banner851

banner955

KÜSTAH GAZETECİYLE İLGİLİ: ‘KİM DAVET ETTİYSE HESAP SORULSUN’

Düzce’nin gelecek 50 yılının planlanması için geçtiğimiz hafta sonu organize edilen ve Düzce Üniversitesi başta olmak üzere şehri yakından tanıyan isimlere söz hakkı verilmemesi nedeniyle fiyaskoyla sonuçlanan 1. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in bugün basınla bir araya geldiği organizasyonda da gündemdeydi. Yapılan eleştirileri haklı bulduğunu belirten Keskin, “Ben de konuşmacı olduğumu mesajla öğrendim. Yereldeki dinamiklerin ortak edilmesi noktasında ben de katılıyorum” dedi. Kongredeki eksikliklerle ilgili düzenleyen 4 kurumun yanıt vermesi gerektiğini vurgulayan Keskin, Düzce’yi aşağılama küstahlığını gösteren sözde gazeteci ve cemiyet temsilcisini de kınayarak, “Bunun da hesabının onu davet edenlere gerekenlere sorulması gerektiğinin altını çiziyorum.” dedi.

Siyaset 30.12.2021, 14:22 30.12.2021, 18:05
1820

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, bugün basınla bir araya geldiği organizasyonda Düzce’nin gelecek 50 yılının planlanması için geçtiğimiz hafta sonu organize edilen ve Düzce Üniversitesi başta olmak üzere şehri yakından tanıyan isimlere söz hakkı verilmemesi nedeniyle fiyaskoyla sonuçlanan 1. Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresi’yle ilgili konuştu.

‘Konuşmacı olduğumu mesajla öğrendim’

Konuyla ilgili gelen eleştirileri haklı bulduğunu ve konuşmacı olduğunu CHP İl Başkanı Semih Cemşit gibi telefon mesajıyla öğrendiğini belirten Keskin, “Bir gelecek vizyonuyla ilk defa bir araya gelindi. Eksiklikler vardır. Eleştirilere ben de katılırım. Eleştirenlere de saygı duyarım. Çünkü ilk defa olan bir etkinlikte eksiklikler olur. CHP İl Başkanı gibi bana da mesaj geldi. Konuşman olduğunu orada gördüm. Burada bizim önemsediğimiz ve eleştirileri de ifade eden yereldeki dinamiklerin ortak edilmesi noktasında ben de katılıyorum. Önemli olan bütün siyasi hesaplardan uzak biz olabildiğimiz ölçüde her toplantısı yaparsak yapalım bu Düzce’ye yarar sağlar.” dedi.

‘Başarılı belediyeler de olmalıydı’

Kentleşme yolculuğunda AK Parti’nin örnek belediyecilik uygulamalarının olduğu kentlerden isimlerin de bu tür organizasyonlarda yer alması gerektiğinin altını çizen Keskin, “Bu son toplantı değil. Devamöı gelecektir. Mesela Gaziantep örneği var. Biz örnek arıyorsak Gaziantep gibi bu işi başarmış şehirlerden örnek almamız lazım. İnşallah bir dahaki toplantılarda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve başarılı isimlerden örnek alarak olmalı. Çünkü o şehirler o yolardan geçti ve başardı. Biz de yeni bir iliz. Ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. İstanbul Ankara arasında yıldızı en parlayan il Düzce. Ortak hedeflerimiz olması lazım. Bunu yaparken de bütün siyasi hesaplardan uzak Düzce’nin kazanması odaklı bir yol haritası olmasına ben hemfikirim.” diye konuştu.

Ünsal sordu: Üniversite neden çağrılmadı, sözde gazeteci neden vardı?

Öncü Medya Haber Genel Yayın yönetmeni Sadullah Ünsal da İl Başkanı Keskin’e bir soru yönelterek Düzce Üniversitesi’nin davet edilmemesinin ve kente katkı sunsun diye çağrıldığı Düzce’yi aşağılama küstahlığını gösteren TGC’nin genel başkan yardımcısının neden davet edildiğini sorguladı.

Ünsal, “Güzel bir kongre oldu. Kongreye yansıyan iki tane anekdot var. Birincisi şehirle birlikte büyüyen ve şehri büyüten yücelten Düzce Üniversitesi’nin kendi alanlarında uzman akademisyenlerinden hiçbiri burada yer almadı. Başka yerlerden geldi. İkincisi bir tane kendisini bilmez, Cumhurbaşkanlığı tarafından sakıncalı görülüp de Cumhurbaşkanının takip etmesinde sıkıntı olan devletin istihbarat örgütlerince tespit edilen, ‘Bu adam 200 metreden fazla yaklaşmasın’ denilen buradaki cemiyet başkanı dâhil bir federasyonun temsilcisi dedi ki ‘Düzce ilse Gebze Büyükşehir’dir dedi. Buna CHP ve MHP il başkanları açıklamalar yaptı. Sizden bir değerlendirme alamadık. Düzce Üniversitesi niye yoktu? Cumhurbaşkanı’nın etrafına 200 metreden fazla yaklaştırılmayan adamlar burada söz söyleme hakkı niye veriliyor?” dedi.

‘Eksiklikler vardı. Bu sorulara düzenleyen 4 kurum yanıt vermeli’

Ünsal’ın bu sorusuna yanıt veren Mustafa Keskin bu soruların organizasyonu planlayan 4 kuruma sorulması gerektiğinin altını çizdi. Keskin, “Bir kere bu toplantının düzenleyicisi AK Parti değil. Bu soruların birinci muhatabı orada amblemleri olan 4 kurum olan Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’dır. Dışarıdan gördüğümüz kadar bu eksikliklerin olduğu ve özellikle akademisyen olması gerektiğine ben de katılıyorum. Neden yoktular sorusunun cevabı bu dört kurumda. Şuna çok inanıyorum. Düzce’nin yereline; diyelim ki Düzce Üniversitesi, Düzce basını, Düzce’nin siyasetçileri; bunlara biz sahip çıkmazsak dışarıdan birileri gelip de kimse sahip çıkmaz. Bizim sahip çıkmamız lazım. Bizim kollayıp onlarla beraber yol yürümemiz lazım.” dedi.

Çirkin ifadeleri kınadı: Hesabı davet edenlere sorulsun

Sözde gazeteciyi de çirkin ifadeleri nedeniyle kınayan Keskin, “O açıklamayı yapanı da buraya çağıranlara havale ediyorum. Yani o arkadaşımız da Düzce’yle dalga geçme niyetiyle o paylaşımları yapmışsa ki o anlaşıyor, onu da kınıyorum. Bunun da hesabının onu davet edenlere gerekenlere sorulması gerektiğinin altını çiziyorum. Bu toplantının hedeflenen sonuçlardan başka bir yer çekilmesine izin verilmemesi lazım. Bunun da hesabını davet edenlere sormak lazım. Biz tanımıyoruz. Bu yapıyla ilgili bir bilgim de yok. Ben bu ifadeleri en hafif tabiriyle kınıyorum. Bunun cevabının da bu organizasyonu yapanların vermesi lazım.” diyerek düzenleyici kurumların konuyla iglili adım atması gerektiğini belirtti.

‘Önemli olan bundan sonrası’

Eksiğiyle fazlasıyla bir adım atıldığını ve bundan sonrasına bakılması gerektiğini kaydeden Keskin, “Bardağın dolu tarafını görmek lazım. Belediye başkanımızın sonuç kısmındaki konuşmasını önemsiyorum. Tamam, bir kongre yapıldı. Önemli olan bundan sonra ne yapılacağı.” diyerek önümüzdeki süreci işaret etti.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Gıyaseddin 12 ay önce
Adam küfür etmemiş fikrini söylemiş,hani ifade özgürlüğü vardı,bunlar kayıkçı kavgası,
sözde kongre 12 ay önce
Zenginlerin Düzce'yi 50 yıl boyunca nasıl sömürürüz, iliğini kuruturuz, paramıza para katarız, geriye havası, suyu, toprağı kirlenmiş bir yer kalır kongresi bu.
birol 12 ay önce
sado bırak bu işleri abi
Yeni Sayımız