banner851

banner955

KÜÇÜK DEPREMİN İZLERİNİ SİLECEK

İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, depremin Düzce’nin bir gerçeği olduğunu belirterek, “Afetlere karşı bilimin tüm olanaklarını kullanacağız” dedi. Düzce’de hala görüntü kirliliği yaratan deprem öncesi ağır hasarlı binaların olduğu ve yıkılmış bina molozlarının bulunduğuna dikkat çeken Küçük, “Kirliliği ortadan kaldıracağız” dedi.

Siyaset 09.02.2019, 12:18 10.02.2019, 16:42
932

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde adaylar arasında proje yarışı başladı. Hazırladıkları çeşitli projelerle vatandaşın gözüne girmeye çalışan adaylar, ile kazandırmayı planladıkları işlerle Düzceliler’e vaatlerde bulunuyor.

Bu kapsamda İYİ Parti ve CHP Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, “Engelsiz proje”nin ardından afet öncesi ve sonrasında akıllı kentlerin gereği olan coğrafi bilgi sistemleri ile vatandaşın karşısına çıktı.

“Depreme karşı erken uyarı sistemlerini modernize edeceği” diyen Küçük, “Afet risk yönetimi hazırlık ve zarar azaltma birimi kuracağız. Kentimizi afet ile mücadeleye hazır hale getireceğiz. Belediye olarak, denetimle ilgili mevcut yetkilerimizi vatandaşımızın lehine sonuna kadar kullanacağız”

“Mikro bölgelendirme çalışmalarımız üniversite işbirliğinde olacak”
Yerleşime yeni açılacak alanlarda mikro bölgelendirme çalışmaları yapılacağını belirten Küçük, “Yerleşime açılacak yeni alanlarda, güvenli arazi kullanımı, kentsel dönüşüm ve zarar azaltma planlaması çalışmalarında ise öncelikler ve stratejilerin belirlenmesi gibi önemli noktaları netleştirmek amacıyla mikro bölgelendirme çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalarımızı Düzce Üniversitesi ile işbirliği içerisinde gerçekleştireceğiz” dedi.

Kaçak yapılaşmaya izin vermeyeceklerine de dikkat çeken Küçük, önlemek amacıyla yerden takip ile birlikte uydu ve drone ile denetim yapacaklarını belirtti.

“Görüntü kirliliğini önlemek için yıkılmış binaların molozlarını kaldıracağız”
1999 öncesi mevcut yapı stokunun rehabilitasyonu ile ilgili proje ve kaynak oluşturacaklarını belirten Küçük, “Binaların olası depremlere karşı güvenli hale getirilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile işbirliği içerisinde, varsa ağır hasarlı binaların bir an önce yıkılmasını sağlayacağız. Görüntü kirliliğini önlemek için yıkılmış binaların molozlarını kaldıracağız, hak sahipleri ile görüşerek süreli kiralama ya da satın alma yaparak yeşil alanlara dönüştüreceğiz” ifadesinde bulundu.  

Küçük, 1999 depremlerinden sonra kiracıların oluşturduğu dernek, kooperatif gibi kuruluşların yasal mevzuattan kaynaklanan haklarının yerine getirilmesi aşamasında her türlü desteği kendilerine vereceklerini de söyledi.

Deprem Simülasyon Merkezi kuracağız
İYİ Parti ve CHP adayı Ömer Küçük son olarak,“Afetlere karşı erken uyarı sistemleri ile Afet Risk Yönetimi Hazırlık ve Zarar Azaltma birimini de içinde barındıracak Deprem Simülasyon Merkezi kuracağız. Bu merkez ile halkımızın, yaşadığımız depremleri anımsamasını sağlarken bir yandan da depreme karşı bilinçlenmesi için eğitimler vereceğiz. Bu eğitimlerle Düzceli vatandaşlarımız, deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonra yapması gereken her şeyi öğrenmiş olacak” dedi.

Haber: Ö.YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (9)
şeref kolcu 4 yıl önce
ömer küçük önce kaybettiği güveni ve yok ettiği abiliği bulsun.
yolcu 4 yıl önce
Nesrin hanim Omer beyin istihdam burosu ve universite mezunlarina is bulma yardimlariyla ilgili projesinden haberiniz yok sanirim. ayrica diger projelerini omer beyin facebook sayfasi ve İYİ partinin sosyal medya hesaplarinda bulabilirsiniz.
nsm 4 yıl önce
sirf suyunu kuruttugunuz tulumbaya mangir gelsin diye ayakta bile zor duran binalara imar affi cikarip, yikilsn binalarin önünde timsah gözasi dökerek mi yapacaksiniz bunu?
Berk 4 yıl önce
akıl tutulması yaşıyorsunuz.Ne içiyorsunuz,imar affını kim çıkarttı?
Düzceli 4 yıl önce
Düzce'de 4 kat ve Konuralpde ise 21 kat için AKP ile oy birliği yaparak izin vermiş Ömer Küçük'ün listesinden seçilmiş MHP belediye meclis üyelerinin olduğu yerde mi depremle mücadele edeceksiniz? Güldürmeyin insanı bu millet saf değil
Eski Ak partili 4 yıl önce
Adayları hakından takip ediyorum, şu ana kadar Düzce için mantıklı ve uygulanabilir projeler Syin Ömer Beyde var, öğrencileri de düsünmüş, depremi de her gün acaba diğer projeleri ne diye merak ile bekliyoruz, bekliyoruz çünkü 40 oyumuz var
Nesrin yüksel 4 yıl önce
İşsizlik aldı başını gidiyor boş vaatlerde bulunacaklarına vatandaşa iş imkanı sağlasınlar
esnaf46 4 yıl önce
nerde işsizlik var bizim insanımızda işsizlik değil iş beğenmemezlik var eleman arıyoruz gelen herkez masa başı iş istiyor
Emre erdem 4 yıl önce
İşsizliği reisine soracaksın?hani şu kefeninizi de alıp gittiğiniz reisiniz var ya ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı bulutlu