banner614

MECLİSTE “ONUR – HAYSİYET” TARTIŞMASI…

banner619

Düzce Valiliği’nin izni ile salgına yönelik konuların görüşülmesi için olağanüstü toplanan Düzce Belediye Meclisi’nde, aralarında Küçüksu mevkiindeki Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binasının da bulunduğu muhtelif taşınmazların ihale yoluyla satılması talebi de gündeme geldi. AK Partili Hasan Günden bu talebin gündem maddeleri arasından çıkartılmasını isteyince İYİ Partili Oğuz Özyiğit, Öncü Haber’in “Belediye Taşınmaz Satmak İçin Yetki İsteyecek” başlıklı haberine atıfta bulunarak, “Basında çıktığı için mi geri çekiyorsunuz?” diye çıkıştı.

banner846
Siyaset 04.05.2020, 17:01 04.05.2020, 18:58
3433
banner844

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip Koronavirüs Salgını nedeniyle Düzce Valiliği tarafından tüm toplantı ve etkinlikler iptal edilmişti. Düzce Belediye Meclisi de Düzce Valiliği’nden alınan izin ile “Pandemi” ile mücadele konularının görüşülmesi için Olağanüstü toplanma kararı alındı.

Bu gün yapılan toplantıda sadece “Pandemi” ile ilgili konuların görüşülmesi beklenirken, gündem maddeleri arasına belediyeye ait “Muhtelif Taşınmazlarının İhale Yolu ile Satılması” maddesi eklendi.

Günden: Konumuz pandemi… Bu nedenle taşınmazların satışını gündemden çıkartmak istiyoruz

Konu ile ilgili söz alan AK Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Hasan Günden, Düzce Valiliği’nden Pandemi konularının görüşmek üzere izin alındığını belirterek, “Düzce Belediyesinin Muhtelif Taşınmaz Mallarının İhale Yolu İle Satışı” maddesinin meclis gündeminden çıkartılmasını istedi.

Özyiğit: Hem gündem maddelerine ekliyorsunuz, hem de çıkartıyorsunuz

Bunun üzerine söz alan, İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit, “Hem taşınmazların satışını gündeme alıyorsunuz, hem de iptal edilmesini istiyorsunuz böyle tezatlık olmaz. Bugün basında çıkan haberlerden dolayı mı taşınmazların satışı konusunu meclis gündeminden çıkartıyorsunuz?” diye sordu.

Günden: “Kimseyi Meclisin Onuru ve Haysiyetiyle Oynatmayız”

Bunun üzerine söz alan AK Parti Düzce Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Hasan Günden, “Düzce Belediye meclisi basında çıkan haberlerle hareket etmez. Bu 2002yılından sonra böyle. Biz basına göre çalışmıyoruz. Bunu böyle söyleyen Düzce Belediye Meclisinin onuru ve şerifiyle oynar. Kimseye de Belediye Meclisinin onuru ve haysiyetiyle oynatmayız” diye tepki gösterdi.

Özyiğit: Emri kimden aldınız?

Günden’in bu tepkisine sinirlenen İYİ Partili Oğuz Özyiğit, “Kim Düzce Belediye Meclisi’nin onuru ve şerifi ile oynuyor? Önce aynaya bakın. Önce taşınmazların satışını gündem maddelerine alıyorsunuz, sonra bunu meclis gündeminden düşürmek istiyorsunuz. Size bunun gündeme alınması ve sonrasında gündemden düşürülmesi emrini kim verdi? Düzce Basınında bugün haber çıkmasının ardından, bu gündem maddesi meclis gündeminden çıkartılmak istendi” diye konuştu.

Yaşanan bu kısa süreli tartışma Özyiğit’in salondan ayrılmasıyla sona erdi.

Yorumlar (11)
Davamı dediniz 1 yıl önce
Hırsızlık, haksızlık, yolsuzluk, adam kayırma diye dava olamaz. En büyük günah adaletsizlik, insanı oldürme, zina, hak yemedir ..Dava bunlara dikkatle olur..
Şişko 1 yıl önce
Sayın başkan gurubunu ve davasını çok iyi korumuş.Tebrik ederim.Ben olsam aynı tepkiyi verirdim.Ne kadar haklı ve doğru olduğunu ,işine gelmeyen arkadaşların ortamdan kaçıp gitmesi bile anlamaya yeter..Çamur ve iftira atmak belediye meclisinin onuruyla oynamaktır.Sonuna kadar katiliyorum
Oguz bey 1 yıl önce
Yahu sen düzceli bile değilsin ne anlatıyorsun
düzceli 1 yıl önce
oğuz özyiğit düzcenin neresinden bilen varmı.?
Duzcelii 1 yıl önce
Belediye binasını da satarsiniz kimse ses çıkartmasa bidaha oy falan yok bu dönem de yiyin milletin malını çıkar ahirette
hakkı yok 1 yıl önce
Belediye hangi hakla kamu mallarını satabilir? Onlar milletin malıdır. Öyle şey olmaz. Belediye kendi borçlarını milletin malını satarak kapatmaya hakkı yoktur.
Ali 1 yıl önce
Normaldir Hasan günden varsa illaki anormal filim işler vardır. Dursun Ay Zamanında imar komisyon başkanıyken şht.kemal ışıldak mahallesinde kişilerin isteğine göre imar değişiklikleri yapmıştı yol geçişi devamlı yeri değişiyordu
Mete 1 yıl önce
20 yıldır bitiremediniz memleketi satın ne varsa satın !! Hakkımızı helal etmiyoruz hiç bir akp li yöneticiye !!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı bulutlu