banner851

banner955

‘MAKAM ARACINDA BİLE YAKALAMA KARARI VARDI…’

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, son dönemde selefi Erol Bayraktar’ın Kaynaşlı ile ilgili paylaşımlarına ağırlık vermesi ve sosyal medyada isim vermeden Bayraktar’ı hedef aldığı “Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış!” paylaşımıyla ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Şahin, Bayraktar’ın 2024 seçimlerinde yeniden aday olmaya hazırlandığını belirterek, “Vatandaş bir dönemin ardından yaptığınız hizmetlere ve size güvenmemiş. Böyle paylaşımlarda bulunmanın bir anlamı yok.” dedi. Bayraktar’ın ‘Belediyeye kazandırdık’ dediği araçların çocuğunun hurda olduğunu belirten Şahin, “Araçların hepsi biz göreve geldiğimizde belediyenin tüm mallarıyla birlikte hacizliydi. Belediye başkanı makam aracına bile yakalama kararı vardı.” diye konuştu.

Siyaset 28.10.2021, 18:37 29.10.2021, 16:54
2062

2014-2019 yılları arasında Kaynaşlı Belediye Başkanı olarak görev yapan ancak 2019 Yerel Seçimleri’ni Birol Şahin’e karşı kaybeden Erol Bayraktar, son dönemde Kaynaşlı ile ilgili paylaşımlarına ağırlık verdi. Eski Başkan Bayraktar son olarak sosyal medya hesabından ‘Toplamda (son 4,5 yılda) 22 araç belediyemize kazandırılmıştır.’ başlıklı bir açıklama ile 18 araçtan oluşan bir liste paylaştı.

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Bayraktar’ın paylaşımlarına karşı suskunluğunu  “Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış! Seçimi kaybeden eski bir belediye başkanı da eskileri paylaşıyor! Millet senden çok memnun olsaydı, bir daha seçerdi! Bırak bu hayalleri.” paylaşımıyla bozdu.

‘Bu paylaşımların anlamı yok, ben seçilmezsem siyaseti bırakırım’

Başkan Şahin, konuyla ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Bir belediye başkanının başarısının sandıkta belli olduğunu kaydeden Şahin, “Vatandaş ya takdir eder yeniden seçer ya da seçmez. Vatandaş bir dönemin ardından yaptığınız hizmetlere ve sana güvenmemiş. Böyle paylaşımlarda bulunmanın bir anlamı yok. Vatandaş 2019’da bize güvenerek göreve getirmiş. Hizmetlerimizi yapıyoruz. 2024 Mart’ında da tekrar vatandaşın karşısına çıkarız. Vatandaşın takdirine göre hareket ederiz. Ben şahsen seçimi kaybedersem bir sonraki dönem aday olmayı düşünmem, siyaseti bırakırım.” diyerek net konuştu.

‘Vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışıyor’

Bayraktar’tan devraldığı belediyenin ekonomik açıdan çok kötü bir durumda olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “47 milyon TL ile Türkiye’nin nüfusa oranla en fazla borcu olan belediyelerinden birini bırakmışsın. ‘Ben şu hizmeti yaptım’ diye paylaşmanın bir anlamı yok. Tabii ki paylaşım yapmakta hürdür. Yeniden belediye başkanlığını düşünüyor. Vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışıyor.” diyerek Bayraktar’ın yeniden aday olmak için çalıştığını söyledi.

‘Aldığını söylediği araçların çoğu hurda’

Eeski başkan Bayraktar’ın belediyeye kazandırdığını söylediği 22 aracın çocuğunun hurda olduğunu belirten Şahin, “Paylaşımında belediyeye kazandırdığını söylediği araçların çoğu hurda. Çöplükte yatıyor. Belediyede disiplin, düzen kalmamış. Araçların hepsi biz göreve geldiğimizde belediyenin tüm mallarıyla birlikte hacizliydi. Belediye başkanı makam aracına bile yakalama kararı vardı. Mevzuata aykırı pek çok işlem yapılmış. Şimdi de ‘Vatandaş acaba tekrar bir hata yapıp beni tekrar seçer mi?’ diye düşünüyor.” dedi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (5)
Recep 1 yıl önce
Erol bayraktar.milletin ev yapacagi yerleri yeni imar plani adi altinda el koydun.millet ev yapacak yer bulamiyor..iskiye yalakalik yaparak yerleri gaspettin..bir daha kaynasliya sakin ola uyrama..birol sahine sozum..baskan geri ver milletin yerini.imari iptal et
hasan 1 yıl önce
meyve veren ağaç taşlanır sen yolunda devam eden güzel insan
kaynaşlı 1 yıl önce
al birini vur ötekine ikinizdede bir cacık olmaz
mete 1 yıl önce
BİROL BAŞKAN DOĞRU SÖYLÜYOR..ARAÇLAR ÇOĞU ESKİ VE İKİNCİ EL..
Kaynaşlı 1 yıl önce
Sen sanki çok farklı bişey yaptın oğluna dükkan açtın iskan vermediğin mütaitin dayrelerine çöktün oğlunun dükkanının önüne asfalt bilen yaptın nasıl şahin iyi mi böyle yoksa sen tekrar kazanmayı mı kafanda canlandırıyorsun geç bunları sayın bakanım
Yeni Sayımız