banner851

banner614

KESKİN MÜJDEYİ ÖNCÜ HABER’E VERDİ

banner619

Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi kapsamında Düzce’de 3 bin 203 kişiye, Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile de 525 kişiye nakdi yardım ulaştırıldı. Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce’de esnafa yönelik kredi limitlerinin arttırılması için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşme yaptığını belirterek, Bakan’ın bu talebi sıcak karşıladığını müjdeledi. Ayrıca yardımların artarak devam edeceğini söyledi.

banner846
Siyaset 09.04.2020, 11:21 09.04.2020, 14:30
2093
banner844

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın Yeni Tip Koronavirüs salgınına karşı açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi'nde yer alan, salgından etkilenen dar gelirli vatandaşlara yönelik yardımlar nakdi olarak yapılmıştı. Düzce’de Polis, Jandarma ve Gece Kartalları, tespit edilen dar gelirli vatandaşların ikametlerine kadar gidere, bin TL’lik ödemeleri kapıda yapmıştı.

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, Düzce’de Ekonomi İstikrar Kalkınma Paketi kapsamında Düzce’de 3 bin 203 yardıma muhtaç aileye 1.000.00 TL’lik nakdi yardım yapıldığını aktardı. Keskin ayrıca Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da 525 kişiye 1.000.00 TL nakdi yardım ve 200 aileye gıda yardımı yapıldığını açıkladı.

“TÜRKİYE DİĞER ÜLKELERDEN DAHA GÜÇLÜ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞ OLDU…”

Düzce’de, salgın etkisini kaybedene kadar bu yardımların devam edeceğini söyleyen Keskin, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sağlık Bakanlığımız ve devletin tüm kurumları, salgın ile mücadelede canla ve başla çalışmalarını sürdürüyor. Bunun elbette ekonomik boyutları var. Ama burada, Türkiye Devleti, salgınla mücadelede diğer devletlerden ne kadar büyük olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Bu nedenle, Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, devletimizin tüm kurumlarına teşekkür ediyorum” dedi.

“HERKESİN EVDE KALMASINI İSTİYORUM…”

Düzceliler ’den, Koronavirüs ile ilgili yetkililerin aldığı tüm kurallara uymalarını isteyen Keskin, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Koronavirüs salgını, gerçekten çok ciddi bir durum. Düzce halkının bu durumu göz ardı etmemesini istiyorum. Salgınla mücadele edebilmek için lütfen yetkili makamların aldığı tüm kurallara ve yasaklara uyalım. Bunu kendim için değil, halkımızın sağlığı, gelecek nesillerimizin sağlığı için istiyorum. Lütfen çok acil olmadığı durumlarda sokağa çıkmayalım. Sokağa çıkarken de maske ve eldiven kullanalım. Çünkü bu virüs çok hızlı yayılıyor.”

“DÜZCE’DE ESNAFLARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN HER TÜRLÜ ÇALIŞMA YAPILIYOR…”

Koronavirüs salgını nedeniyle, geçici süreyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafların mağdur olmamaları için, üst düzey tedbirlerin alındığını kaydeden Keskin, şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüsü, bizim aldığımız hiçbir tedbirden daha güçlü değil. Elbette bu bir süreç. Ben bu süreci, ülke olarak atlatacağımızı söylemek istiyorum. Elbette, salgın nedeniyle Düzce’de yüzlerce esnafımız işyerini kapatmak zorunda kaldı. Ekonomi olarak bir yara aldı. Ama bu esnaflarımız hiç tereddüt etmesinler ki devlet olarak her zaman bu esnafımızın yanında olacağız. Salgın nedeniyle işyerlerini geçici süre ile kapatmak zorunda kalan esnaflarımızın vergi, SGK, Bağ-Kur borçları ötemeleri ve kredilerin yanı sıra, diğer tedbirler üzerinde de çalışılıyor. Bu durumdan hiçbir esnafımız mağdur edilmeyecek. Devletimiz tüm üst düzey tedbirleri almaya devam edecek.”

“BAKANLIKLA GÖRÜŞTÜM… KREDİ LİMİTLERİ YUKARI ÇEKİLECEK…”

AK Parti Düzce İl Başkanı olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir görüşme yaptığını ve küçük esnafa yönelik kredi limitlerinin yukarıya çekileceğini ifade eden Keskin, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Koronavirüs salgını nedeniyle, zarar gören esnaflarımız kredi çekebilmek için Düzce’deki bankalarda yoğunluk oluşturmaya başladı. Bizlerde esnafımızın talepleri doğrultusunda Maliye Bakanı Berat Albayrak ile bir görüşme sağladık ve özellikle Düzce’de banka kredi limitlerinin yukarıya çekilmesi yönünde talepte bulunduk. Bakan bey, sağ olsun bu talebimize olumlu yaklaştı ve bir çalışma yapacaklarını söyledi. İnşallah önümüzde ki günlerde esnafımızın kullanacağı kredilerde limitler yukarıya çekilecek.”

Yorumlar (7)
dr.... 1 yıl önce
Allah ıcın...su saglıkta agırlıgını koy.sendıka vs baskısını kır...Allah sorar bukadar iş bilmezle ne işiniz var....
memur 1 yıl önce
saglıkta yenı sozleşmede lıyakat ocu bucu değil sendıkanın elemanı degıl devletın adamını yerleştırın..bu sefer sendıkanın emır erı olmayın.yarın o koltuk gıder yuzunuze bakmaz kımse.
Vatandaş 1 yıl önce
Başkanim sicilimiz bozuk kredi alamiyoruz bankadan ev kira şu an gelir yok 3 tane cocuk var ellerinden oper ne yapicaz bilmiyorumcocuklar
Vatandaş 1 yıl önce
Diğer illerde isyerleri mücbir sebep nedeniyle kapanan isletmelree belediyeler yardım yapıyor. Hani bizim Düzce in sosyal belediyeciliği....
LEVENT 1 yıl önce
SAGOLASIN BAŞKAN
Düzce li gariban 1 yıl önce
Biz evde ekmek parası bulamıyoruz,Siz acaba hangi ihtiyaç sahibi ailelere yardım ediyorsunuz. Vali bey talimat veriyor personel harici kimse geçmesin, togom kepenk indiriyor. Sosyal yardım telefon açmıyor. Banka Red ediyor. Acaba biz mi yanlış yapıyoruz hiç bir yerden yardım alamıyorum. Anlayan, anlamıştır.
Allah küçük esnafa yardım 1 yıl önce
sayın başkan, hep büyük esnaftan bahsediliyor, kmüçük esnaftan kimse bahsetmiyor, berberler, kuaförler, kahvehaneler gibi bu hastalıktan iş yerini kapatanlara bir şey yokmu.
16°
az bulutlu