banner851

banner614

MHP TAVRINI KOYDU

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili “Böyle bir rezaleti kabul etmeyeceğiz! Özgecan Aslan'ın daha kanı kurumadı.” Dedi.

banner619
Siyaset 18.11.2016, 17:11 18.11.2016, 17:27
2065
MHP TAVRINI KOYDU

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'yla ilgili düzenlemeye ilişkin yazılı açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, düzenlemeyi AKP’li milletvekilleri tarafından meclise sunulan skandal bir öneri olarak gördü. Yılmaz mesajında, “Önergeye göre; tecavüze uğrayan çocuğun tecavüzcüsüyle evlendirilmesi durumunda ceza ertelenecek. Önerge AKP milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi. Muhalefet partilerinin 'MHP ve CHP' açık oylama talebi üzerine yapılan ikinci oylamada yeterli sayıya ulaşamayan önerge salı günü tekrar görüşülecek. Böyle bir rezaleti kabul etmeyeceğiz! Özgecan Aslan'ın daha kanı kurumadı. Kendi evladını tecavüzcü ile evlendirmeye razı gelmeyecek vekillerin milletin evlatlarına tecavüzü meşrulaştırması kabul edilemez...” ifadelerini kullandı.

Düzenlemeyi şiddetle kınadıklarını kaydederek açıklamasına devam eden Yılmaz, "Ülkemizde neredeyse her gün bu tür olaylar gerçekleşmektedir. Binlerce çocuğumuz işlenen bu suçların mağduru olmuştur. Meydana gelen bu tür vakalar karşısında toplum vicdanını rahatlatacak, işlenen suça karşılık gelecek cezalar uygulanmazken mağdur değil de suçu işleyen kişileri gözeten kararlar çıkarmak yanlıştır.  Hile, cebir, irade sakatlanması gibi durumlardan bağımsız olarak  çocuk istismarı, cinsel taciz vb gibi mağdur çocukların hayatında derin yaralar açan bu ahlaksızlıklar  en ağır şekilde cezalandırılmalı, hatta idam kapsamında değerlendirilmelidir.  Sapık zihniyetleri topluma kazandırma çabası yersiz ve anlamsızdır." dedi.
 

Yorumlar (23)
Harbi Vatansever 5 yıl önce
Ümit beyin sözlerinden yalan yanlış yorumlar çıkartan burda ülkücü , vatansever diye geçinen şahısların aslında yorum yapmaktan başka birsey yapamadığı burda böyle atıfda bulunmalarından anlaşılıyor. At gözlüklerinizi çıkarında ne demek istediğini anlamaya çalışın azcık
Hasan Tahsin 5 yıl önce
Yasayı incelemediğini açıklamanı okuyunca anladım.Sosyal medya anlaşılan herkesi sarhoş etmiş.Siz il başkanısınız ,AKP yandaşlığı yapmamış olmak için topa yanlış giriyorsunuz.Bak aşağıda ''olabilir''rumuzuyla yazan kişi sizden iyi anlamış.
gümüşhaneli 5 yıl önce
Yasayı iyi oku şiddet,cebir,ve İRADE diyor.15 16 yaşındaki kızın iradesine nasıl olacak.yazıklar olsun size.Bu söylediğin kişi sayısı bir elin on parmağını geçmez.4 bin kişi nereden çıktı.Ayrıca meclise gündem dışı ani bir baskın gibi bu yasayı getirmek sizde manidar gelmiyormu.Mağdem bu kadar önmeli bir yasa neden tartışılarak getirlmedi.Akp li vekillerin bile haberi yok yasadan.Bunlar size fuhuşu övse eyvAllah diyeceksiniz ayıptır günahtır.
MHP'Lİ 5 yıl önce
YASANIN DETAYLARINI İYİ ANLAYIN ÖYLE YORUM YAP SAYIN MHP'Lİ ÜMİT YILMAZ CHP HDP ZİHNİYETİNİ TAŞIMA
BÜLENT ECEVİT 5 yıl önce
işte siz böyle düşüncedeki insanlara destek oluyorsunuz .mhp
düzceli 5 yıl önce
ümit bey acaba izmir milletvekilinin söyledikleri hakkındada bir açıklama yaparlarmı acaba ülkemizden bir şehri ayırmaya kalkışan bir milletvekiline cevabınız ne olur niçin bunlara sesiniz çıkmaz sizin sizi ne engelliyor
Ümit Ergün 5 yıl önce
Çakıl taşlarını engel olarak görmüyorum. CHP izmir milletvekili umrumda değil. İzmir bölünsün, AB'ye girsin zihniyet karşısında aziz türk milletini görecektir
Yazık 5 yıl önce
Bahçeli Başkan yardımcısı olmak için Lazım gelirse zil takıp göbek atar. Çok yaZık biz de milliyetçiyiz diye peşlerinde geziyoruz.
nsm 5 yıl önce
gümüshaneli ak arkadas. cocuklara sarkanlar icin "...bir seferden birsey olmaz" diyen aile bakanini da anlatsana bana. ama en az burda yazdigin roman kadar olsun yazacaklarin zirvalar, e mi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın