banner851

banner614

MHP AKÇAKOCA'YI BIRAKMIYOR

Akçakoca’da seçimi kıl payı kaybeden MHP’nin itirazı ile 2 sandıkta oy sayımı yeniden yapılacak. Ancak, Akçakoca Teşkilatı aynı yanlışın diğer sandıklarda da olabileceğini gerekçe göstererek Akçakoca İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz reddedilince bugün soluğu Düzce’deki İl Seçim Kurulu'nda aldı.

banner619
Siyaset 01.04.2014, 17:51
129
MHP AKÇAKOCA'YI BIRAKMIYOR

Akçakoca’da 30 Mart’ta yapılan seçimlerde sonuçlara itiraz gelmiş, MHP İlçe Başkanı Şeref Çolak oyların yeniden sayılmasını talep etmişti. MHP’nin itirazını kabul eden seçim kurulu dilekçeyi bir üst kurula göndermişti.

MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın 1015 sayılı sandıkta Ak Parti'nin 75 olan oyunun 175, 1040 nolu sandıkta 45 olan oyun 145 yapıldığını öne sürdü. Üst kurul iki sandıkta oyların yeniden sayılmasını kabul etti.


MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın aynı yanlışın diğer sandıklarda da olabileceğini gerekçe göstererek Akçakoca İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz reddedilince bugün soluğu Düzce’deki İl Seçim Kurulu'nda aldı. Oy sayımındaki yanlışın yanı sıra ellerinde başka belgelerin de olduğunu öne süren MHP Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın tüm sandıkların sayımı için bir kez daha itiraz ettiği öğrenildi.

 

Haber;S.Kaşkır

banner844
Yorumlar (0)