banner851

banner955

KESKİN İŞ YERİNİN ADINI DEĞİŞTİRDİ

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tabelalarda Türkçe kelimeler kullanılması talimatıyla birlikte yabancı tabelalardan ek vergi alınması üzerine başlatılan çalışmanın ardından ‘Mega House’ olan iş yerinin adını ‘Büyük Han’ olarak değiştirdi. 'Cafe' ve 'Bistro' kelimelerinin ise hala İngilizce olduğu gözlerden kaçmadı.

Siyaset 19.06.2017, 18:56 21.06.2017, 13:37
6140

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tabelalarda Türkçe isim kullanılması talimatı üzerine hükümet kanadından yabancı dilde tabelaya ek vergi getirmesine ilişkin çalışma başlatıldı.

Erdoğan’ın çağrısı doğrultusunda Türk Ticaret Kanunu çerçevesinde faaliyet gösteren şirketlerin yabancı tabelalarına ekstra vergi ödeme zorunluluğunun getirilmesine dair atılan adımın üzerine Düzce’de işletmeleri bulunan siyasiler de harekete geçti.

İlk adım AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'den geldi. Keskin, sahibi olduğu ve tabelasında İngilizce ‘Büyük Ev’ anlamına gelen ‘Mega House’ adlı yapı marketinin ismini, yaşanan gelişmelerin ardından Türkçe ‘Büyük Han’ olarak değiştirdi. 'Cafe' ve 'Bistro' kelimelerinin ise hala İngilizce olduğu gözlerden kaçmadı.Haber:Y.SEVER


 

Yorumlar (20)
Düzce 5 yıl önce
Mecbur değiştirecek yoksa vekil adayı olamaz cumhurbaşkanımız yoksa eler onu
küçü esnaf 5 yıl önce
HERKEZİN İŞİNE ÇOMAK SOKAN ULUSAL MARKETLERLE ( ÖZELLİKLE HER CAMİNİN ALTINA AÇILAN) REKABET ETSİNDE GÖRELİM
akp li 5 yıl önce
su ısındı başkanımmmm
vatandaşşş 5 yıl önce
başkan ammma korkmuşsun yaaaa
Selvi Armağan 5 yıl önce
Son 15 yılın özeti olmuş bu haber nereden tutsan elinde kalır bir ruh hali..
ak gençlik 5 yıl önce
Sözde reisin dava arkadaşı. dava arkadaşlığı aynı düşünmek aynı hassasiyetle olmak gerekir. Demek ki reise birşey olmuş olsa dava arkadaşıyız biz dedikleri bu parti başkanları partililer davasından yoksun oldukları görünecek..yazık yazık
adil 5 yıl önce
yakın zamandha megahausa görevlerinden alınacaklar zaten ne mega kalır ne han
Dzc 5 yıl önce
Baştan bu isim olmamaluydi zaten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız