banner851

banner955

MECLİSE SORU ÖNERGESİ SUNDULAR

Düzce Belediyesi’nde çalışan kişi ya da kişiler tarafından yönetildiği iddia edilen “Trol Hesaplar” Düzce Belediyesi meclis gündemine taşındı. Düzce Belediye Meclisi İYİ Parti Grubu tarafından sunulan soru önergesinde “Belediyeye işe alımlarda muhalefet partilerine küfür ve hakaret etmek, işe alımlarda tercih sebebi midir” diye soruldu.

Siyaset 05.08.2020, 11:45 05.08.2020, 13:43
1776

Düzce kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan ve Düzce Belediyesi’nde çalışan kişi ya da kişilerin yönettiği iddia edilen sahte sosyal medya hesapları ile ilgili İYİ Parti Beledi Meclis Üyeleri harekete geçti. Konuyu Düzce Belediyesi Ağustos Ayı Meclis toplantısına taşıyan İYİ Partili Meclis Üyeleri, ortaya atılan iddialarla ilgili belediye yönetiminin cevaplaması istemiyle soru önergesi verdi.

Düzce Belediyesi Meclisi'ne sunulan soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:

“Troll hesabı kullandığı iddia edilen kişi Düzce Belediyesi'nde ya da iştiraklerinden herhangi birinde çalışmakta mıdır?

Belediye'ye işe alımlarda muhalefet partilerine küfür ve hakaret etmek işe alımlarda tercih sebebi midir?

Bahsi geçen kişi veya kişilerin ifadesi alınarak tutanak tutulmuş mudur veya herhangi bir belediye veya belediye iştirakinde çalışan bir kişinin bu hesaplarla bir ilişkisi var mıdır?

Bahsi geçen kişinin söz konusu hesapla ilişkisi yoksa kamuoyunda hem Düzce Belediyesi'ne hem de bahsi geçen kişiyi töhmet altında bırakmamak için haberi yapan yerel gazete hakkında suç duyurusunda bulunulmuş mudur?”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (1)
SEÇMEN 2 yıl önce
MECLİSTE DÜZCE İÇİN YAPILMASI GEREKENLERİ İYİ PARTİLİ VE CHP MECLİS ÜYELER VARLIĞINI HİSSETİRİYORLAR ÇEŞKE SAYILARI DAHA DA ÇOK OLSAYDI
Yeni Sayımız