banner851

banner955

KİMİNLE İTTİFAK YAPACAKLAR?

AK Parti ile MHP ittifakının ardından 4 parti daha ittifakta buluştu. Akşener’in de gönlünde DP ve SP’nin olduğunu söylemesinin ardından İYİ Parti’nin Düzce’deki sesi Katırcıoğlu, bir takım siyasi partilerle görüşüldüğünü söyledi. İYİ Parti’nin kuruluş felsefesinin Cumhuriyetin ilkeleri üzerine oturtulduğunu belirten Katırcıoğlu, çizgisi, ilkesi ve kırmızı çizgileri olan her siyasi partiyle Genel Merkez’in görüşmesinin doğru olduğunu söyledi.

Siyaset 03.03.2018, 17:20 04.03.2018, 19:34
1177

Son seçimlerde yüzde 1'in altında oy alan Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Hak ve Adalet Partisi ile Adalet Partisi’nin 2019 seçimleri için ittifak yapacaklarını açıklamalarının ardından gözler İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e çevrildi. Hayalinde Demokrat Parti, Saadet Partisi gibi partilerle ittifak yapmak olduğunu söyleyen Akşener, CHP ile ittifak ihtimaline kırmızı ışık yaktı.
 
İYİ Parti’nin çizgisi, ilkesi ve kırmızı çizgileri olan her siyasi partiyle görüşmesinin doğru olduğunu belirten Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, şuanda bir takım partilerle görüşmeler yapıldığını söyledi.
 
BİR TAKIM PARTİLERLE GÖRÜŞMELER VAR”
Katırcıoğlu, “Şuanda İYİ Parti’yle bir takım siyasi partilerin görüşmeleri var. Bu görüşmelere demokraside mutlaka olacaktır. Ancak İYİ Parti’nin kuruluş felsefesi Cumhuriyetin ilkeleri üzerine oturtulmuştur. Bu nedenle Türkiye siyasetinde çizgisi, ilkesi ve kırmızı çizgileri olan her siyasi partiyle genel merkezin görüşmesi doğrudur. Ancak genel merkezin yapmış olduğu bu görüşmelere bizim buradan bir yorum getirmemiz, doğrudur veya yanlıştır ifadesi koymamız mümkün değil. Saadet Parti’siyle bir görüşme yapıldı. Saadet Partisi Türkiye’ni en köklü siyasi partilerinden bir tanesidir. Çizgisinden asla vazgeçmemiştir. Çizgisinden vazgeçenler bugünkü iktidarda olanlardır. Bundan dolayı Saadet Partisi’yle İYİ Parti’nin görüşmelerinin sonucunu önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz” dedi.
 
Katırcıoğlu, CHP ile olabilecek bir ittifak görüşmesinde İYİ parti’nin felsefe ve çizgilerinin ön plana çıkarılacağın belirtti.
 
CHP İLE İTTİFAK OLABİLİR Mİ?
Katırcıoğlu, “CHP’yle yapılan görüşmelerde tabii ki İYİ Parti’nin kuruluş felsefeleri, çizgileri ön plana çıkarılacaktır. Toplumun hassasiyetleri ön plana çıkarılacaktır ve ona göre bir karar alınacaktır” dedi.
 
TÜRKİYE’DE BEKÂ SORUNU YOKTUR, KOLTUK SORUNU VARDIR”
Katırcıoğlu, “Türkiye’nin beka sorunu yoktur. Türkiye’nin koltuk ve sandık sorunu vardır” diyerek koltuk ve sandık problemi yaşayacaklarını düşünenlerin ittifaklar yolunu açtığını kaydetti. Katırcıoğlu, Türk milletinin sandığa gittiği zaman Türkiye’nin bekası diye koltuk bekası olanlara sandıkta gereken dersi vereceğini ifade etti.

Haber: A. SARI


 
Yorumlar (14)
Düzceli 5 yıl önce
güzel siyaset yapanlarıda biliyoruz kadir zorlu bey cebini dolduran düzceyi terk ediyor ercan hocam düzceli değil fakat düzceliden fazla düzce için çalışıyor.
Hüso 5 yıl önce
Yolunuz açık olsun.
ne önemi var 5 yıl önce
felsefemiz cumhuriyet ilkesi üzerine oturtulmuş derken bile tezat yaşıyorsun katırcıoğlu genel seçimlerde baraj altı kalacaksınız buda demek oluyorki diğer siyasi partilerde koltuk arayışına gireceksin çünkü ideolojin yok.
Cahil 5 yıl önce
Kırmızı çizgi diyorsunuz nedir bu kırmızı çizgi Hukumette olmayan sizde olan?
Düzceli 5 yıl önce
Hocam belediyede başkanlık seçimini almanız lazım. Belediyede başıboşluk savurganlıklar var dur diyen yok akaryakıta dur deseler borçlar ödenir.A takımı U takımı basketi beleybolu güreşi önüne geçen yok antramana akçakocaya gidiyorlarmış.
Ahmet hakan 5 yıl önce
Dogru koltuk sevdaniz var koltuk icin herkezle birlesirsiniz sizin ucin fark etmez ama bisuna tavuk anbar denklemi sizin icin gecerli olan
Vatandaş 5 yıl önce
Size en uygun ittifak chp ve hdp yakışır iyi parti
Hasan 5 yıl önce
Ercan Bey çok güzel demişsiniz Türkiye’nin gerçek sorunu koltuk sevgisidir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
parçalı bulutlu