banner851

banner955

MERTTÜRK KONGREDE GÜVEN TAZELEDİ

Partisinin 2. Olağan Genel Kuruluna katılmak üzere Düzce’ye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın gündeminde ekonomi vardı. Kongre öncesinde konuşma yapan Erbakan, ekonomi üzerinden AK Parti iktidarını hedef aldı. Erbakan, “İktidara gelir gelmez memura, işçiye, emekliye yüzde 100 zam var. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik var” ifadelerini kullandı.

Siyaset 04.06.2022, 22:10 05.06.2022, 13:14
1731
MERTTÜRK KONGREDE GÜVEN TAZELEDİ

Yeniden Refah Partisi’nin 2. Olağan Genel Kurulu bu akşam Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın da katıldığı kongre, saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Kongre öncesinde konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ekonomi üzerinden AK Parti iktidarını eleştirdi.

Türkiye’de enflasyon oranlarının yüksek olduğunu, Türk Lirasının değerinin kalmadığını ifade eden Erbakan, iktidara geldiklerinde  ekonomik atılımlar gerçekleştirerek Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracaklarını belirtti.

Erbakan, “Milli Görüşçüler olarak fakiri daha fakir zengini daha zengin yapan bu düzeni değiştireceğiz. Fakirden alıp zengine veren bu düzeni inşallah ortadan kaldıracağız. Borç, faiz ve ithalata dayalı bu sistemi ortadan kaldıracağız. Biz Yeniden Refah Partisi olarak kaynak olarak git borcu ödemek için faizle para al, devlet kaynakları satarak veya millete vergi ile zamla milletin suyunu çıkar anlayışına son vereceğiz. Biz borçsuz, zamsız vergisiz 150 milyar dolar kaynağı bulacağız. Önce imtiyazlılar değil önce millet diyeceğiz. Yeniden Refah iktidarında, borçlanma yok, faiz yok, zam yok, vergi artışı yok, israf yok, kemer sıkma yok, vatandaşın suyunu çıkartmak yok. İktidara gelin gelmez memura, işçiye, emekliye yüzde 100 zam var. Çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik var. Çiftçiye devletin sübvansiyonları var. 81 ilimize 681 refah projesi istihdam var, üretim var.” dedi.

Sözleri sürekli ‘Mücahit Erbakan’ sloganları ile kesilen Erbakan’ın konuşmasının ardından geçilen  2 listenin yarıştığı kongrede, 48 delegenin desteğini alan mevcut başkan Nezir Merttürk Yeniden İl Başkanı seçildi.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, kongrenin yapıldığı Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Kongreye gelen partililer, üst aramalarının yapılmasının ardından salona alındı.

Yorumlar (12)
vatandaş 7 ay önce
meşhur atasözü. Herkes düzeni değiştireceğiz diyor. Düzülen ne zaman değişecek?
Oncurtv 7 ay önce
Erbakani ekstrem haberle alakai yorumlari yayınlamıyorsunuz seçim zamanı olsa ysk ya şikayet edersin bu kadar yanlı olunmaz ki
Düzceli 7 ay önce
Babası Rahmetli Erbakan ne diyordu,bu işler çoluk çocuk işi değil diye,aynen öyle,çamur atmakla refaholmaz,olayın şahidi yada yöneticisi değilsin,mahkemede hakim değilsin herkesi konuş konuş,tüm muhalefet hepiniz aynisiniz
Cash81 7 ay önce
Düzülen de değişecekmi
Hasan Yılmaz 7 ay önce
Düzce’de Boşa gidecek bir 3 yıl daha gözüküyor
üzülen 7 ay önce
düzen değişmez vatandaş mağdur düzen aynı olur ağam
CAN 7 ay önce
ben tek bir oy vermem böyle ATIP TUTAN INSANLARA AYNI CHP YOLUNDA ILERLIYO SACMALIKDA
Can 7 ay önce
BOS BOS KONUSUYO ATIP TUTMAK KOLAY YERSEN YIYENLER COK BEN YEMEM öbunlara oy verenlere acimam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız