banner614

KONGRE ÖNCESİ BAŞ DÖNDÜREN GELİŞMELER!

banner619

AK Parti’nin 7. dönem il başkanı kasım ayında belli olacak. Kongre öncesi parti içinde bölünmeler devam ederken, il başkanlığı koltuğuna bir kez daha oturmak isteyen sürpriz bir isim Ankara yollarını aşındırıyor. Eski il başkanı ve milletvekili Fevai Arslan, son seçimlerde kan kaybeden partinin yeniden Düzce’nin kalesi olması için ‘Göreve talibim’ diyor ve destekçi sayısına günden güne arttırıyor.

Siyaset 19.10.2020, 15:44 19.10.2020, 15:55
3995
KONGRE ÖNCESİ BAŞ DÖNDÜREN GELİŞMELER!
banner785

AK Parti’de kongre süreci çok daha heyecanlı bir hal almaya başladı. Kasım ayında yapılacak AK Parti Düzce 7. Olağan İl Başkanlığı Genel Kurulu öncesi yine bilindik isimlerin yanı sıra tekrar aktif göreve gelmek isteyenler genel merkezde kulis faaliyetleri için adeta atağa geçti.

Her kongre öncesi ismi geçenler

Daha önce isimlerini gündeme getirdiğimiz eski Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu, AK Partili Gölyaka eski Belediye Başkanı Nihat Çelik’in oğlu Kayyum Cihat Çelik, Anavatan Partisi’nde uzun yıllar önemli görevlerde yer aldıktan sonra AK Parti saflarına geçen Erkan Seçkin, eski İl Genel Meclis Başkanı Sinan Aydın ve mevcut İl Başkanı Mustafa Keskin’in destek arayışına devam ettiği şu günlerde sessizce ‘İl başkanlığı yarışında ben de varım’ diyen partinin önemli isimleri karda yürüyüp iz bırakmamak için yoğun çaba harcıyor.

Fevai Arslan yeniden sahnede

2006-2011 yılları arasında 2 dönem AK Parti Düzce İl Başkanlığı yapan ve ardından 3 dönem Düzce’yi parlamentoda temsil eden Fevai Arslan’ın adı tekrar il başkanlığı için telaffuz ediliyor.

Destek arayışı başladı

Bilindiği gibi teşkilatlar içerisindeki Keskin’i destekleyenler ve desteklemeyenler olarak iki grup oluşurken, Mustafa Keskin’in yöneticiliğini beğenmeyenler, alternatif başkan arayışına girdi. Bundan haberdar olan partinin ağır toplarından Fevai Arslan, yakınındaki isimler aracılığıyla “Partimizin eski güçlü günlerine dönmesi için Fevai Arslan formülü şart” görüşünü yaymaya başladı.

Diğer taraftan her seçimde adı geçen partililerin Ankara’da etkin olamayacağı üzerinde duran Fevai Arslan’cılar, göze batmadan günden güne destekçilerini arttırıyor.

Genel merkezde yoğun istişare

Aynı şekilde hem il başkanlığı hem de vekillik görevleri nedeniyle AK Parti Genel Merkezi’nde önemli bir ağırlığı olan Arslan’ın il başkanlığı makamına yeniden oturmak hedefiyle üst düzey isimlerle sık sık istişarelerde bulunduğu kulaktan kulağa yayılıyor.

Vekiller kimin yanında?

Arslan sürprizi karşısında tutumları merak konusu olan AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir’in Sinan Aydın’ı, Fahri Çakır’ın ise tam destek vermese de Mustafa Keskin’in yanında yer aldığı biliniyor.

Özlü’den Arslan’a yeşil ışık

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise yakın zamanda BELTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi olarak belediye bünyesinde görev verdiği Fevai Arslan’ın tecrübe ve deneyimleri ile il yönetiminin başına gelmesinin partiye yarar sağlayacağını sıkça dile getiriyor.

Yeni bir talipli daha var: İsmail Çakmak

1 aydan az bir süre sonra yapılması planlanan il kongresi öncesi AK Parti’de yaşanan bu baş döndürücü gelişmelere her geçen gün bir yenisi eklenirken, iş dünyasının yakından tanıdığı MÜSİAD Düzce Şubesi eski Başkanı İsmail Çakmak’ın da Parti Lideri Erdoğan’ı Düzce’de temsil edecek kişi olmak için can attığı ve bunun için nabız yokladığı konuşuyor.

Kongrelere tek adaylı girme kararını hiçbir ilde bozmayan AK Parti Genel Merkezi’nin talipli bolluğu yaşanan Düzce’de hangi ismi aday olarak açıklayacağı merakla bekleniyor.

Yorumlar (25)
Dilsiz şeytan değiliz 3 ay önce
Tek İsim Erkan Seçkin Adam gibi adam değerimiz Milli ve Düzce sevdalısı tecrübeli deneyimli bilgili tecrübeli Ahlaklı Adaletli hakkaniyetli mütevazi dürüst cesur yürekli Devlet hükümet ilişkileri halkın sevdiği yerli.
DÜZCESPOR 3 ay önce
Mustafa keskin geldiğinden beri duruşu ile ornek bir baskan oldu..bence devam.etmeli...neden ikidebir değişiklik olur anlamıyorum ama Fevai arslan ve gurubu artık ak partiden elini çekmeli.. FETÖ ye dikkat edilmeli...FETÖ ile irtibatli iktisatlı partililer ve üyeler tespit edilmeli uzaklaştırılması gerekir...reis düzceyi kurtar fetöcülerden
Akpartili 3 ay önce
Fevai arslan ı duce de sorsunlar kaç kişi olumlu konuşacak...gelsinler mahallelere sorsunlar Fevai arslan için neler söyleyecek....yazik ya Fevai arslan diyorlar....bence parti ivi dengeler için hali hazırdaki il BASKANI devam etmeli ama fevai arslan olursa ak partiye oy vermem
Öz düzce 3 ay önce
Turkiyenin üzerinde karabulut gibisiniz.İnsAllah toptan bitersinizde günesli gunler goruruz.
Boş yapmasın 3 ay önce
Ak parti diye birşey kalmadı artık zaten fevai vekilim bitirdi düZceyi gelsin gelsin sonu olur
3 ay önce
Görüşüm. Keskin çok pasif kaldı. Bence Kuşçuoğlu
mehepeee 3 ay önce
askıda ekmeğe muhtaç ettiniz.Arapa verdiğiniz kıymeti T:C leri kaldırarak kendi vatandaşına vermediniz.O ekmeğin yanına bir paket çayla bir paket bisküvit de koysaydınız.Nede olsa karınlarımızı doyuruyorsunuzya..Böylede demiştiniz.
bi gidin 3 ay önce
Düzce Belediyesinn kinrit kutusu gibi minubuslerini yandaşa verdiniz.herkese 5 er 10 ar vereceğinize herkese birer tane verin diğerleride ekmek yesin Başkan.Birde yolcu yetmezse kalanını belediye verecekmiş 20 bine kadar.Nerde bu bolluk..Allah sizi bildiği gibi yapsın.Bizim çocuklarımız iş aş peşinde.iş yok iş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın