banner851

banner955

MERTOL’DAN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR

Öncü TV’de yayınlanan “Seçim Gündemi” programına konuk olan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol dikkat çeken açıklamalar yaptı. CHP ve İYİ Parti ile kurulan ittifaka değinen Mertol, “Biz göstermelik bir aday çıkarıp da diğer adaylara da destek vermeyiz” dedi. Özlü’nün gönül rızası ile belediye başkanı olmadığını söyleyen Mertol, “Özlü’nün mizacı belediye başkanlığına uymaz” değerlendirmesinde bulundu.

Siyaset 09.01.2019, 15:19 09.01.2019, 18:39
1758
banner1032

Her hafta Salı akşamı Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sunumu ile ekranlara gelen ‘Seçim Gündemi’ programının bu haftaki konuğu Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol oldu. CHP ve İYİ Parti ile gerçekleştirdikleri Millet İttifakı ve bu ittifaka gelen tepkileri değerlendiren İl Başkanı Mertol, Yeniden Refah Partisi hakkındaki düşüncelerini de paylaştı.

Düzce’nin her seçimde AK Parti’ye oy veriyor olmasına karşılık, Düzceli’nin aldığı hizmeti de değerlendiren Mertol, yerel seçimler hakkındaki görüşlerini de paylaştı.

Ünsal: “Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlıyor mudur?”
Ünsal’ın, “Necmettin Erbakan’ın vefatına kadar karşı görüşlerde olduğu insanlarla, bugün Saadet Partisi’nin yan yana hareket etmesinin Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlatmıyor mudur?” sorusuna Mertol, şu yanıtı verdi:

“Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlamıyor. Biz Saadet Partisi olarak mecburiyet gereği ittifak yaptık. Erbakan Hocamız 1974 yılında Cumhuriyet Halk Partisi ile koalisyon kurdu. O dönemde Türkiye’deki muhafazakâr kesim Erbakan Hoca’yı tefe koydu. Ama akabinde kurulan CHP ve Milli Selamet hükümeti 1974 Barış Harekâtını yaptı. Ardından 3 Bin İmam-Hatip Okulu açıldı ve bu statü İmam-Hatip Lisesi olarak değiştirildi. İlk defa hacca karayolu ile gidilmesi kararı çıkartıldı. Sonrasında CHP ile koalisyon kuran Erbakan Hoca’ya ‘Allah razı olsun’ dediler.”

Mertol ayrıca, kurulan koalisyonlarda da Milli Görüş’ün kilit nokta olduğunu savundu.

“Biz Erbakancı değil, Milli Görüşçüyüz”
Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi içinde yer almaması ve Yeniden Refah Partisi’ni kurması hakkında da Mertol, şöyle konuştu:

Biz Erbakancı değil, Milli Görüşçüyüz. Erbakan Hoca, cennet mekân, bizim liderimizdir. Babadan oğula geçen bir sistem yok. Bugün Milli Görüş’ü temsil eden parti Saadet Partisi’dir. Rahmetli Hocam, ‘Biri, bir görevdeyken, bir başkası çıkıp ben daha iyisini yaparım derse, o fitne oluşturur’ derdi.”

“Düzce hak ettiği değeri görüyor mu?”
Düzce’nin AK Parti’ye verdiği desteğin karşılığını alamadığını ifade eden Mertol şunları kaydetti:

“Düzce, Bolu ve Sakarya arasında kalmış bir köydür. Bolu’da, Sakarya’da AK Parti belediye başkanı var. İkisinin de çalışmalarını takdir ediyoruz. Körü körüne siyaset yapmıyoruz. Düzce hak ettiği değeri görüyor mu? 2002’den beri her seçimde 3-0, belediyeler 10-0, nerede hizmet? Türkiye’de AK Parti’nin en yüksek oy aldığı 5 ilin içerisindeyiz. Hak ettiğimiz yerde miyiz? Düzceli de en güzeline layık.”

“Mizacı belediye başkanlığına uymaz”
Faruk Özlü’nün, gönül rızası ile belediye başkan adayı olmadığını ima eden Saadet Partisi İl Başkanı Mertol, şunları kaydetti:

“Faruk Bey’i sever takdir ederim. Gayet çalışkan da birisidir. Ama onun mizacı Belediye Başkanlığına uymaz. Belediye başkanı biraz cevval olacak. Gerektiğinde masaya yumruğu vuracak. Faruk Bey çok beyefendi bir insandır. Faruk Bey Düzce Belediye Başkanlığına kendisi mi müracaat etmiştir, dikte mi edilmiştir.”

“Göstermelik aday çıkartıp diğer adaylara destek vermeyiz”
İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Ömer Küçük’ün oy potansiyeline, Saadet Partisi’nin de dâhil edilmesini değerlendiren Mertol, şu ifadelerde bulundu:

Biz çok net insanlarız. Arkadaşlarla görüşmemde hep şunu söylerim. Biz Saadet Partisi olarak, bir yerde seçime aday çıkartmamamız mümkün değildir. Biz göstermelik bir aday çıkarıp da diğer adaylara da destek vermeyiz. Allah katında şuna inanıyoruz. Biz Milli Görüşçüyüz. İyiliği emreder, kötülüğü de nehyederiz. Doğruları takdir eder, yanlışları da ikaz ederiz.”

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner844
Yorumlar (24)
zubeyde 4 yıl önce
TEK YOL TEK KAPI KURAN YOLU KURAN KAPISIDIR O DA SAADET PARTİSİDİR SAADETTEKİLERDE YAMULSALARDI AKP YE KATILSALARDI ONLARDA BAKAN MİLLETVEKİLİ BELEDİYE BAŞKANI YADA BAŞKA MEVKİLERDE MAKAMLARDA OLURLARDI HİİÇ BOŞ LAF ETMEYİN SAADET DİYİN SEL
Hakeden bulur 4 yıl önce
Sn. Mert ol
Ettiklerinizi bulursunuz. Peki ne ettiniz;geçmişi kirletmek dengesiz eleştiri.
Ve sizin lideriniz erbakan hoca değil şimdiki zat
Tüccar 4 yıl önce
Bırak bu boş işleri millete akıl vermeyi. Sen ilk önce 3 senedir ödemediğin borcunu bir ilk önce öde millete örnek ol gerisi hallolur önemli değil.
ÇİRKİN 4 yıl önce
FATİH ERBAKAN GELİYO İNŞALLAH GÜMBÜR GÜMBÜR BAKIYIM SİZİ ORADA KİM TUTACAK AMA YERİN HAZIR MİLLET İTTİFAKI NE GÜN DURUYO
EMİNE KAR 4 yıl önce
Yeniden Refah Partisi mensüplari genç Fatih Erbakan liderliğine güvenerek kendinizi kandırmayın yapacağınız iş çalışmak hemde çok çalışmak deneyimli kadrolarla çalışmak ALLAH için çalışmak ancak bizim burda hep kestirmeden boş konuşan ne yaptığını kestiremeyen arkadaşlarla dolu bu genç lidere yazık edersınız .Saadet partisi tembellikten kurtulmadıkça ancak konuşur
VATANDAŞIN BİRİ 4 yıl önce
Değerli kardeşlerim herkes yolunda mücadele etsin herkes her istediğini söylesin milli görüş davası bilenler için ne mana ya geldiğini bilirler .Siyonizmi alt etmek stratejileri iyi takip etmek milli görüş prensiplerine göre çok çalışmak oturup ahkam kesmemekle mümkündur siyonizmi yenmek için çok çalışın bu yolda kim samimi ise Allah müaffak etsin
Fitne 4 yıl önce
Yazık ya savunduğun şeyin özrü kabahatinden büyük hadi faruk beyi desteklemiyorsunuz kıskançlıktan bari destek olmuyorsun müslümanlara kostek olma
Faruk 4 yıl önce
Saadet partisinin muhalefetini beğenmeyenler ile yeni kurulan RF partisine katılım çağrısı yapanların tamamı AKP lidir. Rahmetli Erbakan hocanın AKP hakkındaki görüşlerini unutanlar eski videolara baksınlar.
M. KAYA 4 yıl önce
yahu şu akp diye söze başlayanlara sormak istiyorum. akp ye oy veren %50 olmasa seçimi kimle kazanacaksınız. Fatih ERBAKAN akılcı muhalefeti ile gönüller kazanmaya devam ediyor. siz edebini bedeninden önce gömmüş spliler ise yok olmaya mahkumsunuz. ilk seçimde Yeniden Refah Partisine oy vereceğim.
Edep 4 yıl önce
Elinde bir bilgi varsa ortaya koy yoksa işkembeden atma.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
kapalı