banner851

banner614

MHP'DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

AK Parti'nin başkanlık sistemini içeren yeni Anayasa Metni MHP'ye gönderildi. Grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Anayasa metni tarafımıza resmen iletildi. Kılı kırk yaran bir değerlendirme yapıyoruz. Partiler arasında kurulacak bir komisyonda süratle gerekli değişiklikleri yapacağız." dedi. Bahçeli ayrıca kendilerine iletilen metinde 'cumhurbaşkanı' ifadesinin yer aldığını söyledi.

banner619
Siyaset 15.11.2016, 12:25 16.11.2016, 14:27
1138
MHP'DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA

AK Parti'nin yeni anayasa metni MHP'ye iletildi. Yapılan görüşmeler sonucunda iki parti yeni anayasa için ortak komisyon kurma noktasında birleşti. Konuya ilişkin açıklama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. Her salı günü TBMM'de düzenlenen partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, AK Parti'nin hazırladığı yeni anayasa taslağının kendilerine ulaştığını belirtti.

"KILI KIRK YARAN BİR DEĞERLENDİRME YAPIYORUZ"

Başbakan Binali Yıldırım ile yaptıkları görüşmenin verimli geçtiğini ifade eden MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Biz milletimizin ağrıyan başına şifa olalım istiyoruz. 15 Temmuz'dan sonra bambaşka bir Türkiye vardır. Anayasa değişikliği ile ilgili çalışmalar sonlandıktan sonra milletimizden görüş almaktan korkmayalım. Anayasa metni tarafımıza resmen iletildi. Kılı kırk yaran bir değerlendirme yapıyoruz. Partiler arasında kurulacak bir komisyonda süratle gerek değişiklikleri yapacağız. Sonrası TBMM ve milletimizin iradesine kalmıştır. CHP bu dönemde naz yapmamalıdır. Buyursunlar el ele gönül gönüle bu fiili açmazın giderelim. Gelin Türkiye'yi kamburlarından beraber kurtaralım." dedi.

"METİNDE 'CUMHURBAŞKANI' YAZIYOR"

Bahçeli, grup toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada ise sorularını yanıtlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, taslak metnin tüm anayasayı kapsadığını belirterek, "Ancak bazı maddelere öncelik verilmesinde karara varılmıştır. AK Parti bir komisyon kurmak istiyorsa, biz de Mehmet Parsak Beyi görevlendiririz." dedi ve metinde "cumhurbaşkanı" ifadesinin kullanıldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (9)
düzceli 5 yıl önce
bahçelinin bir bildiği vardır elbet şu anda ülkenin birlik beraberliğe çok ihtiyacı var Allah bahçeliden razı olsun inş
Ndm 5 yıl önce
Türk Milletini söylemeyen, Kurumlardan TC'yi kaldıran, Türk milliyetçiliğini ayakları altına aldığını söyleyen, Türk Milletinin Milli bayramlarından sürekli bahanelerle kaçınan zihniyete MHP'nin destek olacağını duymak, bizleri çok üzdü. Allah nasip ederse ilk seçimde gerçek Türk Milliyetçileri' de onları bir daha görmemek üzere ,veya layık oldukları partiye göndereceklerdir...MHP Türk Milliyetçilerinindir...
adam 5 yıl önce
AKP de tayyip beyden çok rahatsız olup korktuklarından gıgını çıkaramıyor hiç kimse..aynısı MHP de başladı.genel merkezden tırsıp aman beni alır ihraç eder deyip onursuz ca orada oturan varsa,otursun zaten ülkücü değildir ve kaybedecek bir şeyi kalmamıştır.ya mhp bi hesap yapıyor onların artık mu madur edebiyatına son vermek amacı..yada onu düşünemiyorunm bile..bekleyelimmm..sonra vsh etmeyelim...az sabredelim 10 gün kaldı..
madur 5 yıl önce
mhp benim için bitti ilk seçimde bakacaz nasıl barajı gececek
eren 5 yıl önce
kim ki o nutuk atan, sen kalk atam ben yatam...
VATANDAŞ 5 yıl önce
her ikinizinde yorumcu milliyetçi olduğunu düşünmüyorum..gerçekler meydana çıkıyor birbir..Adam gidip elin geVurun cumhurbaşkanının karşında elleri bağlı duruyor..ONUN YAPTIĞINI BURDA YAPILINCA YALAKA OLUYORSUN..O YAPINCA VATAN HAİNİ OLMUYOR.BİRLİK ZAMANI..
milliyetçi 5 yıl önce
Devlet Bahçeli Türk milliyetçiliği çizgisinden çıkmıştır. Türkün ve Türk Milliyetçisinin güvendiği son kale de düşmüştür.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet fakrü zarüret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.
Ey Türk İstikbalinin evladı! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
adamın teki 5 yıl önce
Devlet beyi pek sevmem, ama adam kuru kuru muhalefet yapacağına siyaset kuruyor. Elbette bu siyaset kurması birilerini rahatsız edecek.
mhp 5 yıl önce
Bahçeli iyi tutturdu parmak kaldırma işini :) Kraldan çok kralcı oldu malesef
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın