banner851

banner955

‘KILIÇDAROĞLU'NU CUMHURBAŞKANI YAPMA PLANINA ORTAK OLMAYIN’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, CHP dışındaki muhalefet partilerine ittifak çağrısı yaptı. Erbakan, “Gelin milli görüş çatısı altında ittifak kuralım. Geliniz Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı yapma planına, 60 sene sonra ülkenin başına CHP'li bir cumhurbaşkanı getirme planına ortak olmayınız." dedi.

Siyaset 05.03.2022, 15:15
395
‘KILIÇDAROĞLU'NU CUMHURBAŞKANI YAPMA PLANINA ORTAK OLMAYIN’
banner1032

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, CHP hariç diğer muhalefet partilerine milli görüş ilkeleri çatısı altında ittifak kurma çağrısında bulundu.

Erbakan, Antalya'nın Kemer ilçesindeki bir otelde düzenlenen partisinin il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin ortak çalışmasını eleştirerek, bu mutabakatta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olma planı bulunduğunu ifade etti.

‘Gelin milli görüş çatısı altında ittifak kuralım’

CHP hariç, diğer 5 parti liderlerine seslenen Erbakan, "O masadaki CHP dışındaki partilere çağrıda bulunuyoruz. Bütün bu yanlışlarınızdan ve yanlış pozisyonunuzdan dönün. Gelin milli görüş çatısı altında ittifak kuralım. Yaşanabilir Türkiye'nin, yeniden büyük Türkiye'nin kurulması için, dış politikada ABD'den, G20'den, Avrupa'nın peşinden koşmaktan kurtulup D60 projesi yürütmek, ekonomi alanında borç ve faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam odaklı bir ekonomi modeline geçmek, paylaşımda adalet, yönetimde adaleti tesis etmek, önce imtiyazlılar önce güçlüler demek yerine önce millet diyen bir iktidarın Türkiye'nin başına gelmesi için geliniz yeni bir ittifak kuralım.” dedi.

‘CHP'li bir cumhurbaşkanı getirme planına ortak olmayın’

Kılıçdaroğlu’nın cumhurbaşkanlığına karşı çıkan Erbakan, “Geliniz Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı yapma planına, 60 sene sonra ülkenin başına CHP'li bir cumhurbaşkanı getirme planına ortak olmayınız.” diye konuştu.

AA

Yorumlar (4)
vatadaş 8 ay önce
sen neyin peşinde olduğunu kimseye anlatamıyorsun. Acaba bir ekmek çıkar mı diye işgüzarlık yapıyorsun. Devlet kim sen kim? bunu anlat.
Burcu 8 ay önce
Ülkeyi bu hale getirmenin temellerini de sizin parti attı zaten bugün yaşadığımız tam da milli görüşçülerin attığı adımların sonucu.
YAVUZ0881 8 ay önce
Vah vah rahmetli erbakan acaba mezardan gelse bu söylediklerine itibar edecek biraz insan bulabilir fatih erbakan sen hangi kafayı yaşamaktasın sağ partiler artık seçimlerde oy değil ancak at NALI toplar benden söylemesi sen bu kafayla seçimleri görürsün sonra haydi evine
Ertan Yayla 8 ay önce
Seni gidi seni. Babanda çok uğraştı ama olamadı.
Sizin devriniz kapandı. Yaşasın CHP
13
parçalı bulutlu