaretlerle tescillenen ürünlerinden Avrupa Birliği’nin elde ettiği gelir yaklaşık 20 Milyar Euro’dur. Coğrafi işaretle ürünü tescillendirme yani marka kazandırma; o bölgeye ait olma özellikleri kazandırdığı gibi ticari anlamda o ülkeye ve bölgeye ciddi değerler kazandırıyor. Dolayısıyla Düzce Kent Konseyi’nin hanımlarının gayretleriyle birkaç ürün daha tescil edebilirsek ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.” “Düzce’de kent estetiği olmalı”
Konuşmasına Düzce’de kent estetiği olması gerektiğine işaret ederek devam eden Özlü, “Bu konu üzerinde özellikle durmamız gerekiyor. Bu konuda sizlerin duyarlı olacağını ümit ediyorum. Bende bu gayretlerinizi destekleyeceğim.” dedi.“Devletin müziği korolarını Düzce’ye davet edeceğiz”
Kültürel çalışmalara da ağırlık vereceğini vurgulayan Özlü, Ankara ve İstanbul’da devlet tiyatroları ile Türk sanat ve halk müziği korolarını Düzce’ye davet edeceklerini aktardı.“Düzceliler’in özgüveni çok yüksektir”
Düzce’deki kamu hizmetlerini bir üst kaliteye çekmek istediğini belirten AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Siyasetti üslubumuz ve ifademiz sevgi dili olacak. Asla sivri dil kullanmayacağız. Kapsayıcı olacağız, belli bir kesimin değil Düzce’de yaşayan herkesin, her kesimin siyasi anlamda temsilcisi olacağız. Düzce büyük bir şehir değil küçük bir şehir de değil, kendine has özellikleri nitelikleri olan bir şehir. Düzce’nin demografik yapısı çok çeşitlidir. İmparatorluğumuzun dağılma sürecinde 1860’larda Balkanlar’dan, Kafkaslar’dan gelen çeşitli topluluk ve toplumların yerleştirilip iskan edildiği bir bölgedir. Bu özellikleri ile Düzce örnek alınması gereken kenttir. Farklılıkların birlikte yaşadığı bir örnektir. Birlikte yaşayan bir kültür oluşturduk. Düzce’nin canlı ve dinamik toplumsal hayatı vardır. Düzceliler’in özgüveni çok yüksektir.”Ardından Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin yürüttüğü faaliyetler hakkında üyelerden detaylı bilgiler alan Özlü, beklentileri dinleyerek, halkın takdiriyle göreve gelmesi halinde hep birlikte güzel çalışmalara imza atacaklarını ifade etti.

Özlü’ye günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

“Biz erdemli siyaset yapıyoruz”
Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özlü, seçim çalışmalarına yönelik şunları kaydetti:
“Seçim çalışmaları çok güzel geçiyor. Biz erdemli siyaset yapıyoruz ve yapmak istiyoruz. Bütün faaliyetlerimiz kampanyalarımız erdemli siyaset üzerine kurulu. Yürüttüğümüz faaliyetlerde Düzceliler’den yakın ilgi ve sempati görüyoruz.”

Proje tanıtımı şubat ayında
Özlü, ayrıca projeleriyle ilgili tanıtım toplantısını ise şubat ayı başında yapacağını açıkladı.

HABER: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
 
 

Yorumlar (11)
Halim 4 yıl önce
Düzce hizmette bitik bundan sonra yatırım zaten gelmez para yok
Galip 4 yıl önce
Kurtköyde var iş merkezi viheport Oray'ı örnek alın AVM'ler Düzce'de uydurma yerler
Hizmet yok 4 yıl önce
Nusrettin mahallesi Beledıye arası kaç metre bir bakın o Eletrık telleri telefon telleri yol kenarı okulun bitişikte Trofa bu ne rezillik modern kent olacakmiş Düzce kim inanır köyler bu mahalleden iyi yazık buna göre oy verecem
Yunus 4 yıl önce
Ulviye hanım çom yaşlanmışsınız
denız 4 yıl önce
hayırlı olsun bmc sakarya karasuya bın kışilik fabrıka kuruyor sayın bakanım eller kapıyor yatırımı düzce bakıyor ya
vatandaş 4 yıl önce
yıllardır düzceyi yönetıyorsunuz düzcenın markası var mı fındık kolanya dıye yıllardır yutturdular
bıtmeyen vaatler 4 yıl önce
be acıklanacak projelerı söylüyorum asar deresı eftenı gölü kentsel dönüşüm sdatyum işi cöp işi cevre yolları hava kırlılıgı kapalı pazar yeri katlı otapak onsekız yılldır hep aynı projeler bu kezde aynı şeyler söylenecek bakın görün sonrası hıc bırı yapılmadan yıllar gececek ama sanırım bu kez işler zor görünüyor
kazım 4 yıl önce
belediyeyi son son kullanın bakalım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık