banner851

banner614

“MECLİSTE TEK MUHALEFET KENDİSİNİ ZANNEDİYOR…”

Düzce Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısında AK Partili Meclis Üyelerinin oyları ile meclisten geçen su zammı tartışmaları Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ender Çakar'ı karşı karşıya getirdi. Su zammı tartışmasında sosyal medya hesabı üzerinden kendisini “Yalan Söylemekle” suçlayan Ender Çakar’a, AK Partili Günden aynı sertlikte cevap verdi.

banner619
Siyaset 15.11.2020, 18:47 15.11.2020, 19:12
2318
“MECLİSTE TEK MUHALEFET KENDİSİNİ ZANNEDİYOR…”

AK Partili Meclis Üyeleri’nin oyları ile Düzce Belediye Meclisinden geçen su zammının yankıları devam ediyor. Su zammı ile ilgili Öncü Haber Mikrofonlarına konuşan Düzce Belediye Meclis Üyesi Hasan Günden, zam oranının diğer çevre iller bazında daha ucuz olduğunu ve Düzce Belediyesinin maliyetlerini zamla birlikte ancak karşıladığını söylemişti.

Öncü Haber’de yayımlanan haber üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İYİ Parti Grup Başkan Vekili Ender Çakar ise, AK Partili Hasan Günden’i yalancılıkla suçlamıştı.

Bunun üzerine Öncü Haber’e konuşan Hasan Günden, Ender Çakar’ın açıklamalarına çok sert tepki gösterdi. Günden,  “Meclis toplantımızdan sonra su ücretleri ile ilgili Ak Parti grubunun konuyu değerlendirme şekli ve zam ile ilgili görüşlerini izah etmek açısından bir açıklamada bulunmuştum. Açıklamamın giriş cümlesinde de genel olarak muhalefetin bu tür zam taleplerine sıcak bakmadığını, zammın miktarı ne olursa olsun %5 de olsa %10 da olsa  zamdan yana geçerli oy kullanmayacaklarını, hiçbir parti grubunu hedef almadan, kimseyi kastetmeden, hiçbir art niyet, kötü niyet gözetmeden söylemiş ve muhalefetin yerinde olsam benin de aynı şekilde davranacağımı beyan etmiş, genel bir tasvir de bulunmuştum. Bu beyanım üzerine Düzce Belediye Meclisi İyi Parti grup başkanvekili Ender Çakar kendi üzerine, kendi partisi üzerine alınmış ve bir açıklamada bulunmuş, beni “yalan” söylemekle itham etmiş. Bu kabul edilir bir tarz değildir. Kendisini bu ifadesinden dolayı kınıyorum” diye konuştu.

“Tek muhalefet kendisini zannediyor”

“Aslı ve mesnetti olan ifadelerime “asılsız ve mesnetsiz” ifadeler kullanmasını tekrar kınıyor ve kendisine iade ediyorum” diyen Günden, şu şekilde konuştu:

“Konuya onun bakış açısından baksak bile, yani ben bu ifadeyi Belediye Meclis’imizde görüştüğümüz su zammı İçin bile söylediğimi farzetsek bile, sen muhalefet olarak mecliste tekmisin ki kendi üzerine , kendi partin üzerine alınıp söylediğime “yalan” diyorsun. Mesela MHP grubu hem plan bütçe komisyonunda  hem meclis toplantısında su zammının sıfır olmasını sıfırın üzerindeki tüm oranlara red vereceklerini, CHP meclis üyesi sayın Kudret Taş’ da Meclis toplantısı sırasında söz alarak oran belirtmeksizin zamma karşı olduklarını beyan etmişlerdir. Kayıtlarda tutanaklarda vardır. Genel manada  söylediğim bir ifadeyi, meclis görüşmelerimizde de aynen karşılığı olan bir ifadeyi, muhalefet denince sadece tek kendisi varmış gibi kendi üzerine alınarak “asılsız ve mesnetsiz diyerek”  aslı ve mesneti olan ifadelerime “asılsız ve mesnetsiz” ifadeler kullanmasını tekrar kınıyor ve kendisine iade ediyorum.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (19)
Rıdvan B 11 ay önce
İP bence acilen meclisten geri çekmeli. Şahsın oldugu partiye değil oy... günahımı bile vermem.
CAN 11 ay önce
SUYA ZAM YAPMAK DEMEK AKIL ISI DEYIL AK PARTI KENDI KENDINE YAPIYO BU KAFAYLA DÜZCE BELEDIYESI EL DEGISDIRIR DEMEDI DEMEYIN DÜZCEMIZI MODERN YAPIN ALT YAPISI ÜST YAPISI MODERN DEYIL DÜZCEDE HERYER DÖKÜLÜYOO
Uzm. 11 ay önce
Gînden bey bir lafa bakarım lafmi diye birde söyleyene bakarim adammi diye sonra gide ocağa bakarım cay varmi diye.cay önemli..Allah sizin hepinizi islah etsin.Karabjlut gibi cöktünuz ülkeye..Hesabinizda vebalinizde çok ağir ..
Duzceli 11 ay önce
Kacak kayıpları bulun maliyetlerı düşürün yok işin kolayına kacım zammı her kes yapar bunun caresı zammı sokaktan bırını getırın o da zam yapar çözümün zamda degıl
Kadir 11 ay önce
Seni çikolatacı seni...
Düzceli 11 ay önce
Kendinize çalıştığınız kadar Düzceye çalışın yönetime geldiğiniz günden bugüne yıktınız söktünüz kırdınız,millet bahçesinide Ankara yapıyor size ne gerek var.
Selçuk 11 ay önce
Pandemi döneminde milletin çalışacak işi yok Belediye zam yapıyor.
Bence biraz askıya almaları lazım.
halk 11 ay önce
Ne askısı.Tamamen ücretsiz yapsınlar.
halk 11 ay önce
Günden efendi sana daha gün aymamış olacakki Düzcenin diğer illerden daha ucuz su kullandığını yazmışsın.Sen kurak bir bölgedemi yaşıyosun yada Düzcenin konumu itibari ile su havzası olduğunu unutmuşsun..Bedava olmalı bedava...Alışmışısnız sürekli zam yapmaya...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın