banner851

banner614

KULİS FAALİYETLERİ HIZLANDI

banner619

29 Nisan’da yapılması planlanan Ak Parti İl Başkanlığı Kongresi öncesi, isimler kulislerde konuşulmaya başlandı. Kongreye sayılı günler kala İl Başkanı Mustafa Yılmaz dışında adaylığını açıklayan yok ancak, çok açıktan olmasa da il başkanlığı için faaliyet gösterdiği iddia edilen isimler var.

banner846
Siyaset 31.03.2012, 14:15
132
KULİS FAALİYETLERİ HIZLANDI
banner844

Kulislerde 4 isim daha dolaşıyor
AK parti genel merkezi tarafından Düzce İl Başkanlığı kongresi için 2 haziran tarihi verildi. Ancak Düzce teşkilatının kongrenin 29 Nisan’da yapılması için girişimde bulunması ile henüz resmi olarak açıklama yapılmasa da kongre, büyük ihtimalle  teşkilatın istediği tarihte yapılacak. 29 Nisan’da yapılacak kongreye sayılı günler kala, uzun süre önce yeniden aday olacağını açıklayan mevcut İl Başkanı Mustafa Yılmaz’ın dışında kulislerde adı geçen bazı isimler de var. Henüz net bir açıklama yapılmasa da il başkanlığı yönünde beklentilerinin ya da kulis faaliyetlerinin olduğu iddia edilen isimlerin başında eski merkez ilçe başkanı Mustafa Keskin var. Mustafa Keskin’in ciddi anlamda liste faaliyetlerine başladığı öğrenilirken,  kulis faaliyetlerine başlayan diğer bir isim ise Hikmet Keskin. Her ne kadar aday olmayı istemediğini söylese de Ayhan Hacıislamoğlu ve son günlerde adaylık için ismi telaffuz edilmeye başlanan Sinan Aydın’da kulislerde konuşulan diğer isimler. Adaylar, il başkanlığı için etkili olan isimler ve delegeler ile istişareler yaparken, bu isimlerin henüz resmi olarak adaylığını açıklamaması, kısa süre kalan kongreye genel merkezin isteği üzere tek liste ile mi gidileceği sorusunu akıllara getiriyor.
Anket yapılacak
Kongre öncesinde Genel merkez tarafından teşkilatlarda anket yapılacak. Düzce’de mevcut yönetimden memnun musunuz? devam etmeli mi?, Ak Parti İl Başkanlığında görmeyi arzu ettiğiniz isim gibi soruların bulunduğu anket teşkilatlar tarafından doldurulduktan sonra sonuçları genel merkeze iletecek.

Yorumlar (0)