banner851

banner955

Listeler için itirazlar sona erdi.

29 Mart 2009 Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde oy kullanacak yurttaşların muhtarlık bölgesi askı listelerine yapılan itirazlar sona erdi.

Siyaset 01.02.2009, 18:37
217
Listeler için itirazlar sona erdi.
banner1032

Seçim listelerine itirazlar sona ererken Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği seçim takvimine göre, yarın da hangi siyasi partilerin hangi seçim çevrelerinde ön seçime ya da aday yoklamasına katılacakları, büyükşehir belediye başkanlığı seçimi ile ilgili olarak il seçim kurullarınca, belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclisi üyelikleri seçimleriyle ilgili olarak ilçe seçim kurullarınca ilan edilecek.

4 Şubat Çarşamba günü 08.00'de askı süresi içinde muhtarlık bölgesi askı listelerinde gerçekleşen tüm değişiklikler ile itiraz üzerine listeden çıkarılmalarına ve kayıtların dondurulmasına karar verilen seçmenlere ait bilgi değişikliği listeleri ayrı ayrı düzenlenerek, manyetik veya kağıt ortamında alındı belgesi karşılığında siyasi partilere verilecek ve bu listelere karşı itirazlara başlanacak. Siyasi partiler en son 5 Şubat Perşembe gününe kadar itiraz edebilecekler. İtirazlar 7 Şubat Cumartesi günü karara bağlanacak.

banner844
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu