banner614

MERKEZ YOKLAMASI YAPILACAK

banner619

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 1 Kasım’da yapılacak seçim için aday adaylığı başvuruları başladı. 7 Eylül’de sona erecek adaylık başvurularında adaylar ön seçim yerine merkez yoklamasıyla belirlenecek. CHP İl Başkanı Mustafa İzgin’in daha önce aynı adaylarla seçime gireceklerine yönelik açıklamalarına rağmen partide yeni isimlerin gündeme girdiği konuşuluyor.

banner846
Siyaset 31.08.2015, 13:17
2535
MERKEZ YOKLAMASI YAPILACAK
banner844
1 Kasım seçimleri için Düzce’de hareketlilik yaşayan partilerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP). 7 Haziran’da MHP’yi geride bırakarak Düzce’de 2.parti olan CHP, bu kez yapılacak seçimlerden en az bir milletvekili çıkarmanın hesaplarını yapıyor. 7 Haziran genel seçimlerine Zafer Teber, Ali Fuat Şaşoğlu ve Ömer Taşlı’yla giren CHP’de bu kez adayların kimler olacağı merakla bekleniyor.  CHP İl Başkanlığı bugün başlayan aday adaylığı başvurularını 7 Eylül’e kadar kabul edecek. Milletvekili olmak isteyen erkek adaylardan 5 bin TL, kadın adaylardan 2 bin 500 TL talep edilirken engelli aday adaylarından herhangi bir ücret alınmayacak. CHP’de 7 Haziran genel seçimlerine yönelik aday belirlemek amacıyla yapılan ön seçimin aksine bu kez merkez yoklaması yapılacak.   CHP’nin parti tüzüğüne göre Merkez yoklamasında adaylar Parti Meclisi'nce saptanıyor.

CHP İl Başkanı Mustafa İzgin’in daha önce ‘1 Kasım’da aynı adaylarla seçime gireceğiz’ şeklinde açıklaması yapmasına rağmen 1.sıra Adayı Zafer Teber dışında 2.sıra Adayı Ali Fuat Şaşoğlu ve 3.sıra Adayı Ömer Taşlı’nın yeniden adaylığının kesin olmadığı öğrenildi. 7 Haziran öncesi partiye aday adaylığına başvuru yapan 5 isimden biri olan fakat ön seçim sonuçlarıyla sonuncu sırada kalan Abdullah Şahin’in yeniden adaylık düşüncesinin bulunduğu öğrenildi. Partiye aday adaylığı için başvuru yapacak isimler arasında öne çıkan bir başka isim Akçakoca Atatürkçü Düşünce Derneği kurucusu olan Akçakocalı Zekeriya Yanmaz oldu. Yanmaz’ın 8 günlük süre zarfında adaylık için başvuru yapması bekleniyor.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (11)
KEMAL BEKAROĞLU. 6 yıl önce
SİYASETDE DEMOKRASİNİN RÖLÜ ÇOK YÜKSEK DIR DİYE PARTİ İÇİNDE HİZİP ÇİLİK ÇEKEMEMEZLİK.KARŞILIK LI SEVİMSIZLIK HER PARTİYE YAKIŞIR AMA CHP YE YAKIŞMAZ.GÜZELLİKLER VARKEN BEN SENDEN İYİYİM SEN ŞÖYLESİN BEN BÖYLEYİM KAVGASİ BENCİLLİK DIR KOMPLEKSDIR .
Erkan Poyraz 6 yıl önce
size kesinlikle katılmıyorum son seçimlerde Ömer Taşlı''nın bölgesi olan Akçakoca oylar %20 düşmüş, Yığılacada da oylar geçen seçime göre düşmüştür.
Faka Düzce merkez deki oylar son seçimde %60 artmış durumda. Bu mu erdemli siyaset yapmak.
yorumlar yorumlarrrrr 6 yıl önce
Anlaşılan düzce halkının vekil adayı olarak görüp oy atmak istediği Ömer Taşlı yı sadece CHP de kısıtlı düşünceli insanlar istemiyor parti çıkarlarını düşünmeyen partili değildir halkın istediği aday Ömer Taşlı dır oyumuzu artıracak kişidir
Samet 6 yıl önce
Bence Sıralama Zafer teber, abdullah Şahin , Ali Fuat şaşoğlu Olmalı, bu üçlü şahibesiz tertemiz kişiler içlerinde en tecrübeli ve hırslı gördüğüm abdullah Şahin bayan aday Adaylarıda Olmalı.haydi Hayırlısı.
M.T. 6 yıl önce
Dere geçerken at değiştirilmez derler. Zafer Teber 1. sırada kalmalı. Diğer sıralamalar değişebilir. CHP''nin Düzce''de aday hatası, her dönem değişik kişileri göstermesiydi. Bir ivme yakalamışken Zafer Teberle devam edilirse CHP 1 mv. çıkarır.
Koray 6 yıl önce
Zafer teber götürür gerisi boş busefer eskisi gibi olmaz boşa gitmemesin diye başka yere oy atanllar oldu bu sefer değişir nana ğöre
ARAŞTIRMACIYA CHP BU SEF 6 yıl önce
CHP Düzcede bu sefer işi bitirecektir. Araştırmacı kardeş neyi araştırdın bilmem de CHP nin size Düzce yaptığı kıyağı senin akrabagların bıle sana yapmaz MHP Düzce de yotur her dönem aynı teraneyi çalmayın bırakın bu oy ları bolmeyın muabbetını
melih 6 yıl önce
zafer teber,abdullah şahin,zekerıya yanmaz dengeli akıllı ve dinamik çok iyi bir ekip olur chp nin hedefi bir mv çıkarmaksa mutkala akıllı olmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
15°
hafif yağmur