banner851

banner955

MECLİS KÜRSÜSÜNDE ESTİ GÜRLEDİ

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, meclis kürsüsünde kız çocuklarının terör mağduru olmasına fotoğraflarla tepki gösterdi ve şöyle konuştu: “Cinsel istismar fotoğrafı budur, 13 yaşındaki kızlar. Bu fotoğrafları göstermeye bıkmadan, usanmadan devam edeceğiz.” Ayrıca 15 Temmuz gecesi genel kurul salonunda darbecilere, teröristlere meydan okuyan kadınların AK Parti'nin kadınları olduğunun altını çizdi.

Siyaset 08.03.2018, 11:13 09.03.2018, 15:33
1699

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TBMM Genel Kurulu'nda HDP Grup önerisi aleyhine AK Parti Grubu adına söz aldı. 

“81 ilde açılan üniversitelerle oran yüzde 49'a yükseldi”
AK Parti’nin kuruluşundan itibaren tüm politika dokümanlarında, hedeflerinde, icraatlarında kadının eşit temsili, eğitim, sağlık, istihdam başta olmak üzere tüm alanlarda güçlendirilmesi konusunda kararlı bir duruş gösterdiğini belirten Keşir, Cumhurbaşkanımızın grup toplantısında kararlılıkla ifade ettiği "Kadının gasbedilen her hakkı tüm insanlığa yöneltilmiş bir tehdittir." sözü AK Parti'nin duruşunu en net özetleyen cümledir. Kadının güçlenmesi önündeki en önemli fırsat eşitliği aracı eğitimdir. Üniversite eğitimini tamamlamış kız çocuklarının yüzde 70'inin Türkiye'de istihdama katıldığı bilinen bir rakamdır. 2002 yılında kız çocuklarının sadece yüzde 13,5'i yükseköğrenime erişirken bugün yasakçı uygulamaların kalkması, 81 ilde açılan üniversitelerle bu oran yüzde 49'a yükselmiştir.” dedi.

“Kadınlar ve kız çocukları şiddet ve istismarın en ağırını terör mağduru olarak yaşamaktadır”
“Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi kadın siyasetin nesnesi değil, öznesidir.” diyen Keşir, konuşmasını şöyle sürdürdü: “On altı yıllık AK Parti iktidarı da hedef ve icraatlarıyla bunu göstermiştir. AK Parti'yi kadın karnesiyle vurmaya kalkanlar öncelikle kendilerine bakmalıdır. Kadını siyasetin kullanışlı malzemesi olarak görme anlayışı artık çürümüş ve kokmuştur. Türkiye'de kadınlar ve kız çocukları şiddet ve istismarın en ağırını terör mağduru olarak yaşamaktadır. Önergede güvenceli ve insanca işler, kadına yönelik şiddet vurgusu sıklıkla yapılırken ne yazık ki bu konuya hiç değinilmemiştir.”

“Bu fotoğrafları göstermeye bıkmadan, usanmadan devam edeceğiz”
Başta PKK olmak üzere kız çocuklarının terör mağduru olmasıyla fotoğrafları meclis kürsüsünde göstererek, sözlerine devam eden Keşir, “Cinsel istismar fotoğrafı budur, 13 yaşındaki kızlar. Bu fotoğrafları göstermeye bıkmadan, usanmadan devam edeceğiz. Afrin'de kahraman Türk askerî sınır güvenliğimiz için mücadele ederken bir yandan da kız çocuklarının haklarını savunmaktadır. PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin elinde esir olan, ellerine zorla silah verilen, cinsel istismara uğrayan, kadın infazlarına maruz kalan kadınların haklarının da mücadelesini vermektedir. 15 Temmuz gecesi bu genel kurul salonunda darbecilere, teröristlere meydan okuyan kadınlar AK Parti'nin kadınlarıydı. Bu kadınların, kız kardeşleri, kadın subaylar ve kahraman evlatları şimdi Afrin'de sınır güvenliğimizi korumak için kahramanca mücadele ediyor.”

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (16)
adam 5 yıl önce
demek darbeye karşıya çıkanlar kadınlar ak partili öylemi..kusura bakmayında sizin parti olarak yaptığınız bir fetö belasını bu millet ak mak demeden temizledi..sizin hatnızdır fetö okadar
Mahzen 5 yıl önce
Enerjinizi bihakkin temsil ettiğiniz hemşehrilerinize kullanın...iki metropol şehrin kalbi konumunda olan Düzce;sizinle berbat değil baypas olsun temennimiz bu yönde...
Celalettin yıldız 5 yıl önce
Helal olsun vekilime TBMM esmiş ğürlemiş işte benim vekilim bu.yorumculara bakınca herkes istediğini konuşsun kedi sunamadıgı et mundar dermiş
Kıskancinizdan bir yerlerinize ağrı girmiş belli
ahmet 81 5 yıl önce
ben bu kadini benim vekilim yerine koymuyorum oyumu akpye verdim bunun kendisine deyil hic samimi biri deyil duzcenin hangi derdini tbmm konusup dile getirdi isi gucu canak yalamak
asker61 5 yıl önce
sayın ayşe keşir hanımefendi esip gürlemene gerek yok çünkü bağlı bulunduğun siyasi parti gurubunda hemcinsin bir eski bakan ve şuandada milletvekili olan bir bayan hanımefendi erkek çocuklara yapılan tecavüzle ilgili bir seferden bir şey olmaz diye bir cümle kurmuştu galiba yanlış hatırlamıyorsam onun için siz önce o arkadaşınızı sorgulayın.
Sahis 5 yıl önce
Duzcede kadinlara ne yatirim yaptilar onu konussun.resim sallamayla olmuyor bu isler yalamalarida azaldi zaten bu zatlarin.kim bu duzce milletvekilimi?
Herkes vekil 5 yıl önce
Bu bayan milletvekili olmuş.Bence herkes olur.
Haydaaa 5 yıl önce
Sayın vekil kıyaslamasındaki absürtlükle yine mıçmış resmen!!! Yani çocuğa ve kadına fiili taciz ve istismarı terörün yanında masum gibi göstermiş resmen,yazık çok yazık..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık