banner851

banner955

MAKAMA" DEĞİL "DAVAYA" BAĞLIYIZ

Katıldığı AK Parti Düzce Genişletilmiş İl Danışma Meclisi’nde önemli açıklamalar yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, muhalefetten yükselen ‘erken seçim’ söylemlerine karşılık partisinin net tavrını ortaya koydu. Yavuz, "Haziran 2023'te seçime gidiyoruz. Erken seçim meçim yok. Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan. Ondan da şüphe yok." dedi.

Siyaset 25.10.2021, 11:37
856
MAKAMA" DEĞİL "DAVAYA" BAĞLIYIZ

AK Parti Düzce İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi, Avni Akyol KYK Konferans Salonu'nda toplandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "makama" değil "davaya" bağlı olduklarını söyledi.

Makamlar olmasa da emek vermeyi ve alın teri dökmeyi sürdüreceklerini vurgulayan Yavuz, "AK Parti'yi tam manasıyla parti yapan içindeki o değişim beklentisini iyi yapmasıdır. Bizler makamlara bağlı değiliz. Makamlar bizim için birer hizmet aracı olabilir. Bizler siyaseti böyle yapmaya çalışırken birileri çok kirli siyaset yapmaya çalışıyor, yalanın siyasetini, siyaset sanıyor." diye konuştu.

IMF'nin büyüme rakamlarını revize etiğini aktaran Yavuz, "Küresel ekonominin büyüme oranı yüzde 6’dan 5,9’a düşürüldü. Amerika’nın büyüme oranını yüzde 7’den 6 ‘ya düşürdü. Almanya’nın büyüme oranını yüzde 3,6’dan yüzde 3,1'e düşürdü ama bizi 5,8'den 9 oranına doğru revize etti. Bizim büyüme oranımız daha da fazla olacak." ifadelerini kullandı.

"Bal gibi aday olur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023'te yeniden seçileceğine inandığını vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:

"CHP kafası diyorlar ki, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki seçimlerde aday olamaz, erken seçim olmazsa.' Bazı arkadaşlarımız da diyor ki 'Olsun, birkaç gün erken seçim yaparız'. Alakası yok arkadaşlar. Recep Tayyip Erdoğan, bal gibi aday olur ve bugünkü anket sonuçlarına ve sokağın sesine baktığımız zaman yeniden Cumhurbaşkanı olur. Ben size bunu hukuki açıdan ispat edebilirim. Merak etmeyin, zerre şüphe yok. Fakat bu tartışmayı yapacağız, unutmayın. Haziran 2023'te seçime gidiyoruz. Erken seçim meçim yok. Cumhurbaşkanı adayımız da Recep Tayyip Erdoğan. Ondan da şüphe yok." (ÖNCÜ HABER/AA)

Yorumlar (17)
Sadettin Saran 1 yıl önce
Sandığı getirince kesin birseyler olacak...
mr 1 yıl önce
makama değil cukkaya bağlıyız..
HALK 1 yıl önce
Az kaldı gidiyorsunuz. BYE BYE HAPPINESS
DÜZCELİ 1 yıl önce
eken seçim istiyoruz hemen olmalı
Vatandaş 1 yıl önce
Ulan ne yüzsüzmüşşunuz be millete korana yuzune ceza yazdiniz kendiniz ozel davetlere gittiniz millet anne babasina gidemedi siz dügune gittiniz
özledik 1 yıl önce
bir teşkilatçı olarak çok özlemiştik bu ortamları. bayram gibi geçti çok güzeldi. her ay keşke hep yapılsa
İsine bak.. 1 yıl önce
Olurda . Veren sizin gibi cikarcilar olur..Balli maaslilar.cehennemde sorulacak hesaplar.
hakan 1 yıl önce
salondakilerin hepsi zengin hepsinin keyfi tıkırında keyfe bak. onlar için her şey güzel, pahalı değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız