banner851

banner614

KONGRE YARIŞI KIZIŞIYOR

AK Parti'de aday sayısı 5'e yükseldi. AK Parti'nin Düzce'deki kurucularından ve yıllarca parti yönetimlerinde çeşitli görevlerde bulunan Mali Müşavir Fahrettin Şengür de 'İl başkanlığına talibim' dedi. AK Parti'nin Düzce'deki yönetiminde sıkıntılar yaşandığını aktaran Şengür, "Bunu söyleyen hem yönetimde olan arkadaşlar hem de dışarıda olan arkadaşlar." dedi. Ayrıca doğru, dürüst ve şaibesi olmayacak şekilde bir yönetim oluşturmak istediklerini vurguladı.

banner619
Siyaset 29.12.2017, 15:41 29.12.2017, 19:27
3321

AK Parti İl Başkanlığı için aday sayısı giderek yükseliyor. 31 Aralık Pazar günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek kongre öncesi şimdiden adayı sayısı 5 oldu. Mevcut Başkanı Hikmet Keskin, işadamları Semih Kıbrıs, Selahattin Aydın ve Talip Çabukoğlu'ndan sonra AK Parti'nin Düzce'deki kurucuları arasında bulunan Mali Müşavir Fahrettin Şengür'den de adaylık açıklaması geldi.

"Mustafa Ataş bana 'Siz nifak mı sokuyorsunuz?' diye yazdı"

Yıllarca parti yönetiminde bir çok görevde bulunduktan sonra il başkanlığı koltuğuna talip olan Fahrettin Şengür, Öncü Haber'e adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu. 6 aydır aday olmayı düşündüğünü ifade eden Şengür, şöyle konuştu: "Olur mu, olmaz mı şeklinde düşünerek bir hamur yoğurdum ve bu hamur şekillenme aşamasına gelince geçtiğimiz hafta genel merkeze gittim. Hatta AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile de görüştüm. "Teşkilatın adayıysa adayım, teşkilatın adayı değil genel merkezin adayıysa aday değilim." dedim. Sonra geldikten sonra da il başkanımıza ulaşmaya çalıştım ancak telefonlara bakmadı. Düzce'ye döndüğümde Mustafa Ataş bana Whatsapp'tan yazı yazmış diyor ki 'Siz nifak mı sokuyorsunuz?' Dedim 'Hayır nifak sokmuyoruz.'"

"Hikmet Bey'in emriymiş, delege listesini alamadım"

Bu sabah delege listelerini almak için AK Parti il binasına gittiğini ancak listelerin kendisine verilmediğin belirten Şengür, "Neden diye sorduğumda 'Başkan beyin emri" dediler. Hikmet Bey'in emriymiş, listeler bana verilmedi ben de ilçe seçim kuruluna delege listelerini almak için geldim." dedi.

"Şaibesi olmayan kişilerle beraberiz"

Konge için yönetim listesinin hazır olduğunu ifade eden Şengür, "Şaibesi olmayan kişilerle beraberiz." şeklinde konuştu.

Şengür de 'Sıkıntı var' dedi

AK Parti İl Başkanlığı'na talip olan isimlerden Selahattin Aydın gibi Düzce'de AK Parti siyasetinde sıkıntılar olduğunu savunan Aday Fahrettin Şengür, "Mevcut yönetimde sıkıntı olduğunu söyleyen arkadaşlar çok olduğu için adayım. Bunu söyleyen hem yönetimde olan arkadaşlar hem de dışarıda olan arkadaşlar. Millete telefonla dönmüyorsun arkadaş, bu böyle olmaz." diye konuştu.

"Kürsüde de anlatacağım"

Son olarak AK Parti delegelerine seslenen Şengür, "Gerçekten Düzce için bir şeyler yapmak istiyoruz. Doğru, dürüst, şaibesi olmayacak şekilde bir yönetim yapmak istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. Hakkaniyetli bir iş yapmak istiyoruz." dedi.

Şengür, ayrıca kongre günü adaylara söz verilmesi halinde bu sorunları kürsü konuşmasında da dile getireceğini aktardı.

Haber: C. ÜSTÜNER 

banner844
Yorumlar (13)
adam 4 yıl önce
delege arkadaşlar bu parti ugruna herşeyini kaybeden mustafa keskine hiçmi vefa borcumuz yok.adamın birtane akçalı işlerini duymadık.
adsız 4 yıl önce
BUNDAN ÖCEKİLER DE BİR DÖNEM BENDE VARDIM HESAP SORDUK DİYE DİŞLANDIK HESAP SORMAK HERKES GİBİ BİZM DE HAKKIMIZ
SADIK TERZİ 4 yıl önce
Bu davayı kurtaracak 2002 Ak Partilileridir.Bu isimler arasındada tek 2002 ak partilisi Fahrettin Şengür abimizdir.Eski kadro yani kurucu kadrolar geri gelmelidir
ataş aydın 4 yıl önce
ataş aydın örgüsü çözülmeden düzce çözülmez.özlünün tabanı yok. fevainin dediği olur arkadan gizli gizli oynayan o.kurnaz tilki tavuğu hep kapar
DESTEK 4 yıl önce
Güvenilir ve Düzce için olması gereken kişi Allah yar be yardımcısı olsun.
AYDIN 4 yıl önce
İYİ BİR İNSAN DÜRÜSTLÜĞÜNE İNANILIR BAŞKANLIK YAKIŞIR AMA KURLAR SOFRASI YEDİRMEZLER HAYIRLISI
Ha 4 yıl önce
Önüne gelen aday oluyor. Tam bir saçmalık. Bende olacam
akp 4 yıl önce
hayırlı olsun başkanım yakışır sana saygıdeğer abim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın