banner614

KÖY MEYDANINDA SORUNLAR KONUŞULDU

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Numan Çabuk, ÇÖLYAK hastaları ve yakınlarıyla bir araya geldiği iftar programında, “Çölyak hastalarımızın toplum içerisinde rahat hareket edebilmesini sağlamak adına bakanlıklarımız tarafından çalışmalar yapılıyor.” dedi. Kabalak Köyü ziyaretinde ise köylülerin sorunlarını dinleyip çözüm önerilerinde bulundu.

banner846
Siyaset 04.06.2018, 16:16 05.06.2018, 13:32
2767
banner844

AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Numan Çabuk, Sakarya Glutensiz Yaşam Derneği tarafından genetik bir hastalık olan Çölyak hastaları ve yakınları için düzenlenen iftar programına katıldı.

“Ömürlerinin sonuna kadar uzak durmak zorundalar”
Kendisi de doktor olan Çabuk, burada yaptığı açıklamada, ailevi kalıtımın söz konusu olduğu hastalığın bunun yanı sıra farklı dönemlerde de ortaya çıkabileceğini belirterek, “Bu hastalıktan muzdarip olan hastalarımızın tek ve en önemli tedavisi buğday, arpa, çavdar, yulafta bulunan glutenden uzak bir yaşamdır. Ömürlerinin sonuna kadar bunlardan uzak durmak zorundadırlar. Çölyak hastalarımızın da toplum içerisinde rahat hareket edebilmesini sağlamak adına yeni düzenleme çalışmaları ilgili bakanlıklarımız tarafından yapılıyor.” dedi.“Farkındalık yaratmak istiyoruz”
Sakarya Glutensiz Yaşam Derneği Başkanı Hemşire Filiz Elif Samancı ise hastalık hakkında genel bilgilendirme yapmasının ardından, “Derneğimizin Düzce’de bir yapılanması olmadığı için Sakarya’da çalışmalarımı sürdürüyorum. Amacımız sosyal hayatın içerisinde bizlerinde olduğunun bilinmesi ve şehrin belli bölgelerinde glutensiz ürünlerin de yapılıyor olmasını sağlayabilmek. Bu açıdan farkındalık yaratmak istiyoruz. Sayın Çabuk’a bizlere gösterdikleri desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.Köylülerin sorunlarını dinledi
Öte yandan AK Parti Düzce Milletvekili Adayı Numan Çabuk, Kabalak Köyü ziyaretinde ise köy meydanında kalabalığa hitap etti. Köylülerin sorunlarını dinleyen ve çözüm önerilerini masaya yatıran Çabuk, seçimlerde kendilerine destek vermeleri isteğini de dile getirdi.Haber: C.ÜSTÜNER

 
 
Yorumlar (6)
Kudret ÇABUK 3 yıl önce
Düzce nasıl bir vekil olması gerektiğini Numan Çabuk vekil olunca herkes görecektir. Güzel günler bizi bekliyor.
kimse diyemez 3 yıl önce
herkes 3 de 3 diyerek halkı suçluyor. Vatandaş seçime kadar muhalif ama sandık başına gidince muhalefete bir bakıyor yine oyunu iktidara veriyor. 3 de 3 ün suçlusu halk değil muhalefettir. Çünkü güven vermiyor.
Kabalakli 3 yıl önce
O resimde 10 tane Kabalaklı var gerisi taşımalı geldi.
Çözüm falan da sunmadilar kendi gibi oturup kendi getirdikleri adamlara kendileri anlatıları.
Not.10 Kabalaklı da menfaat icin yaranmak icin ordaydilar
Vatandas 3 yıl önce
Ey benim saf duzcelilerim her secimde üçte uç yaparsınız ondan sonra bunlardan hizmet beklersiniz artik bunlara bi ders verimde bidaki seçime kadar hizmet gotursunler
t 3 yıl önce
simdiye kadar niye sorulmadi peki benim memleketimin insani duzcelim bu kadarda saf degildir eminim
düzceli 3 yıl önce
keşke diyorum... keşke bunlar seçimden 1 gün sonraya kadar devam etse... Düzce il oldu olalı seçim vakti olmadan şunu yapan 1 milletvekili yaptı mı ?
24°
az bulutlu