banner851

banner955

KEŞİR BU KEZ MEMLEKETİNİ TEŞVİK EDECEK

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, kadın emeğinin girişimcilikle hak ettiği noktaya gelmesi için 81 ilde başlatılan “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali Buluşmaları” kapsamında memleketi Düzce’ye geliyor. Düzceli kadınlarla buluşacak olan Keşir, beklentileri ve talepleri dinleyecek.

Siyaset 14.10.2021, 17:45
685
KEŞİR BU KEZ MEMLEKETİNİ TEŞVİK EDECEK

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir başkanlığında hayata geçirilen “Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda” Projesi için saha çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda “Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” programı için Ayşe Keşir, 15 Ekim 2021 tarihinde ekibiyle birlikte Düzce’ye geliyor.  Düzce ziyaretinde, teşkilat çalışmalarının yanı sıra sahanın da nabzı tutulacak. Kadına odaklanan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve yerel basınla da buluşacak olan Keşir, Düzceli kadınların beklentileri ve talepleri dinleyecek. Daha sonra Düzce Kadın Emeği Merkezi ziyaret edecek olan Keşir, yapılan çalışmaları inceleyecek.

“Kadın Emeği Türkiye’nin İstikbali” programında öncelikli hedef, yılsonuna kadar buluşmaların 81 ilde gerçekleştirilmesi. Kırsal kalkınmaya, kadın girişimcilik oranının artırılmasına ve kadın emeğine yönelik gerçekleştirilen toplantılarda, iş kurmak ve meslek edinmek isteyen kadınlarla bir araya geliniyor.  Kadınların işgücüne katılım oranlarının da artırılması amaçlanan, halka açık gerçekleştirilen buluşmalar bugüne kadar 29 ilde, ortalama 8923 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında düzenlenen toplantılarda kadınlar, KOSGEB, Tarım İl Müdürlüğü, İŞKUR, Ticaret Bakanlığı gibi kamu kurum ve kuruluşların, kadınların üretime destek vermesi için sağladığı hibe, kredi, fon ve projeler anlatılıyor. Bunun yanı sıra ziyaret edilen ilde daha önce bu teşviklerden faydalanarak, işletme ve meslek sahibi olan kadınların başarı öyküleri örnek olarak gösteriliyor.

Böylelikle kadınlar arası tecrübe transferi gerçekleştirilerek, Türkiye genelinde bir farkındalık yaratılması isteniyor. Proje sonucunda, sağlanan destekler hakkında bilgilendirilen kadınların, mevcut uygulamalardan faydalanmaları ve kırsal kalkınmanın gelişmesi bekleniyor. AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı ise bu projeyle kadınların hem yol göstericisi hem de destekçisi olma rolünü üstleniyor.

Yorumlar (4)
Madur 1 yıl önce
Nesini dinleyecek milletin halı son zamlardan sonra perişan bir çözümü getirecek ki dinleyecek
Tatar ramazan 1 yıl önce
Kadınlar sorsanıza eve gelen ekmek zeytin peynir neden azaldı.
Siz ucuyirsunuz da biz ne edeyuk...
Vatandas 1 yıl önce
Çok meraktik...
Abmet hakan 1 yıl önce
Duzcenin ablasinin cani sikilmis yine bi etkinlik yapalim demis
Yeni Sayımız