banner851

banner955

MHP 12.OLAĞAN KURULTAYINI TAMAMLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli, bugün yapılan12. Olağan Kurultayında 1176 delegeden 1167’sinin oyuyla 9'uncu kez genel başkanlığa yeniden seçildi.

Siyaset 18.03.2018, 15:45 18.03.2018, 19:18
652
banner1032

Milliyetçi Hareket Partililer (MHP) için bugün heyecanlı bir gün yaşandı. 12. Olağan Kurultayını yapan MHP’de mevcut başkan Devlet Bahçeli Genel Başkanlığa aday gösterildi. Devlet Bahçeli tek aday olarak girdiği seçimlerde aldığı 1176 delegeden 1197’sinin oyuyla yeniden MHP Genel Başkanlığı’na seçildi.

“Vefası olmayan, kaypaktır, kaçaktır, manen kayıptır”
Kurultayda bir konuşma yapan Bahçeli Şunları kaydetti:
“Kurultayımızın milletimize, geleceğimize, partimize, Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Hilal bakışlılar, bozkurt duruşlular hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Duruşu olanın dev gibi bir davası, devasa hayalleri vardır. Duruş aynı zamanda iddia, irfan, yüksek karakter ve kararlılık mahsulüdür. Kıpırdamadan duranın değil, duruşu ile hareket edenin gelecek hakları bulunacaktır. Duruşu milli olanın durduğu yer meşrudur, ahlakidir, maneviler, halkın yanıdır. Biliyoruz ki Türkiye'nin istikbali milli duruşun istikrar içinde devamına bağlıdır. Duruşumuz Türkiye'dir, Türklüktür, Müslüman Türk milletinin ta kendisidir. Vefa ise duruşa manevi öz katan imanı asalettir. Bizim için vefa sadece bir semtin ismi değildir. Vefası olmayanın milli ve manevi değerlere vedası kesindir. Vefası olmayan, kaypaktır, kaçaktır, manen kayıptır.

MHP demek şühedaya vefa demektir, millete beka demektir. Beka, var oluşumuzdur, payidarlığımızdır. Sonsuzluk ırmağına akışımızın ana yatağıdır.”

CHP’ye ‘Çiftlik Bank’ benzetmesi
Konuşmasına, CHP’ye yüklenerek devam eden Bahçeli, şu ifadelerde bulundu:

“CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD, DHKP-C ve küresel cinayet şebekesinden müteşekkil ihtilaf ve ihanet bloku cumhurun karşısında tel tel dağılacak, kaybetmekten başka seçeneği olmayacaktır. CHP yeri geldiğinde devlet kurduğunu söyleyen, yeri geldiğinde de yıkıma mihmandarlık, yozlaşmaya işbirlikçilik yapan siyasi cüruftur. Şu anda CHP ele geçirilmiş, kontrol ve denetimi Türkiye karşıtı mihraklara geçmiştir. Çiftlik Bank dolandırıcılığıyla CHP'nin tevatür, tezgah ve tezviratları birdir, aynıdır.”

Öte yandan, 1207 delegenin oy kullanması beklenen kurultayda şimdi gözler MYK’ya çevrildi. MYK seçimlerine tek liste gidilmesi planlanıyor. 2019’daki seçimlere AK Parti ile yapılacak “Cumhur İttifakı” adı altında girme kararı alan Bahçeli’nin partisinin hem MYK’da hem de Başkanlık Divanı’nda yeni isimlere yer vermesi bekleniyor.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (18)
Mhpli 5 yıl önce
0.20 oy alır iyi parti bekliyo herkez iyi parti ye oy vermeye adı gecmiyo toplumda bedava reklam yapın adı duyulsun
Duzceli 5 yıl önce
Ne iyi partisi meclise değilde girecek yer bulsun demirel fotorün icine girmisti oda basortunun icine girsin belki nasip kardesim
Komedi 5 yıl önce
Mhp den kopanlara davayı sattı diyorlar.
Kaç yıllik ülkücü davası akp ile mi yurudu de akp kanatlari altina giren mhp yi birakmak dava sattı oldu. Tarih sizi de yazacak sn.bahceli sizi de
Ferruh 5 yıl önce
Milliyetçi Hareket oldu İyi Parti. Bahçeli şunu bilmeli. Türk halkı herkese saygılı olur fakat dönekleri affetmez. Düzce'de iyi partinin en az %20 oy alacağını düşünüyorum
Duzceli 81x81 5 yıl önce
Bu vatan için birlik beraberlik lazım vatan gidiyordu elden siz hala bahçeli peşin desiniz kuş beyinliler dua edin erdoğana bahceliye
Mhp li 5 yıl önce
Mhp düşmanları mhp bitmez bitmedi siz bitersiniz mhp bitmez Allahın izniyle
Ülkücünün Yeri MHP dir. 5 yıl önce
Asıl siz sattınınız MHP yi...Devlet Bahçeli aynı ve yerinde duruyor..Bütün bu saydıkları mihraklara lanet okuması mı sizi üzdü..Helal olsun TÜRKMEN beyine..Bakalım ne kadar oy alacaksınız eski mhp liler görecem sizi...
DÜZCE 81 5 yıl önce
BÜYÜK İNSANLAR DURUŞUNDAN BELLİDİR. ONURUYLA ÜLKESİ İÇİN DİK DURUŞUYLA DEVLET ADAMLIĞIYLA SAYIN DEVLET BAHÇELİYE KUTLU YÜRÜYÜŞÜ HAYIRLI OLSUN.
Nesi kutlu yürüyüş? 5 yıl önce
''Hesap sormazsam namerdim. Seni Ülkeye başkan yaptırmayacağız'' dedikten sonra 180 derece dönerek ''Partimizin adayı Akp genel başkanıdır'' demek nasıl bir kutsal? kim kutsal?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
kapalı