banner851

banner955

KESKİN SAVUNMA İSTEDİ

Düzce Belediye Meclisi’nin son oturumuna AK Parti’deki anlaşmazlık damga vurdu. Yeşilay Şubesi’nin Düzce’ye Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) kurmak için Düzce Belediyesi’nden talep ettiği arsaya grup kararına rağmen AK Partili 3 meclis üyesi ret, biri ise çekimser yönde oy kullandı. Muhalefetin de ret vermesi ile karar meclisten geçmeyince, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, grup kararına uymayan 4 meclis üyesinden savunma istedi. Yine oylamaya dakikalar kala AK Partili Erdem Akalın’ın salondan ayrılması da farklı yorumlara yol açtı.

Siyaset 05.11.2021, 15:45 05.11.2021, 17:45
3154

Düzce Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantıları’nın son oturumunda, AK Parti grubundaki çatlak gün yüzüne çıktı.

Başkanlığını Av. ve Arabulucu Ali Dilber’in üstlendiği Yeşilay Düzce Şubesi’nin uzun süredir şehre kazandırmak istediği Yeşilay Danışmanlık Merkezi için belediyeden istenen arsa dün meclis gündemine geldi.

Parti kararına uymadılar

Düzce’nin Kiremitocağı Mahallesi’nde bulunan belediyeye ait gayrimenkul üzerine kurulmasına yönelik talep, oylamaya sunulduğunda AK Parti’de beklenmeyen bir gelişme yaşandı. Toplantı öncesi her zaman olduğu gibi AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin başkanlığında toplanan meclis üyelerine Yeşilay’ın talebi için ‘Evet’ yönde oy kullanılması kararı bildirildi. Keskin’in talimatını alan meclis üyelerinden 14’ü talep gündeme geldiğinde elini ‘Evet’ için kaldırdı. Ancak AK Partili meclis üyeleri Murat Aydın, Cemil Aksoy ve Cihat İnan ret oyu verirken, Celal Kasapoğlu ise çekimser oy kullandı.

AK Parti grubunda talebe ‘Evet’ yönde oy verilmesi kararına rağmen, 4 üyenin aksi tavır sergilemesi  ve muhalefetin de ret oyu vermesi ile AK Parti istenen oy rakamına ulaşamadı.

Keskin savunma istedi

Yapılan oylamada, 14 kabul, 13 ret ve 1 çekimser oy kullanıldı. Oylamanın sonucunda karar, 15 olması gereken yeterli sayıya ulaşılamayarak, meclisten geçmedi. Bu durum partide adeta soğuk duş etkisine neden oldu. AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, toplantıdaki tüm gelişmeleri öğrendikten sonra savunma süreci için hızla harekete geçti.   

Keskin, parti kararını görmezden gelerek muhalefetle aynı tarafta yer alan 4 meclis üyesini, partiye çağırarak savunma yapmasını istedi. Bu doğrultuda bu sabah saatlerinde il binasına giden Murat Aydın, Cemil Aksoy ve Cihat İnan neden talebi reddettiklerini gerekçeleriyle anlattı. Celal Kasapoğlu da çekimse kalmasının nedenini partiye sundu.

‘Topa girmemek için kaçtı’

Öte yandan Yeşilay’ın arazi talebinin görüşülmesine dakikalar kala AK Partili Meclis Üyesi Erdem Akalın’ın salonu terk etmesi dikkatlerden kaçmadı. Akalın’ın kritik oylamaya katılmaması da yine partide sancıya neden oldu. Akalın’ın tavrı kulislerde ‘Topa girmemek için kaçtı’ olarak yorumlandı.

YEDAM nedir?

Öte yandan 97 yıldır bağımlılıkla mücadele eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti bünyesinde kurulan YEDAM, uzmanlar tarafından psikolojik ve sosyal destek veren bir merkez olarak tanımlanıyor.

Bağımlı ya da bağımlılık yapan madde kullanan kişilerin ihtiyaçlarını belirleyerek psikolojik ve sosyal destek ile hayata tekrar kazandırılması konusunda destek vermek, alkol/madde bağımlısı veya alkol/madde kullanımını sorun olarak gören kişilerin kurtulmasına ve uzman desteği ile temiz bir yaşam sürmesini desteklemek YEDAM'ın hedefleri arasında başı çekiyor.

Yorumlar (7)
Ali 1 yıl önce
Grup kararı nedir ya.koyun mu bunlar grup takılsın.
Demoklesin kılıcı. 1 yıl önce
Niye savunma.?? Hür irade ve oy hakları yok mu.?
Düzceli.. 1 yıl önce
Kızılay ı şirketlere böldüler, hepsine satış yetkisi verdiler.. Eski itibarı kalmadı şimdi de arsa bağışı mı istiyor..
Piribey 1 yıl önce
Otcular ve lux arabalarda koko çekenler hangi partiden di. Duzce deki ortakları mi var
Ahmet hakan 1 yıl önce
Ve ali dilber kaybetti cok uzulduk
Adam 1 yıl önce
yadem ayağına arsa tahsisinden hangi akepelilerin ne kadar kazanç elde ettiği ve kimlere neler verildiğini araştırın sonuç ortaya çıkar
Aa 1 yıl önce
Gemiden...
Yeni Sayımız