banner851

banner955

MHP: “YANLIŞ ANLAŞILDIK!”

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz,5 Ocak Perşembe günü Düzce Adliyesi önünde terör propagandası suçundan tutuklanan öğretmen Abidin Gel’e ilişkin yaptıkları açıklamanın toplumda bir takım yanlış anlamalara ve yorumlara neden olduğunu söyledi. Yılmaz, amaçlarının suçu ve suçluyu övmek veya yargılamayı etkilemek olmadığını belirterek, açıklamayı camialarının mensubu olan geçmişini ve aidiyetini bildikleri öğretmen Gel’in isnat edilen suçla ilgisi olamayacağına vurgulamak için yaptıklarını söyledi. Yılmaz, terörle mücadelede kararlılığı, “Türk milletini bölemeyeceklerdir” şeklinde ifade etti.

Siyaset 07.01.2017, 14:05 09.01.2017, 09:26
1792

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, Merkez İlçe Başkanı Ömer Albayrak ve Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ile birlikte parti binasında basın açıklaması düzenledi.Yılmaz, 5 Ocak Perşembe günü Düzce Adliyesi önünde terör propagandası suçundan tutuklanan öğretmen Abidin Gel ve terör saldırıları hakkında konuştu.
 
Yanlış anlaşıldık

5 Ocak Perşembe günü Düzce Adliyesi önünde terör propagandası suçundan tutuklanan öğretmen Abidin Gel hakkında yaptıkları basın açıklaması yanlış anlaşıldıklarını söyleyen Yılmaz, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti:
 
“Basın açıklamamız toplumda bir takım yanlış anlamalara ve yorumlara neden olmuştur. Bizim amacımız suçu ve suçluyu övmek veya yargılamayı etkilemek değildir. Camiamızın mensubu olan geçmişini ve aidiyetini bildiğimiz öğretmen arkadaşımıza isnat edilen suçla ilgisi olamayacağına ve suçu kesinleşene kadar herkesin masum olduğuna inandığımız için bu açıklamayı yaptık. Herkesin şunu bilmesini isteriz ülkücülerden asla terör örgütüne yardım ve yataklık eden veya propagandasını yapan kişi çıkmaz, çıkmayacaktır. Yüce Türk adaletine olan güvenimiz tamdır.”
 
Bu topraklarda adını saymaya günlerin yetmeyeceği kahramanlar bitmeyecek
 
Yılmaz, terör saldırılarına ilişkin düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:
 
Yeni yılın ilk saatlerinde meydana gelen terör faaliyetleri maalesef İstanbul Ortaköy’de yeni yılı kutlamak için ülkemizde bulunan turistler ile vatandaşlarımızdan 39 kişinin canına kastetmiştir. Bu hunharca saldırıyı gerçekleştirenlerin DEAŞ adlı terörist örgütün üstlenmesiyle ortaya çıkmıştır.Daha bu saldırının acılarını hazmedememişken İzmir adliyesi önünde PKK denen eli kanlı bebek katili terör örgütünün yüzlerce ismi katletmeye yönelik bombalı hain saldırısının kahraman Türk polisi Fethi sekin tarafından önlenmesine rağmen kahraman polisimizin ve adliye çalışanımızın şehit olması toplumu derinden üzmüştür. Bu saldırıyı canını hiçe sayarak şehit olma pahasına vatanını ve milletini düşünüp otomatik silahların önüne kendi beylik silahıyla çıkarak son mermisine kadar mücadele eden Fethi sekin kardeşimiz önlemiştir. Saldırıyı kahramanca önleyen şehit polis Fethi sekin kardeşimiz bu topraklarda Hasan Tahsinler,FıratÇakıroğlular,ÖmerHalisdemirler ve adını saymaya günlerin yetmeyeceği kahramanların bitmeyeceğini göstermiştir.
 
Türk milletini bölemeyeceklerdir

Son dönemde artan terör olayları Türkiye’nin dört bir yandan kuşatıldığını kaydeden Yılmaz, “Emperyalist ülkelerin vatanımızı bölmeye yönelik çabaları devam etmektedir. Ulu Önder MustafaKemal Atatürk’ün Türk milletiyle beraber başlatmış olduğu kurtuluş savaşı post-modern halde ara vermeden devam etmektedir. Bu emperyalist güçler ve işbirlikçisi PKK, FETÖ, DEAŞ gibi maşaları savaşın hangi türlüsü ile üzerimize gelirse gelsinler akıbetleri Çanakkale veya Sakarya’da kinden farklı olmayacak yüce Türk milletini bölemeyeceklerdir.” Dedi.

Yorumlar (11)
düzcem 6 yıl önce
sayın bahçeli iki kere düşünen öyle konusan bir siyasetçi demekki onu ornek alarak yanlış anlasılmamak için iki kere düşünüp oyle haraket etmeniz gerekiyormuş dikkatli olmak lazımmış
Beyciler 6 yıl önce
Yanlış yapıyor Sun şahıslarla işin olması mahallesi boşuna almaz insanı.seni niye almadı.sadece takip et gerçek bilgileri mahkemeye sor sonra açıklama yap.gaza gelme.yerinin ağırlığı mı bil.
mert kardeş ABİDİN Gel fe 6 yıl önce
İnanmam......
iadam 6 yıl önce
ben bir ülkücü olarak abidin beyi ülkücü bilirim.vatan haini olamaz.ama kamu çalışanı olarak yorumları belki siyasi olabilir bilmiyorum..kamu çalışnaı sadece oy verir konuşamaz yorum yapamaz içinden konuşur..buda nekadar doğru.
Bizim Adamımız Olsun.. 6 yıl önce
Neye hizmet ettiğini bilmeyen birine, bizden olsun da her yaptığına göz yumarız,diyorsunuz yani. Kardeşim yanlış yapanı uyarın. Siz Türk Adaletini uyardınız.
Gerçek Vatansever 6 yıl önce
Vatandaş yanlış anlamıyor. Yanlış yapan sizsiniz. Vatan söz konusu olunca tavrını devletten yana koyan BAHÇELİ'den hiç mi ders almıyorsunuz?
Ahmet 6 yıl önce
Mhp kokrnli olabilir kendisi sosyal medyada yayinladiklarini gormediniz galiba seladan rahatsiz olmasi darbeyi akp nin yaptigi inalari seladan rahatsiz olmus uyayamamis kim uyudu odenemde chp nin fikirlerini sayfasinda enpoze etmeye cali
mhplilere 6 yıl önce
kendinizi kullandırmayın MHP'liler. Açıklamyı tes yapsın bırakında. Devletin reisine hakaret eden bir adamı savunmanız için sizi yanlışa düşüren teslilerden hesabını sorun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız