banner851

banner955

KÜÇÜK, EYT’LERİ ZİYARET ETTİ

CHP İl Başkanı İlhan Duru, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti ve CHP’nin ortak Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, prim günlerini doldurdukları halde Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) ziyaret etti. Düzcelinin yanında olacağının vurgusunu yapan Küçük, “Ben sizin yanınızda ölümüne varım” dedi.

Siyaset 13.01.2019, 19:20 14.01.2019, 18:34
7808

Gerçekleştirdiği eylemlerle sık sık gündeme gelen Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Düzce Şubesi, bu kez CHP İl Başkanı İlhan Duru, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti ve CHP’nin ortak Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük’ü ağırladı.

EYT’lerle sıkıntılarını ve bu sorunun çözümünü paylaşan siyasiler, konunun önemi hakkında ad açıklamalarda bulundu.“İyi bir zamanlamada bu eylemleri düzenliyorsunuz”

Bu konunun gündeme getirildiği zamana vurgu yapan CHP İl Başkanı İlhan Duru, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sizler, tabiri caizse, öyle beleşten bir şey istemiyorsunuz. Sizler için, kanunlar çerçevesinde belirtilmiş olan iş günlerinizi tamamlamışsınız ve emekli olma talebinizi gündeme getiriyorsunuz. Bu duruşu hiçbir zaman bozmayın. Elbet talepleriniz bir gün karşılık bulacaktır. İyi bir zamanlamada bu eylemleri düzenliyorsunuz. Önümüzde 31 Mart Yerel Seçimleri var. Bu süreçte sizlerin talepler elbet gündeme gelecektir.”“Bizim için konunun doğru olup olmadığı önemlidir”

Konunun siyasî altyapısındansa haklılık durumuna baktıklarını dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, şu şekilde konuştu:

“Yaptığınız çalışmanın siyaset üstü bir çalışma olması bende hayranlık uyandırıyor. Çok doğru bir yöntem takip ediyorsunuz. Biz bu olaya asla siyasi bakmadık. Bizim için konunun doğru olup olmadığı önemlidir. Bir konu haklı olduktan sonra altyapısını oluşturan siyasîm yapıya bakmaksızın, o davanın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.”“Artık kenarlara itilmek istemiyoruz”

Bu alanda yürütülen çalışmaların bir kanunla ötelendiğini söyleyen İYİ Parti ve CHP Ortak Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük şu şekilde konuştu:

“Ötelenen insan, ötelenen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, ötelenen Düzceli olmak bizim beklediğimiz davranış tarzı değil. Biz artık kenarlara itilmek istemiyoruz. Biz artık birlikteliğin keyfini yaşayalım, gücümüzü birlikte paylaşalım, bu güce güç katmanın peşindeyiz. Bu konuyu her daim Türkiye Büyük millet Meclisi’nin gündeminde tutacak güce sahibiz. Bizim orada da insanını düşünen, bir dünya milletvekilimiz var. Şu birlikteliği asla bozmadan, bu yükü zayıflatmadan; bu dirençli, iradeli ve istekli tavrı asla bozmadan, dimdik ayakta kalmalıyız.”“Düzce’nin insanı ile hareket edeceğiz”

Meclisi ilgilendiren bir konu hakkında Belediye Başkanı’nın ne gibi bir işlev üstleneceğine de açıklık getiren Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Yalnız kalmayacaksınız. Bileceksiniz ki Ankara’ya gidilecekse, Düzce Belediye Başkanı sizinle gelecek. Sizin yanınızda olacak. Düzce Belediye Başkanı çocuk değil, çıkacak ulusal bir programda, Düzce’nin sıkıntılarını konuşurken bu konuyu da gündeme getirecek. Onu yapacak yüreklilik bizde var bilesiniz. Ben sizin yanınızda ölümüne var olurum. Biz Düzce’nin insanı ile hareket edeceğiz, çünkü bizi oraya Düzceli oturtacak.”
 
Haber: İ.İ.AYDOĞDU


Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (47)
Selim e 4 yıl önce
kahvede omur geciren mi yoksa uretime katkida bulunanmi, 55 den once emeklilik olmamali, bu bile bile ekonomiyi batirmaktir, bunu ortaya atan hainin ta kendisidir. Simdi emeklilik 65 ise bu hainlerin milleti 38 yasinda emekli etmesindendir.
Düzceli 4 yıl önce
Ömer abi iyisin hoşsun ama ankarada melih gökçek mansur yavaş murat karayalçın düzce de sen siyasetin kronikleşmiş hastalığısınız gözünü seveyim sizinle olmuyor işte artık zorlamayın
yıldırım 4 yıl önce
fetö nün kayıp paralarında versinler
xyz 4 yıl önce
SEN MHP GİBİ BİR PARTİDEN AYRIL ÇIK CHP İYİ PARTI ADAYI OL SONRA OY İSTE HANGİ YÜZLE SENİNKİ KOLTUK SEVDASI BASKA BISEY DEĞİL
818181 4 yıl önce
Sinirlenmemek elde değil,ne kadar cahil millet olmuşuz.EYT ye belediye başkanlığımı karar veriyormuş.
Bu kadar olmaz 4 yıl önce
Ya arkadaş belediye başkanı adayı ne alaka eyt. Meclisten mi geçireceksin. Yaz kenara yine akp geçirecek meclisten. Bir su muhabbeti bir eyt gırla gidiyor. Yanına suculardan başka birilerinide al farklı fikirler üretirsin.
Bukalemun. 4 yıl önce
Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol.(Hz. Mevlana) Daldan dala, daldan dala zor eninde sonunda dal kırılır.
Selim 4 yıl önce
Oncu lutfen yayinla.."Eyt istemek vatana ihanettir"diyen yalaka..
Eyt Kazanilmis haktir.erken emeklilik de degildir.eytlilerin coluk cocugunun rizkina laf edecegine sistemde ölene kadar calismanin emekli maasini dusurmesine "abo"oranin tirpanlanmasina iscinin vergi yuku altinda ezilmesine laf et..!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık