banner851

banner955

KÜÇÜK’TEN ‘ENGELSİZ PROJE’

İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, kadınları ve gençleri yakından ilgilendiren projelerinin ardından bu kez engelli vatandaşlara ve ailelerine yönelik sosyal projelerini açıkladı. Başkan Adayı Küçük, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen 'Engelsiz Hayat' projesini, “Ömer Küçük ile Engelsiz Düzce” sloganıyla tanıttı.

Siyaset 07.02.2019, 13:00 08.02.2019, 15:45
1480
banner1032

“Düzce Üreten Engelliler Merkezi kuracağız”
Düzce Üreten Engelliler Merkezi ile engelli vatandaşların yaşama katılmasını hedefleyen Başkan Adayı Küçük, “Engelli kardeşlerimizin kendilerini geliştirmeleri ve ailelerine destek olmaları amacıyla kurulacağımız DÜEM’de engellilere yönelik, eğitim ve iyileştirme, meslek edindirme ve istihdam, bakım ve koruma hizmetlerini sunacağız. Bu bilinçle, engelli yurttaşlarımızın fırsatlarını geliştirmekte ve toplumsal yaşamın her alanına erişiminin arttırılmasını destek olacağız” dedi.

“Düzce Engelsiz Yaşam Evi açacağız”
Üreten Engelliler Merkezi'nin yanı sıra Düzce Engelsiz Yaşam Evi de kuracaklarını dile getiren Küçük, bu sayede engelli ailelerine günlük işlerini bitirene kadar çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir ortam hazırlayacaklarını ifade etti.

Engelli servisi projesin ile toplu taşıma araçlarından faydalanamayan engelli vatandaşların yararlanacağını belirten Küçük, “ Engelli bireyler için özel olarak tasarlanan gündüz bakım evleri kuracağız. Engelli çocuk sahibi ailelerin, çocuklarını bu evlere birkaç saatliğine bırakarak, kendi şahsi işlerini halledebilecekleri güvenli zamanlar oluşturacağız. Bu evlerde engelli çocukların bakımını üstlenecek ve gün içerisinde vakit geçirmelerini sağlayacak, özel eğitimli bakıcı personel istihdam edeceğiz. Bu evlerin içerisinde dinlenme odası, hobi odası, personel odası, uyku odası, çok amaçlı salon, yemekhane ve banyo-wc bulunacak” dedi.

Engellilere oryantring eğitimi
Ayrıca Düzce Belediyesi bünyesinde engellilere yönelik oryantring eğitimi vereceklerini kaydeden Küçük, “Türkiye Oryantiring Şampiyonası yarışlarının ilimizde devamlılığını sağlayacağız. .Oryantring etkinlikleriyle engellilere yeni ufuklar kazandırmak, özgüvenlerini geliştirmek ve sosyal hayata katmak Düzce Belediyesi’nin en önemli projelerinden biridir” açıklamasında bulundu.

Haber: S.AYAN
banner844
Yorumlar (15)
Berk 4 yıl önce
Omer kucuk projeleri duzce insania hizmet esasli olup,onlarin dolayisiyla duzcemizin yasam kalitesinin yukselmesini hefefleyen projelerdir.16 yilin hesabi sorulcak
At yalanı... 4 yıl önce
Ya kardeşim durum belli belediyede para yok. Kaynak yok. Kim neyi vaad ederse yalandır. Bırak belediyeyi ülkede para yok. Hikayeden konuşuyorsun. Dur Bende bir şey diyeyim düzceye hava limanı yaptıracağım. Komik olmayın.
53 4 yıl önce
Oyum tabiki sana değil mhp ye bizde ki oylar
Düzceli 4 yıl önce
Helal sana başkanım Allah yolunu açık etsin
Hamdi 4 yıl önce
Omer bey..iyi partinin yaninda Chp olur.Chp nin yaninda Pkk olur..bence cok buyuk yalnis yaptiniz..uzgunum.simdiden kaybettiniz..bosuna uyrasmayin bence..
Kaan 4 yıl önce
Hizmet Adamı Ömer Abi Oyum Sana Adam Gibi Adam Helal Bu Güzel Proje İçin Sana
Anti ömer küçük 4 yıl önce
Ya Ömer bey bukalemun gibisiniz hangi bayrağa taptığınız belli değil hala inancınız olmasına inanın Düzce halkı olarak gülüyoruz. Mhp kalmanız lazımdı insanın bir rengi bir duruşu olur siz elendiz..
Yunus 4 yıl önce
Mükemmel bir proje sizi tebrik ediyorum ve namus sözü oyumuz sizindir
NOT:ÇİRKİN rumuzlu zat sizin gibi hırsız arsız vatan hainlerinin yanında olmaktansa doğru yerdedir syn.Küçük
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık