banner851

banner614

MERTOL’DAN ‘YÜKSEK KAT’ ÇIKIŞI

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, AK Parti Olağan Kongresi için Düzce’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deprem bölgesi olan Düzce’ye yapılaşmada “3 kat” talimatı vermesini desteklediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın deprem bölgelerindeki kat izni ile ilgili daha önce de açıklamalar yaptığını kaydeden Mertol, “Düzce Belediye Başkanı AK Partili değil mi de kulak vermiyor?’ diye defalarca söylemiştik.” dedi.

banner619
Siyaset 05.01.2018, 13:56 05.01.2018, 17:32
1477

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol parti binasında yaptığı haftalık basın açıklaması ile ülke ve Düzce gündemini değerlendirdi.

“Biz kendi adayımızı çıkaracağız”
Geçtiğimiz 30 ve 31 Aralık tarihlerinde gerçekleşen CHP ve AK Parti Olağan İl Kongreleri’nde güven tazeleyen il başkanlarına görevinde başarılar dileyen Mertol konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu hafta ülkede en çok konuşulan konuların başında başkan adaylığı geliyor. Saadet Partimizin konuyla ilgili düşünceleri şu şekildedir. Biz Saadet Partisi olarak kazanabileceğimiz en güçlü adayı çıkaracağız ve onu destekleyeceğiz. Ülkemizde ortak aday çıkarılması kamplaşmaya sebep olacağından dolayı biz kendi adayımızı çıkaracağız. Seçimlere gidilirken kamplaştırıcı ifadeler kullanmak yerine ilkeler üzerinden gidilmesinden yanayız, biz herkese hitap edecek bir aday olmalı diyoruz.”

“Alınan kararı biz memnuniyetle karşılıyoruz”
Geçtiğimiz 31 Aralık tarihinde AK Parti Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Düzce’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Düzce Belediye Başkanı ve Düzce Valisi Zülkif Dağlı’ya “Yapılaşmada 3 kat geçilmeyecek” talimatını değerlendiren Mertol, şu ifadelerde bulundu:

“Sayın valimiz, belediye başkanımız ve çevre ve şehircilik müdürümüze bu konunun önüne geçilmesi konusunda çağrıda bulunduk. Hatta şunu da söyledik: ‘Cumhurbaşkanı, Başbakan çok katlı yapılaşmanın önüne geçmek için açıklamalar yapıyor, Düzce Belediye Başkanı AK Partili değil mi de kulak vermiyor?’ diye defalarca basın açıklaması yaptık. Özellikle çok katlı binalar Konuralp’te inşa ediliyor. Konuralp Düzce’nin oksijen deposu. O çok katlı binalar oraya yapılırsa Düzce’ye ciddi manada bir hava sirkülasyonu olmayacağını da söyledik. Biz burada Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür ediyoruz bir Düzceli olarak talimatı verdi. İlettiğini de görüyoruz. Düzce hala bu kötü görüntüyü silebilmiş değil. Hala depremden kalma moloz yığınlarının sağda solda olduğunu görüyoruz. Ama olması gereken de budur. Düzce deprem bölgesidir. Depremler sonrasında Düzce’deki kat 2 ve bahçeli nizam olarak sınırlandırılmıştır. Alınan kararı biz memnuniyetle karşılıyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ
banner844
Yorumlar (27)
babacan 2 4 yıl önce
saadet partisi yönetimi bu şaçma sapan işeri bırakıp ülkenin daha iyi ve güzel günleri olsun diye çapa sarf etmeleri gerekir degerli merhum hocamız daima ülkesi için çalısmıstır ihanet şebekeleriyle birlikte hareket etmemiştir saygılar
babacan 4 yıl önce
saadet partisi yönetimi herzaman oldugu gibi boş işler peşinde dertleri davaları akp hükümetini ve reisi cumhuru yıpratmak konustuklarından kendilerine pay cıkarmak saadet partisi yönetimine sesleniyorum daha fazla alçalmayın.
Can . D 4 yıl önce
MILET GIDER UZAYA DÜZCEGIDER YAYA JAPONYADA DEPREM BÖLGESI ORDA ADAMLAR BINALARI ZAGLAM YAPIYOLAR YÜKSEK BINALAR ÖLDÜRMEZ MALZEMEDEN CALARSAN ÖLDÜRÜR HANGI CAGDA YASIYONUZ 3 KAT YAPIN OZAMANDA HAYVANLARI OTLATACAK YER BULAMASINIZ YAPIN 3 KAT OLSUN DÜZCE KÖY BUMU AVRUPADA YAPIYO GÖGDELEN VAR YESILIK DAHA COK VAR PARKLARDA COK AVRUPA SALAKMI HEE
Selim 4 yıl önce
Neden bilime gore hareket edilmiyor...cumhurbaskani 6 kat da diyebilirdi..
Zeki 4 yıl önce
Yapılaşma tarım arazileri ne kayıyor 3 kat ihanettir doğru denetim doğru proje 5 kat ideal dir yeterki adam gibi yapılsın tarım arazilerimizi yok etmeyelim
İbrahim 4 yıl önce
hava kirliliği ne olcak başkanım? bide ona el atsan hani...
İsmet öz 4 yıl önce
deprem mi olacakmış nerde , ne zaman
Hhhhh 4 yıl önce
KONURALP Düzcenin zemini en sağlam bölgesi bunu 1999 depremi ile gördük ve yaşadık. Ranttan fayda sağlayamayan bu tipler elinizi çekin Konuralpten. Biraz jeoloji ve inşaattan haberdar olun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın