banner851

banner614

Kılıçdaroğlu, Cuma Günü Düzce'de

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Evren Kuşçuoğlu, son günlerde Düzce'nin gündeminde olan işsizlik ile ilgili açıklamalarda bulunurken, Kılıçdaroğlu'nun Düzce ziyaretinden de söz etti.

banner619
Siyaset 16.02.2011, 15:48
214
Kılıçdaroğlu, Cuma Günü Düzce'de

CHP Merkez İlçe Başkanı Evren Kuşçuoğlu, Türkiyenin en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu söyleyerek, "İşsizlik, yanlızca Türkiye'nin değil aynı zamanda Düzce'nin de en büyük yarayan kanasıdır." dedi. Kuşçuoğlu, "Sayın Başbakan'ımız da bu durumu kabul ediyor. Resmi rakamlara dayanarak 2008 yılında Düzde'de işsizlik oranı 10.2 seviyelerindeydi 2009 yılında ise 14.6 ya kadar yükseldi. Düzce'de faaliyete giren yeni işyerlerine karşılık işsizlik oranının artışı incelenmesi ve müdahale edilmesi gereken bir durum haline gelmiştir. Düzce'de her geçen gün işssizlik sayısı artmaktadır. Düzce'deki Her dört gençten biri işsizdir. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak işsiz gençlerimize yönelik gerçekleştirilecek olan "Gence Artı" adı altında bir proje tasarlardık ve Düzce'de ki sürekli artan işsizlik oranıda bu projenin Düzce olarak belirlenmesini sağladı. Genel merkez ile yaptığımız görüşmelerde projenin ilk ayağı Türkiye Buluşması Düzce'de gerçekleştirilecek 18 Şubat 2011 tarihinde Cuma günü Konak Düğün salonunda Gence Artı projesi ile seminer verilecek. Seminer konusunda; iş arama teknikleri, hedefli yaşam, iletişim teknikleri, kariyer planlama, olumlu düşünce ve motivasyon konuları, alanında deneyimli olan uzman kadrolar tarafından gençlerimize anlatılacak ve eğitimde bu istihdamda fırsat eşitliği yaratma gibi bir proje hayata geçirdik." dedi. 

Projenin açılışına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşlik edeceğini ve daha sonrasında Kılıçdaroğlu programı dahilinde Gölyaka ve Yığılca'ya hareket edeceğini ifade etti.

Haber; R. BAL

banner844
Yorumlar (0)