banner851

banner614

KUTLAMALARA POLİS ENGELİ

Düzce CHP Teşkilatı Alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Ankara’ya gitti. Cumhuriyet yürüyüşüne katılmak üzere yola çıkan vatandaşların otobüslerinin engellendiği yönündeki iddiaların ardından bilgi veren CHP merkez İlçe Başkanı İlknur Başak Tütüncü, yürüyüş alanında bir zorlukla karşılaşmadıklarını söyledi.

banner619
Siyaset 29.10.2012, 11:59
219
KUTLAMALARA POLİS ENGELİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, STK'lar ve CHP tarafından 1.Meclis önünde "Vatan ve Cumhuriyet için Halk Buluşması" adı altında alternatif kutlamalar düzenlendi.

Yaklaşık 40 sivil toplum örgütü tarafından düzenlenen 1. Meclis önündeki alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Düzce CHP teşkilatı da katıldı. 3 otobüs partili Ankara’ya giderken, kutlamalar hakkında telefon ile bilgi aldığımız CHP Merkez İlçe Başkanı İlknur Başak Tütüncü, çok kalabalık ve coşkulu bir kutlama olduğunu söyleyerek, zaman zaman polisin biber gazıyla halka müdahalesi olduğunu söyleyerek tepki gösterdi ve “ halk bayramını gönlünce kutlayamıyor” dedi. Tütüncü Ulus meydanında yapılan kutlamalarda  

Yorumlar (0)