banner851

banner614

KYK İL MÜDÜRÜ'NE ŞOK SUÇLAMA

banner619

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Düzce KYK yurtlarında özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 50 kadın taşeron işçinin hesaplarına yatırılan mesai ücretlerinin Düzce KYK İl Müdürü Kudret Koz tarafından tehditle geri toplatıldığını öne sürdü. Düzenlediği basın toplantısında, cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan Sönmez, "Bu soyguna müdahale edin ve suçluları cezalandırın." dedi.

banner846
Siyaset 04.10.2017, 14:00 05.10.2017, 18:01
4309
banner844

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez'den çarpıcı iddia! Sönmez, parti binasında düzenlediği basın açıklamasında Düzce'deki KYK yurtlarında özel güvenlik görevlisi olarak çalışan 50 kadın taşeron işçinin hesaplarına yatırılan mesai ücretlerinin Düzce KYK İl Müdürü Kudret Koz tarafından tehditle geri toplatıldığını öne sürdü.

Ankara merkezli bir şirkete bağlı olarak Düzce Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlarda çalışan işçilerin 1.5 yıl süre ile günlük 12 saat çalıştırıldığını ve mesai ücretlerinin ödenmediğini belirten Sönmez, İŞKUR müfettişlerinin incelemesi sonucunda bu haksızlığın giderildiğini ve 12 Eylül 2017 tarihinde işçilerin maaş hesaplarına yaklaşık bin lira civarında mesai ücretlerinin yatırıldığını aktardı.

"Vali yardımcımız ilgili müdürle durum hakkında konuştuğu halde..."

Bunun üzerine KYK İl Müdürü Kudret Koz'un bu paraların elden geri verilmesi için çeşitli girişimlerde bulunduğunu ileri süren Sönmez, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Parayı toplayan görevliler, "Parayı geri vermeyenlerin Aralık ayında iş sözleşmesi yapılmayacak.'' şeklinde telkin ve tehditlerde bulunmuşlardır. Bu baskı haksızlıklar üzerine partimize gelen işçiler "İşimizi kaybetmemek için alın terimizi kendi elimizle geri veriyoruz. Korkudan itiraz edemiyoruz." demişlerdir. Geçen süre içerisinde konuyu araştırıp, bu kanunsuz ve suç olan uygulamanın durdurulması için ilgili vali yardımcısıyla görüştük. Sayın vali yardımcımız ilgili müdürü telefonla arayarak durum hakkında konuştuğu halde, sayın müdür ertesi gün bütün yurtlarda ilgili personelle toplantı yaparak şu konuşmayı yapıyor: "Benim bu işlerle alakam yok. Siz bu parayı hak etmediniz. Ben size bu parayı geriye verin de demem vermeyin de demem. Yarın işten atılırsanız buna yormayın, kıyafetiniz uygun olmaz, görevde uyursunuz, amirlerinize saygısızlık yaparsınız vb sebeplerden olur." diyerek tehdit etmiştir. Bu toplantı sonrasında her yurtta bir görevli taksitle veya peşin olarak bu paraları toplamaya başlamıştır."

"Sayın müdür bu kanunsuz uygulamayı, kime güvenerek sürdürmektedir?"

İşçilerden "Parayı kendi isteğimle veriyorum" yazılı ve imzalı kağıtlar alındığını iddia eden Sönmez, KYK İl Müdürü Koz'a şu soruları yöneltti: "Sayın müdür bu kanunsuz uygulamayı, kime güvenerek sürdürmektedir? Bir insanın parasını tehditle almak gasp ve suç değil midir? Yarın suçu parayı toplayan personele mi atacaksınız. Yaklaşık elli bin lira tutan bu parayı şirketle bölüşecek misiniz?"

Suç duyurusunda bulundu

"Buradan cumhuriyet savcılığına ve İŞKUR müdürlüğüne de suç duyurusunda bulunuyorum." diyen Sönmez, konuşmasını şu şekilde noktaladı: "Bu soyguna müdahale edin ve suçluları cezalandırın. Bugün mesai ücretlerini tehditle geri alanlar, yarın maaşlarını da alacaklardır.

Son olarak parası gasp edilen işçi arkadaşlara da sesleniyorum. Hiç çekinmeden gidin hem cumhuriyet savcılığına, hem de İŞKUR yetkililerine şikayette bulunun. Haklarının ellerinden alınmasına boyun eğenler, haklarıyla birlikte onurlarını da kaybeder."

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (46)
CEZMİ 4 yıl önce
HAK mücadelesi verenlerin haksızlıklar yapması alnı ''secdeye değenlerin ''bu tarz haller içinde olmaları gerçekten ibretlik bu nahoş örneklerden diğer kurum yöneticileri mutlaka ders çıkarmalı kurum, şirket, sendika kendi işini yapacak
cezmi 4 yıl önce
maalesef kudret bey de sn. keleş gibi kurumu avlıyanlı köylüleri ile doldurdu bu tutum millette bir cumayer li antipatisi de oluşturuyor bilinsin nedir yani düzcenin merkez ve diğer ilçelerinde adam yokmu ?partizan tutum köycülük hani HAK !
cezmi 4 yıl önce
belkide tüm kabak bu maşa olarak kullanılan sendika temsilcisi özel güvenliğin başına patlayacak iyi insan olmak ayrı bir durum iyi idareci olmak tanınan haklara saygılı olmak kraldan çok kralcı olmamak ayrı bir meziyettir ..
cezmi 4 yıl önce
sn.il müdürü bahse konu taşeron özel güvenlik görevlilerine devletin tanıdığı istediği sendikaya üye olma hakkını çok görmüş emrinin altında güya kendi dünya görüşünde sendika getirmiş o sendika temsilcisini bu işlerde maşa yapmıştır
İsimsiz 4 yıl önce
Temizlik malzemesi olmayan biyerde temizlik bekleyen müdür ve memurlar hahahahaha
Eski öğrenci 4 yıl önce
Kudret hocamı yaklaşık 6 senedir tanıyorum özünde ve sözünüde dürüstlükten başka bişey yoktur
Kyk özel Güv. Gör. 4 yıl önce
Siz güvenlikçiler derken sen kimsinde bizleri küçümsüyorsun zaten sizingibi zihniyetleri yüzünden bu haldeyiz bizler görevlerimizi layıkıyla yapan insanlarız bütün yükü bizlere yıkın sonrada küçümseyin adamsınız ya varsa bizlerle bi sıkıntınız varsa açık açık yazın yada gel anlatayım sana sıkıntıyı
Kyk özel Güv. Gör. 4 yıl önce
Ben bir erkek güvenlik görevlisiyim aldığım bir parada yok bir sıkıntımda yok sadece madur olan aldığı parayı ilk gün bu haksız kazanç diyecek ve kendi isteğiyle iade etmek isteyen arkadaşlarla çalışıyorum bilmeden konuşma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın