banner851

banner614

MEŞALEYLE NÖBET TUTTULAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları üyeleri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78.yılında anmak için Anıtpark Meydanında meşalelerle bir saat temsii Cumhuriyet nöbeti tuttu.

banner619
Siyaset 10.11.2016, 21:03
2104
MEŞALEYLE NÖBET TUTTULAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları üyeleri, Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak amacıyla Anıtpark Meydanında bir araya geldi. Atatürk anıtına çelenk bırakan gençlik kolları üyelerinin meşaleli anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende CHP Gençlik Kolları İl Başkanı  Yunus Emre Zoral, Merkez İlçe Başkanı Alaeddin Duran ve Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz konuşma yaptı.Saygı, minnet ve şükranla anıyoruz
CHP Merkez İlçe Başkanı Alaeddin Duran, bir saatlik temsili Cumhuriyet nöbeti tutmak için bir araya geldiklerini belirterek düşüncelerini dile getirdi: “Tek adam yönetimine son verip bireyin özgürlüğünü, milletin iradesini esas alan, demokrasi ve laiklikle taçlandırılan Cumhuriyetin kurucusu büyük mirasını ve bağımsızlık ruhunu bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.”

Atatürk’ün laik, hukuk devletine Osmanlı özlemcileri saldırmaktadır
Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, Atatürk’ün yaptığı devrimlerle Türk Milletinin gönlünde unutulmayacağını ifade ederek şunları söyledi: “Türkiye zor bir dönemden geçmektedir. Oluşturduğu  laik, hukuk devletine Osmanlı özlemcileri kökten dinciler, çıkarcılar tarafından saldırılmaktadır. Bizler bu saldırıları yok etme azmindeyiz. Atatürk’e saldıranlar, onu savunanlara mağlup olacaklardır.”

Konuşmaların ardından temsili olarak bir saat demokrasi nöbeti tutan gençleri şiir dinletisiyle törene devam etti.
 

banner844
Yorumlar (22)
81 5 yıl önce
Bu tarz atatürk karsıtı yorumları görünce düzceli olmaktan utanıyorum sizi sözde osmanlı torunları
Öğretmen 5 yıl önce
En öndeki öğretmenlerin sabah dersi yok muydu? Hem bu parti etkinliği devlet memuru oyle kafasına göre katılabiliyor mu?
Partisini satanlar nerede 5 yıl önce
İl Başkanı Zekeriya Tozan,Elit il Yöneticileri ve CHP'liyim diye ortalarda dolaşıp seçimlerde CHP'ye oy vermeyen sözde yöneticiler nerde? Yöneticilerin çocuğu yok mu? Yazıklar olsun ne hale getirdiniz partiyi.
TARIK 5 yıl önce
KESİN BİLGİ YAYALIM ARKADAŞLAR (GELMİYECEK )
OBJEKTİF SES 5 yıl önce
HDP İLE DEVLETİ SALLAYAN, DARBE ANINDA OTURUP İZLEYENLER ANCA 1 SAAT NÖBET TUTAR. O DA TEMSİLİ.... BİZ TÜRK GENÇLİĞİ NEYİN NE OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ. DENİZ BAYKAL IN SÖYLEDİĞİ GİBİ CHP HDP ÇİZGİSİNE KAYMIŞTIR. BUNU ESKİ BAŞKANINIZ SÖYLÜYOR. O YÜZDEN SİZ NÖBETİ HDP BİNASI ÖNÜNDE TUTUN. ÇÜNKÜ OSMANLI DOĞUYOR...
OBJEKTİF SES 5 yıl önce
SENİN OSMANLI DENİLDİĞİNDE AKLINA VAHTEDDİN GELİYORSA O SENİN SORUNUN, BİZ FATİHİN, SELİMİN , BEYAZITIN DÜNYAYA HÜKÜM SALDIĞI ZAMANLARI KASTEDERİZ. SENİN ANLADIĞIN BATAN GEMİYİ TERK EDENLERDEN DEĞİLİZ... SİZ ANCA KAÇMAYI BİLİRSİNİZ. 15 TEMMUZDA GÖRDÜK, PARDON GÖREMEDİK SİZLERİ....
Türk 5 yıl önce
Senin o çok istedğiin osmanlının padişahı dedeniz halife vahdettin İngiliz gemisine binip kaçtığında o beğenmediğin cumhuriyet ve Atatürk sayesinde bugün bu ülkede bu kadar rahat yaşıyorsun. Osmanlıyı da anca rüyanızda görürsünüz.Sizin dedeleriniz Osmanlı padişahları gibi Rus Bulgar Yunan Sırp kadınlardan dünyaya gelip onların soyuna karışıp Türküz diye ortalıkta yalandan dolanmak istiyorsanız orası ayrı ama.
TARIK 5 yıl önce
BOŞUNA BEKLEMEYİN GELMEZ
Cumhuriyet bekçisi 5 yıl önce
özlediyseniz fesi, peçeyi.
aydınlığa yeğliyorsanız, kara geceyi.
hâlâ medet umuyorsanız
şıhtan, şeyhten, dervişten.
şifa buluyorsanız,
muskadan, üfürükçüden...
unutun tüm dediklerimi.
yıkın, diktiğiniz heykellerimi...
*
fazla geldiyse size, hürriyet, cumhuriyet...
özlemini çekiyorsanız,
saltanatın, sultanın...
hâlâ önemini anlayamadıysanız,
millet olmanın...
kul olun, ümmet kalın,
fetvasını bekleyin, şeyhülislamın...
unutun tüm dediklerimi.
yıkın, diktiğiniz heykellerimi.
rahat birakin beni...
HAFIZ 5 yıl önce
ÇOK DA KALABALIKLARMIŞ YA :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın